Към съдържанието

Религиозни щуротии

• Заключена тема Темата е заключена
В темата има 289 мнения

#41 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 12 септември 2012 - 22:44

Интересно ми е какви билки ползваш ;)

#42 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 13 септември 2012 - 12:21

Защо ми е да ползвам билки, аз съм православен християнин и нямам нужда от наркотици: леки или силни - вярвам в Бога !!!

#43 bean

bean

Явор Михайлов

• Дао
  • 66 мнения
  • От:София
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 13 септември 2012 - 18:01

Ето оттам иде силата на хората. От вярата в Бога. Слушайте го тоз човек. Той право ви говори...
Качена снимка

#44 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 17 септември 2012 - 09:28

Слушайте православната църква, а не мене. Аз като всички други хора съм грешен и податлив на дяволски изкушения.

#45 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 17 септември 2012 - 10:04

Аз лично слушам Slayer, а те казват това :devil:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#46 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 17 септември 2012 - 20:45

Slayer, еми тези днеска ги има, а утре ги няма, ще умрат , както всички останали хора и от тях и спомен няма да остане.
А православната църква я има вече от 2000г. и ще я има до края на светът, както е обещал Христос.

#47 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 17 септември 2012 - 22:03

За църква незнам но "просветлени" хора съм сигурен, че е имало преди, има сега, ще има и до края на света, че и след него. Те са просто must have.

#48 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 17 септември 2012 - 23:55

Slayer, еми тези днеска ги има, а утре ги няма, ще умрат , както всички останали хора и от тях и спомен няма да остане.

Тук вече грешиш и то много. SLAYER, MetallicA, Megadeth, Anthrax или така наречената голяма четворка на траша - все класици, които няма как да бъдат зачеркнати от историята.
Още повече, че хората са казали - музиката е вечна... следователно и SLAYER са вечни
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#49 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 18 септември 2012 - 10:19

Фенове сте на СЛЕЙЪР па никой не поства Рейнинг Блууд, кфи фенове сте. Тряа се усети мощта на Teh Devil

#50 iordaniovkov_

iordaniovkov_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2012 - 10:28

George Carlin - Religion is Bullshit

Това мнение е редактирано от iordaniovkov: 18 септември 2012 - 10:38

#51 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2012 - 11:56

Вечен е Бог , а музиката е преходна. Не вярвам след сто години някой да слуша тези метъл групи.
Ама Евангелията още ще се четат. Колкото до просветлените хора, те и хомо-сексуалистите се смятат за много просветлени.

#52 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 18 септември 2012 - 12:13

Че бог нали е във всичко, как можеш да кажеш че музиката е преходна, някои са намерили бог точно в музиката, що си мислиш че след 1234123 години няма да го намерят пак в музиката. :) Дали ще е слейър или бъчер има ли значение. Ясно е че имаш някакви идеи за бог но незнам на теб ясно ли ти е че не е трудно да се сдобиеш с една.

#53 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 18 септември 2012 - 12:46

А православната църква я има вече от 2000г. и ще я има до края на светът, както е обещал Христос.

Християнство има от 2000 години, православието е възникнало доста по-късно по византийско време...
Така или иначе не схвана какво написах...

Фенове сте на СЛЕЙЪР па никой не поства Рейнинг Блууд, кфи фенове сте. Тряа се усети мощта на Teh Devil
http://www.youtube.com/watch?v=z8ZqFlw6hYg

Ето това е Raining Blood Качена снимка
Така или иначе акцента не беше върху музиката, а върху конкретното послание...
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#54 iordaniovkov_

iordaniovkov_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2012 - 13:03

Опитът ми от спорове с дълбоко религиозни хора показва, че това си е пълна загуба на време. Не може с рационални аргументи да убедиш някой, който вярва в абсурдни и остарели с хиляди години доктрини, които по същество са комбинация от стари митове и легенди и политическа пропаганда. Има и хора, които от чисто философска гледна точка смятат, че има бог, без да робуват на догми - това е вече е друго. Но дори там споровете според мен са безмислени, защото това е въпрос на вяра и вътрешно убеждение. С логика не може да бъде доказано или оборено съществуването на бог.

#55 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2012 - 18:38

Именно с логика се доказва съществуването на Бога. Православието е голяма логика с много добра философия.

#56 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 18 септември 2012 - 18:50

Има едно единствено логично доказателство за съществуването на Бог. Използва се подход, познат в математиката като индукция.
Всяко събитие в света има причина - неоспорим факт, който всички приемат. Връщайки се назад във времето, стигаме до първичната причина, породила всичко, което виждаме. Нея назоваваме Бог. Този бог обаче има твърде малко общо с библейския.
Другото е въпрос на вътрешно убеждение. Аз лично считам, че каквато и да е ирационална вяра, ако не пречи на човек да разсъждава обективно, а обратно, служи за източник на вдъхновение, като цяло е полезна в личен и обществен план.
На горния клип от тубата много се смях. Явно американските християнски фундаменталисти наистина са шлайфани глави, за да се стигне до подигравка от този вид.

#57 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 18 септември 2012 - 19:23

Според мен. Чрез логика човек може само да сподели мислите си от собствените си впечатления, разбираемо, така че мислите да текът в един поток, в противен случай се получава като историята с прасчо и мечо пух, не се сещам как беше но единия говори за едно другия за друго. Но не може да се обясни нещо което тряа да се преживее, все пак говорим що е то бог на практика? Съмнявам се че някой от този форум се е научил да се бие от ютуб и библиотеката :) който е удрял и е нокаутирал може да каже какво е да нокаутираш който не е може да си играе с мислите си колкото си иска. Първата крачка в развитието е като си признаеш невежеството си това е момента в който човек е готов да се срещне с действителността.

#58 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 20 септември 2012 - 16:59

Да когато човек осъзнае своето невежество и ограниченост, тогава може би и да намери Бога.
Аз съм го намерил един по свое убеждение, един път по наследство: предците ми са православни християни, и аз ще съм такъв. То добре че са били православни, че ако бяха от друга вяра, сега трябваше да я сменям с православието, понеже в него е истината.

#59 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • От:София
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 22 септември 2012 - 16:39

Да така е !!! Има само православни попове.

Нормалните и възпитани християни не използват думата "поп", защото тази дума идва от турската дума "папаз", а казват отец или свещеник !
Според теб каква е разликата между католици и православни, нали са все християни ! Качена снимка
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#60 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 23 септември 2012 - 17:00

В ползването на думата поп няма нищо лошо, позлват я и на запад и не идва от турският език.
Разликата не е според мене, а според реалноста.
- католиците са изменили символа на вярата, което е ерес.
- имат догма за непогрешимоста на папата
- имат грешно тълкуване за същноста на св. Богородица
- имат смешни виждания за чудесата и светците
- започнали са още от едно време да се месят в политиката, което е недопустимо за православието
- духовната им философия е доста по-слаба.
От всички тези неща пък са започнали яко да изтрещяват и да дават невероятни дефекти. Много от черквите им гледат на запад вместо на изток и то още от средновековието. Сега си спомням едно параклисче на около 500г. тука в Италия в Милано, което също гледаше наобратно - дяволска работа.