Към съдържанието

"Размисли" на Mishoka на тема борба, бокс и физ.подготовка

• Please log in to reply
В темата има 284 мнения

#21 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 17:04

Моята тренировъчна система.

Автор: MISHOK

Брей,ама ти си голяма работа!10 години бокс,3 борба,доста години фитнес,бодибилдинг,силов трибой и имаш мнение за всичко-браво!Как ти стига времето, на колко си години,че толкова спорт ти е минал през ръцете?

Голяма работа не съм. Бокса са активно 10г. но имам поне още 5 ей така за разнообразие. Времето ми стигаше понеже имах такава работа и разполагах със много свободно време. Зимата вдигам тежести, пролетта отида в залата по бокс, есента пак на тежести, после в залата по борба и така години наред. Да имам мнение за всичко е силно казано, но има наблюдения и доста опит.

В програмата ми сега съм включил един вид тренировка, която наричам борцова. Наричам я така понеже: натоварването е доста близко до това от преборване, има много борцови упражнения и напряга мускулите , които се напрягат и при преборване, освен това има и някои полу-гимнастически упражнения.
Проблема е че ми е трудно да опиша упражненията.

#22 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2012 - 17:19

Е джудото също не е лош спорт, но борбата си е борба и в техническо отношение го превъзхожда, без частта с ключовете.
Какво става, като вдигнеш крак срещу занимавал се с борба : пада на земята в повечето случаи.
Да ви кажа в последните няколко збивания дето съм правил ползвах само борба и резултатите бяха невероятни: падаха толкова лесно на земята, че даже не можех да им направя хватка. Веднъж пробно се борих с един не лош айкидист и онзи остана доста озадачен от възможностите на борбата, даже беше учуден.
При положение че не му приложих кой знае какви техники,понеже нямаше тепих и не исках да го повреждам.

#23 RUSEV

RUSEV

Only the strongest will survive

• Дао
  • 292 мнения
  • От:Brno ; Czech Republic
  • БИ:★ Judo Kickbox ★
  • Предишен прякор: Zambidis

Публикувано: 26 септември 2012 - 10:14

Е джудото също не е лош спорт, но борбата си е борба и в техническо отношение го превъзхожда, без частта с ключовете.
Какво става, като вдигнеш крак срещу занимавал се с борба : пада на земята в повечето случаи.
Да ви кажа в последните няколко збивания дето съм правил ползвах само борба и резултатите бяха невероятни: падаха толкова лесно на земята, че даже не можех да им направя хватка. Веднъж пробно се борих с един не лош айкидист и онзи остана доста озадачен от възможностите на борбата, даже беше учуден.
При положение че не му приложих кой знае какви техники,понеже нямаше тепих и не исках да го повреждам.

Не че нещо... ама ми звучиш много неубедително :) На база на какъв опит сравняваш джудо и борба? Колко години си тренирал едното и другото? (не казвам, че аз съм... просто ми е интересно, от къде изхожда логиката ти)
You can bench 500lbs good for you and i can kick your ass ?! (Bas Rutten)

#24 Soulofwar_

Soulofwar_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 10:26

Това просто е меко казано доста пресилено изказване. Незнам какво точно имаш впредвид с вдигане на крак, но мисля че ако е хубав удар с крак ще ти бъде доста трудничко да повалиш опонента си. Както и да е борбата си е борба и е хубав спорт, но ти отричаш с лекота всички останали, което не е правилно защото едва ли си имал съприкосновение с всички останали ударни или хватови БИ.

Това мнение е редактирано от Soulofwar: 26 септември 2012 - 12:11

#25 nayden_popov_

nayden_popov_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 10:55

Определено обича този спорт но на последък малко се нервя с правилата може би защото нашите борци малко бяха презакани на олимпиядата

#26 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 17:57

При вдигане на крак, вдигналият го остава в една позиция и не може да се движи - поправете ме , ако греша. Лесно е да му бъде хванат кракът .
При положение че съм тренирал, доста бокс , знам добре какво е дистанция и как се държи. Много е възможно каратиста, даже да не успее да си вдигне кракът.
Всъщност ако се загледате в който и да е ударен спорт : винаги се стига до клинч и след това , ако е бой какво правиме без борба ? А до клинч се стига лесно с елементарни познания. Достатъчно е едно навеждане и тръгване на преде. Веднъж гледах свободен двубой: един японец с техника от борба влезе около 40-45 пъти в краката на противника си, но не знаеше как да продължи нататъка. Това не е 1-2 пъти а 40 което е явен пример за превъзходството на борбата.

#27 BOJILOV_

BOJILOV_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 19:44

Имаме нов "Алекс",ама борец!Честито на всички!
  • JaguarPaw and diqn300 харесват това

#28 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 09:10

Кой е Алекс ?

#29 Soulofwar_

Soulofwar_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 10:13

Мишок пишеш без да мислиш. карай не искам да спориме. Ама се опитай да хванеш крака на някой който знае какво прави като рита. Успех

#30 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 27 септември 2012 - 10:20

Всъщност ако се загледате в който и да е ударен спорт : винаги се стига до клинч и след това

Особено след маваши в тиквата, винаги се достига до клинч ;)
НА този клип можеш да видиш и какво се случи при опит за влизане в краката.

• Soulofwar харесва това
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#31 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 11:49

Гледах клипа до половината. Да ударите с крака му влизаха на хърватина, ама и онези му седяха в глупава позиция. А нека някой заема добрата борцова позиция да го видиме този как ще им вкарва краката. Онзи дето му влезе в краката, допусна грешка при влизането и си плати за нея.
Висок удар в главата за мене е най-лесен за избягване и ловене.

#32 Soulofwar_

Soulofwar_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 12:39

Гледах клипа до половината. Да ударите с крака му влизаха на хърватина, ама и онези му седяха в глупава позиция. А нека някой заема добрата борцова позиция да го видиме този как ще им вкарва краката. Онзи дето му влезе в краката, допусна грешка при влизането и си плати за нея.
Висок удар в главата за мене е най-лесен за избягване и ловене.

Браво на тебе освен да се пробваш тогава срещу Мирко :) и какво и е толкова непробиваемото на борцовата стойка че нещо май не съм го виждал в това което съм гледал като борба. И да онзи допусна груба грешка казано преносно "тръгна на престрелка с нож".

#33 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 14:55

Борбата е най-доброто ... особено ако трябва да защитя семейството си , срещу няколко човека . докато са се усетили и съм ги натръшкал всичките , с чисто новата си риза и дрехи , на недобре подредените по земята циментови плочки .

Това мнение е редактирано от jzlatkov: 27 септември 2012 - 14:57

• diqn300 харесва това

#34 RUSEV

RUSEV

• Дао
  • 292 мнения

Публикувано: 27 септември 2012 - 15:38

Не е лоша програмата , но аз намерих една в пъти по-добра:
https://www.facebook..._t=feed_comment

Ахахахахахахах Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка Качена снимка

Това с бабата беше много яко. Сега обратно на темата, Мишок....

Ах Мишок..... какво да те правя, как да ти го кажа, за да не те засегна....
Имам чувството, че нищо не си тренирал и ги плямпаш едни... аз не се имам за знаещ, нито пък за трениращ, по-скоро съм мързел, но да ти кажа
по думите ти ми се струва, че си ги мислиш от онова тъмното място ако се сещаш....

Тренировката ти каква и е целта? Колко пъти си я правил? Щото аз си мисля, че това е сбора от упражнения, които си правил в живота си....
Не мога да повярвам, че човек, тренирал 10год бокс ще е толкова..... бос Качена снимка

Така казах си го, не ми се засягай, може да не съм те разбрал, я сега кажи колко годинки наистина тренира бокс Качена снимка

#35 RUSEV

RUSEV

• Дао
  • 292 мнения

Публикувано: 27 септември 2012 - 15:55

Борбата е най-доброто ... особено ако трябва да защитя семейството си , срещу няколко човека . докато са се усетили и съм ги натръшкал всичките , с чисто новата си риза и дрехи , на недобре подредените по земята циментови плочки .

Да, поваляш единия, другите 2-ма, 3-ма ще те чакат, като станеш тръшваш и другия, третия през това време ще палне един фас да те изчака Качена снимка

Няма по-добро от борбата на цимент Качена снимка

Получаваш награда: Син Магьосник за цялостно творчество Качена снимка
  • diqn300 харесва това

#36 jzlatkov_

jzlatkov_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 16:12

Виждаш че изказването е иронично . другото е ясно , поне за някой
  • shodan харесва това

#37 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 17:35

Русев честно казано не можах да разбера, какво точно ме питаш и какво коментираш.
Вече казах колко години съм тренирал бокс и даже бях стигнал едно не лошо ниво.
Какво общо има според тебе тази моя тренировка с бокса, за да си вадиш някакви изводи от нея ?
Целта на тренировката ми е да се потдържам в добра форма , да съм издръжлив и работоспособен.

#38 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 17:40

Да, поваляш единия, другите 2-ма, 3-ма ще те чакат, като станеш тръшваш и другия, третия през това време ще палне един фас да те изчака Качена снимка

Няма по-добро от борбата на цимент Качена снимка

Получаваш награда: Син Магьосник за цялостно творчество Качена снимка

Не те знам ти с какво се занимаваш, ама на дали ще успееш да победиш 3-4 човека. Иначе защо с борба да треснеш в земята 3-ма. Един по един и готово, става за секунди.
И да : Станислав Недков заема достатъчно добра позиция никой каратист и кунг-фу ист да не може да го тресне. Нека хърватина се пробва с него а ?

#39 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 17:41

Браво на тебе освен да се пробваш тогава срещу Мирко Качена снимка и какво и е толкова непробиваемото на борцовата стойка че нещо май не съм го виждал в това което съм гледал като борба. И да онзи допусна груба грешка казано преносно "тръгна на престрелка с нож".

Да не би онзи да беше с пистолет а ? Просто този не спази нужната дистанция и остави възможност да бъде ударен.

#40 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 17:51

Бойните изкуства не усъвършенстват , никакъв дух, даже съм забелязал че каратистите например, стават доста злобни. Веднъж един такъв позелянял от злоба го пребих жестоко на пазара Красно Село.