Към съдържанието

Евтина мишена (щит) за стрелба с лък

мишена щит стрелба лък стрели нишан цел shield target archery

• Please log in to reply
В темата има 14 мнения

#1 BorisPetrov_

BorisPetrov_
  • Гости

Публикувано: 05 ноември 2012 - 23:47

Привет
Отварям тази тема с надежда всеки да сподели опита си в изработването на евтина мишена за стрелба с лък. Ще е полезно да се виждат и снимки и обяснения за изработката.
Поздрави!
Борката

#2 foregam_

foregam_
  • Гости

Публикувано: 06 ноември 2012 - 14:05

Виж тука: http://forum.xenos-b....php?id=24&p=13
Има и вариант от велпапе — навива се на дебело руло, пристяга се и се целиш в напречното сечение, т.е. в дупките на картона.

#3 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 06 ноември 2012 - 22:57

То , мишена може да се направи от всичко, с изключение на метал и камък. Проблема при дървените е трудното вадене на стрелите, аз съм си направи и такъв инструмент за вадене. Като ходя в гората вземам един празен чувал от захар( 30стотинки) и там го пълня с трева или шума - идеално става. Празна туба 10лт. за вода като се напълни на място с пясък или влажна пръст също върши добра работа. Даже сега си мисля, ако такава туба се напълни с добре омесена глина, колко щадяща ще е за стрелите и с консистенция точно отговаряща на живата плът. Но това са все мишени за походни условия.
Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#4 Upanga-Upinde_

Upanga-Upinde_
  • Гости

Публикувано: 07 ноември 2012 - 18:30

За момента стрелям по кашони пълнени с трева но скоро мисля да правя мишена от сено.

#5 gosho&_

gosho&_
  • Гости

Публикувано: 07 ноември 2012 - 19:26

Ако забелязахте в раздела за изработване на обикн.лък и евтини стрели,съм показал моя мишена.Тя е от фибран 10 см-ов,плътност 37/ така си ги водят в магазина/.Тази плътност почти отговаря на плътноста на тялото на млад глиган и на съръндак при попадение в гръдния кош.Един лист 120/60 см.,миналата година струваше 18 ,34лв.От нея си имам две мишени,като втората още не е покътната.Пренасям ги /с триногата/ в една гоиляма пазарска чант от 2лв от сезалини влакна: всички сте ги виждали .Продавачите по сергиите масово ги имат и ги ползват за пренасяне на стоките си.Та ,ето ви един вариант,евтин и удобен ,и лек за пренасяне.Чао!

#6 nikola_nikolov_

nikola_nikolov_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2012 - 03:06

Идеята за навити кашони не звучи зле трябва да пробвам кашони има колкото си иска човек в хранителния магазин до блока в който живея.Едно лепило за да се лепи началото и края и готово.аз имах идея да напълня кашон с пяна за дограма но това с лентите кашон мисля ,че ще е по-удачно,и по-евтино разбира се,което е важно защото мишената също е консуматив.

#7 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 08 ноември 2012 - 09:38

Ако не е нужно да се пренася мишената, най-добре е да се вземе една бала със сено. Трябва да се избере да е от по- хубаво прибитите. Преди време имаше кръгли бали с височина един човешки ръст. Това си бяха класичиски мишени

#8 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 17 септември 2013 - 12:24

Да продължа маелко темата ,че нещо замря ,а!nea.gif

Освен от бали сено  с такава особеност/ да е по-плътна/,което няма как да се разбере при балирането и ,после там на къра ли трябва да се ходи при всяка тренировка /пътни разходи и т.н.т./ ,че си  е бая тежичка,а и ако се пренася до "своето място " за стрелба сигурно ще  е нужно пикап ,по -добре и по вероятно да се намери от някои съседи при смяната на спалните дюшеци с друг вид ,да се вземи същия ,да се навие твърдо на рулои пристегне с въже,става идеална мишена,а и може да се пренася с лека кола навсякъде.Опитайте и споделете моментите.Аз и по такава стрелям .Чао !

И дано по-бързо ,това мнение да бъде одобрено от модератора преди да се покаже.   "А ,дано ,ама надали "

#9 nikola_nikolov

nikola_nikolov
  • Дао
  • 29 мнения

Публикувано: 18 септември 2013 - 18:55

Ето го моето решение, доста ефикасно е ако се изработи както трябва .

#10 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 18 септември 2013 - 23:29

gosho&, извинявай, но не можах да се свържа с Олд Муун/въпреки опитите ми/ и да му напомня за твоя въпрос, но той явно е разбрал и сам е премахнал нуждата от одобрение на модератор. Всички знаем, че ти си от ветераните на форума. nikola_nikolov, Това е една много добра идея, която си е и много практична и лека за носене. Когато отивам в гората аз практикувам и друга не много амбициозна, но практична мишена. Просто си нося захарен чувал, които ги продават по 20-30ст. Като отида на поляната , нарязвам с ножа трева, пълня чувала и притъпквам с крак - става идеално. Като приключа, просто изсипвам тревата и си прибирам чувала.Ако има фулмастер, на чувала може да се рисува понеже е бял.

Понеже пероядите ми изядоха перата ,които имах в резерв в мазата и колчана стрели, които държа на село също беше останал само клечки без пера. Използвах перата от кокошка с която майка ми ме гости на село. На снимката се вижда, че са доста сносни за стрели. Макар, че стрелите на село са често за еднократна употреба. Когато се появят хищници стрелите които отиват по тях, рядко ги намирам. Едната обаче, я имам още от ученик, тя даже е тази с която съм на клипа дето убивам плъха , който ми изяде зайчетата. Пероядите ги прецаках, ще обясня в другата тема за това.Това са стрелите ми за село и въобще не са изпипани. Белите пера са от кокошка, а другите са от спасените мипо случайност. На третата от черните стрели се вижда бяла линия между перата, това е останалото от перото след пира на гадинките. Последната снимка е обработено перо слак срещу перояди -тя вече е на село.

DSC05486.jpg DSC05487.jpg DSC05488.jpg DSC05502.jpg

Това мнение е редактирано от doino_57: 18 септември 2013 - 23:30

#11 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 19 септември 2013 - 07:15

coffee.gif Дойно ,и към теб и към другите се обръщам да не практикуват лакирване на оперенията на стрелите,независимо с какъв вид лак ,защото след известен брой серии на стрелба,перата търкащи се по лъка / респ. и по ръката/ при изстрел се късат власинките и се нарушава много скоро балансирания полет.Вервайте ми!Изпатих си с 10-на стрели и от там със съответния брой преждевременно износени пера.

superstition.gif Аз ,лично опазвам кутиите си с пера ,като от време на време ги преглеждам и ги парфюмирам ,да ,точно така,не се усмихвайте-повече от 5 години е така и са си при мен  в апартамента.

Вчера се наложи да отремонтирам 3 бр.стрели ,оперенията им  и отново ги напръсках набръжко,преди месец ,пак така ,като правих 7 бр.стрели на едни приятели дето си тренираме заедно.Та ,това е !taunt.gif

#12 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 19 септември 2013 - 07:42

gosho&,ние сме стигнали по различни пътища до едни и същи изводи. Аз слагах в торбата с перата памук с ароматно масло, което е ужасно . Бях изтървал в колата едно памуче, един месец не се влизаше после. Ама след година... А на село си стояха в колчан в една барака. Аз досега не бях имал никакъв проблем с перояди, само бях чувал за тях. Прав си за лака и перата, само че, моите лъкове имат такова устройство, което не позволява перата да се нараняват от лъка и ръката.

Това мнение е редактирано от doino_57: 19 септември 2013 - 07:44

#13 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 20 септември 2013 - 09:10

kez_11.gif За плъзгача за стрели ,над ръкохватката ли говориш?

#14 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения

Публикувано: 20 септември 2013 - 21:24

За това.

#15 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 21 септември 2013 - 09:10

За това.

Дойно ,това хубаво си го измислил ,но перото ,което контактува с горния край на дръжката също е с опасност от накъсване.При мен ,то по-често ми е проблем ,т.к.подобно приспособление от кожен ремък / по-средновековно и автентично е / и аз съм си измислил.С една дума ,двете основни пера ,без главното изнесено навън от лъка,винаги са в такава опасност.Но както и да е,важното е да се майсторат идеите.

Also tagged with one or more of these keywords: мишена, щит, стрелба, лък, стрели, нишан, цел, shield, target, archery