Към съдържанието

"Размисли" на Mishoka на тема борба, бокс и физ.подготовка

• Please log in to reply
В темата има 284 мнения

#1 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2011 - 11:20

Мое лично мнение за борците-много кефят :D

Не сериозно, смятам че борбата дава страхотни качества, развива тялото уникално добре и дава страшно много умения приложими в реална схватка. Освен това доколкото съм имал контакти с борци смея да твърдя, че се развива уникално усещане за стабилна позиция, собственото ти тяло както и това на противника.

Борбата я виждам като някаква основа, дето ако после се запишеш да тренираш нещо друго каквото и да било ще имаш страхотно предимство :)

Например в залата сега дойде да тренира един пич, който дълго време се е занимавал с борба и ММА и инструкторите казват, че бил страшно схватлив и с него се тренирало много добре.

Това което не ми харесва е ако се тренира за спортни постижения и целта започва да се гони сляпо за сметка на здравето.

#2 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 09:33

Борбата си е боен спорт номер едно, кой каквото ще да ми говори. Аз по начало не съм се занимавал с борба , а със бокс, чак в последствие разбрах за предимствата на борбата и още ме е яд за този бокс.
Ето в този клип един канадец идващ от каратето се е сетил колко е добра борбата и я е изучил.
Е защо ние българите не искаме да си харесваме нашата си борба, която е боен спорт номер едно не разбирам.
Да по филмите карате, кунг-фу , капоейра и там разни други са страхотни, ама в реалността не стават за нищо.
Красимир Младенов беше един не лош борец, но големи победи така и не можеше да постигне, отиде в бойното самбо и стана веднага световен шампион. Смятайте какво е нивото на борбата и какви възможности дава.

#3 RUSEV

RUSEV

Only the strongest will survive

• Дао
  • 292 мнения
  • От:Brno ; Czech Republic
  • БИ:★ Judo Kickbox ★
  • Предишен прякор: Zambidis

Публикувано: 24 септември 2012 - 09:38

Един случаен канадец нали? Качена снимка
You can bench 500lbs good for you and i can kick your ass ?! (Bas Rutten)

#4 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 09:43

Абе хич не е случаен. То такива американци има купища. При този е интересното: че от каратист е станал един не лош борец и това му е помогнало да победи доста хора.
Между другото не съм виждал в свободните двубои да има победители идещи от кунг-фу.
Абе борбата си е борба, и ни е под носа, ама ние все чуждото търсиме.

#5 RUSEV

RUSEV

• Дао
  • 292 мнения

Публикувано: 24 септември 2012 - 11:15

Абе хич не е случаен. То такива американци има купища. При този е интересното: че от каратист е станал един не лош борец и това му е помогнало да победи доста хора.
Между другото не съм виждал в свободните двубои да има победители идещи от кунг-фу.

Това го казах на майтап. Джордж Сейнт Пиер надали има хора във форума, които да не са наясно кой е.

#6 stareca uan_

stareca uan_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 11:21

Това го казах на майтап. Джордж Сейнт Пиер надали има хора във форума, които да не са наясно кой е.

JSP не беше ли канадец...

#7 RUSEV

RUSEV

• Дао
  • 292 мнения

Публикувано: 24 септември 2012 - 11:39

JSP не беше ли канадец...

Канадец е да, с френска жилка Качена снимка

#8 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 11:53

Абе знам че всеки го знае. Интересното е че от далекоизточните бойни изкуства човека се прехвърли към борбата. На дали го е направил, защото е глупав. В един двубой именно с борба победи борец.
Спомням си как, като деца все искахме да тренираме нещо далекоизточно и не можехме да намериме, а много по-добрата борба е била навсякъде около нас под носа ни.
Направо се спуквам от яд.
  • VAm харесва това

#9 Soulofwar_

Soulofwar_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 12:48

Абе знам че всеки го знае. Интересното е че от далекоизточните бойни изкуства човека се прехвърли към борбата. На дали го е направил, защото е глупав. В един двубой именно с борба победи борец.
Спомням си как, като деца все искахме да тренираме нещо далекоизточно и не можехме да намериме, а много по-добрата борба е била навсякъде около нас под носа ни.
Направо се спуквам от яд.

няма добро ,по-добро, най-добро бойно изкуство. Всеки тренира това което му носи удовлетворение. Не мисля че джудото например е по-лошо от борбата така че, дерзай и не съжалявай че си тренирал бокс който е много хубав спорт.

#10 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 17:13

Борбата естествено е по-добра за свободен бой от джудото. Много борци, като не стават за такива отиват в джудото и там стават веднага шампиони.
Да бокса не е лоша техника и я изучих доста добре, но просто в кръвта ми е борбата.

#11 BOJILOV_

BOJILOV_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 17:24

Да бокса не е лоша техника и я изучих доста добре, но просто в кръвта ми е борбата.-Ашколсун!И колко време така ти отне да я изучиш?

#12 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 17:33

Около 10 години сериозно трениране. Борба изучавах само три години и ми върви доста по-добре.
Е удара ми е бетон и даже при бой не смея да удрям с юмруци, защото после ще бера ядове със закона.

#13 BOJILOV_

BOJILOV_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 17:38

Бравос!Юнак!

#14 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 18:10

Моята тренировъчна система.

Автор: MISHOK

Според мене е много добра и с големи предимства.
Кое и е доброто?
- няма нужда от фитнес зала
- няма излишни разходи
- проста е и дава добри резултати
Доста години съм вдигал железа из залите в България и съм минал от фитнес, боди билдинг до силов трибой. Мисълта ми е че имам доста опит натрупан през годините.
С идването ми тука в Италия се сблъсках с някои трудности: нямах време за фитнес зала, залите им не са добри, като нашите, не са наблизо и не струват евтино.
За това ми се наложи да си измисля цяла нова система. Тази система я умувах още от България, понеже от фитнеса и вдигането на тежести ставах: доста дървен, бавен, тромав и нямаш никаква гъвкавост, та последните години започнах по различни видове тренировка и наблягах на тичането и разни подобни.
И така за тази моя тенировка са нужни: желание, два дъмбела(моите са по 22кг.) ръкавици за фитнес да не ви излизат мазоли, едни ластици за упражнения за врата , 2 гири от по 4 или 5кг. и това е. Резултатите са гъвкавост, издръжливост, сила и бързина.
какви упражнения правя.
За краката са следните:
- борцови влизания с чукване на коляното в земята, общо по 100 на крак, което не е много, ама по 200 ме мързи.
- 5о трупешки скока от клекнал до клекнал напреде и 50 назаде.
- различен брой скокове настрани
- правя и едни много натоварващи влизания с крака. Подобни са на борцовото влизане, но коляното не тупва земята и остава във въздуха.
също и т.н. напади - не са лошо упражнение
-падане с 2 колена на земята и изправяне с единият или другият крак по около 20-30 повторения на крак.
- за зимата, като е влажно навънка ползвам дъмбелите: клякания с дъмбелите отпреде, с отскок, клякания с дъмбели отстрани пак с отскок, после единият крак на стол и клякания, после напади , така по 5 серии от всичко.
От изброените упражнения правя по общо между 230-290 повторения, като повторението за левия и десният крак се броят за едно, а не за две.
За гърдите: лицеви опори общо са 4-ри вида, то има и още, ама аз съм се спрял на тези.
- широко отворени ръце , ръце до тялото, и тесен хват, а също и едни особени при които краката са прави и човек се спуска надолу, между ръцете, после се изправя.
- правя също и упражнения с дъмбелите. Слагам една възглавница от дивана на земята, лягам отгоре и започвам да правя, както се прави обикновенна лежанка. По 20 повторения, но при 10 от тях пускам ръцете бавно надолу, за да мога да се натоваря добре, понеже 22кг. са си лека тежест.Почивам 10сек. и обръщам дъмбелите, единият им край да сочи краката, а другият главата ми и 10 повторения, почивам още 10сек. и правя флай, колкото мога, понеже вече съм уморен са около 6-8 повторения и така 7-10 серии. Като ми писнат лицевите и започвам с дъмбелите.
Сега за гърбът : то е ясно че ползвам лост но не само висок, а и нисък, на който да правя водоравни набирания.
Има също и доста упражнения с дъмбели, така че се получава едно добро натоварване.
Като ми омръзне лоста и сменям с дъмбелите.
Рамене, тях не обичам да ги тренирам, много заради това че ми забавят удара и някак си ме вдървяват. Въпреки това за разнообразие наблягам и на тях. Сега правя по 150 обръщания с дъмбел на ръка по 15-10 или 5 на серия и 200 вдигания с дъмбелите над главата - добре ме натоварва и съм доволен, а също пак с дъмбелите правя и по 10-на серии за трапецовидният мускул.
За врат тренирам с дъмбел на вратът, както и с ластици, от които вратът дебелее здравата.
И това е в общи линии моята тренировка. Пролетта бях и натдал бая мускулатура та от нея се и напомпвам.
За възстановяване ям главно яйца, пия антиоксиданти и витамин Ц и толкова.

#15 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 18:14

Абе юнак чак още не съм, ама бая потренирах бокс. Обаче истината си е в борбата. Сравнявал съм я с джудо, айкидо и други и пак нея я смятам за най-доброто. То и бокса е страшен, ама като ти влезнат в краката и си заминал.

#16 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 24 септември 2012 - 23:12

Хвала на такива люде!
  • diqn300 харесва това

#17 BOJILOV_

BOJILOV_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 09:39

Брей,ама ти си голяма работа!10 години бокс,3 борба,доста години фитнес,бодибилдинг,силов трибой и имаш мнение за всичко-браво!Как ти стига времето, на колко си години,че толкова спорт ти е минал през ръцете?
  • MISHOK харесва това

#18 Soulofwar_

Soulofwar_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 10:11

Борбата естествено е по-добра за свободен бой от джудото. Много борци, като не стават за такива отиват в джудото и там стават веднага шампиони.
Да бокса не е лоша техника и я изучих доста добре, но просто в кръвта ми е борбата.

Това е доста пресилено мнение според мен .Джудото е дало основа за доста съвременни бойни изкуства.Мисля че си доста предубеден към него, но това в крайна сметка си е твоя работа. А за бокса той си има достатъчно направления в които се работи прекрасно с крака. Абе в крайна сметка щом те кефи борбата тренирай си я лошо няма но не се изказвай така за бойни изкуства с които не си запознат.
  • stareca uan харесва това

#19 grappling_

grappling_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 12:46

Не е лоша програмата , но аз намерих една в пъти по-добра:
https://www.facebook..._t=feed_comment

Култовата програма на всеобщ "любимец" Качена снимка)) :
Публикувано: по Tatar on 24 Януари 2003 - 07:08 in "Физическа подготовка"
Slu6ay,moeto mom4e,6te ti kaja moqta tayna-moje da ti se stori naludna,no 6te ti kaja az kak si izgradih strahotno tqlo,bez nito edin lev,po prinuda...
Nikoga ne sum odobrqval muskulnata masa,trupana za pokaznost-ba6ta mi e 6tangist i prez jivota si e nadvival mnogo istinski kulturist/nqma smisul da ti razpravqm kakva e razlikata mejdu muskulite na 6tangista i kulturista,nali?/
osven tova moite lyubimi Shao-Linski monasi v pove4eto slu4ai sa "hurbavi4ki" za zapadniq standart,ama misli6 li,4e sa slabi...Nqma smisul da ti obqsnqvam za6to na edin Shao-Linets ili na edin dobur 6tangist muskulite sa "po-ka4estveni" ot tezi na nay-golemiq kulturist...Iskam da ti kaja kak u men ideqta za muskulite se poqvi vtori4no...Tselta mi vinagi e bila da usvoqvam Izto4nata kultura i BI-va...Tova harmonizira tqloto,no ne go pravi muskulesto,da,no...edna devoyka me provokira,4e Edin 4ovek bil s po-hubavo tqlo ot moeto/`6toto dokolkoto razbiram "bluskal" v zalite ot 10-godi6en,a i imal pari4ki da si kupuva anabol4eta/ i az se zainatih i po4nah-
sega vnimavay-DILETANTSKI trenirovki-hodq po 5- 10 kilometra pe6;
klqkam po 100-200 puti na den;litsevi opori do "posinqvane";vdigam masi,stolove,kanapeta,fotyoyli.../kakvoto e tejko se vdiga/;stiskam edni kle6ti;biq stenata;pravq koremni presi;nabiram se na lostove;ot vreme na vreme daje vdigam baba mi/ne te luja!/...kazah si- 4e kakvo kato sum bezpari4en?Imam tqloto si,imam bitieto ot predmeti okolo sebe si-na lud go napravih organizma si,ama efekt dava-samo za 1 mesets se oformih kato
polu-bog,a lyatoto ve4e napravo ne znam kakvo 6te stane-malak primer: bitsepsa-obikolka ot 29cm. za 30 dena q napravih 32cm.----u4i se ot mene!
I nay-vajnoto nameri nqkoq dama,koqto da ti povtori kolko e po-sladuk ot tebe nqkoy "napompan" i stimulut ti 6te e "na 6"!!!
Po4vay po moqta hamalojka sistema i sled nqkoy drug mesets-6te gi saborim,moeto mom4e!!!
Davay!S teb sum!!!/ako me smetne6 za lud-moje,no...pomisli 30 dena...ot 29 na 32cm. , bezplatno:) / Качена снимка

#20 Evgeni Ranchev_

Evgeni Ranchev_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 13:18

Борбата е много корав спорт. Но не на всеки му допада. ;)