Към съдържанието

Снимка

помощ за изработка на лък от ски

• Please log in to reply
В темата има 2 мнения

#1 Dpar0

Dpar0

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 28 ноември 2014 - 22:13

Здравейте преди месец случайно попаднах на един клип за направа на Take down recurve лък харесах си тяло (riser) направих си шаблони и го направих размера е 20" интересува ме как да определя колко инча трябва да са рамената като имам в предвит колко ми е дължината на опън която е около 30" потърсих инфо в чужди сайтове и почти нищо не разбрах ако има някой който да ме насочи ще съм му много задължен

#2 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 08 декември 2014 - 16:59

Тялото 20 инча ми се струва множко. Тялото е инертна и не работеща част , аз, например, ги правя максимално къси. Но щом си го направил - добре. Рамената ги направи максимално дълги според размера си. Колкото са по-дълги, толкова по-лесно се опъват и при еднаква сила на опън придават по-голяма скорост на стрелата. Когато са по-дълги, можеш да си позволиш да ги оставиш по-широки, затова казвам, че тази дължина изхабена за тялото, можеше да се включи в работещите рамена. Иначе за дължината на лъка според тялото и размера на ръцете имаме включени в темите 2-3 таблици. Виж в темите за сложносъставен и обикновен лък.

• Dpar0 харесва това
Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#3 Dpar0

Dpar0

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 06 февруари 2015 - 22:57

Мерси за инфото а да попитам целия лък да стане 70" при положение че тялото е 20" колко трябва да станат рамената в смисъл (70-20):2 дефакто 25" да е рамото или към тоя размер се добавя и размера на мястото където ляга рамото към тялото в случая 4" ?