Към съдържанието

Снимка

Мнения за покупка на традиционен лък

• Please log in to reply
В темата има 12 мнения

#1 Петър Райков

Петър Райков

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения

Публикувано: 08 март 2015 - 23:53

Първо здравейте на всички не знаех в кой форум да си пусна темата и реших тук понеже изчетох доста мнения.Решил съм да си купя традиционен лък , става дума за този модел -http://www.outdoorac...t.php?prid=6048. Търсих инфо из нета ,но не намерих нищо,а искам да знам дали си струва. Попринцип се насочих към samick sage, но го няма в Бг магазините.Понеже знам че ще ме посъветвате относно направа на лък и това ще стане просто в момента нямам готов материал.Поздрави :)

#2 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 17 март 2015 - 12:31

nea.gif Виж сега , избора на лък  не е шега-работа. То си е оръжие ,и като такова ,трябва човек да е що-годе до някъде по-запознат за видовете лъкове ,целта му на използуване , лични физически дадености, и още каквото се сетиш.

secret.gif За този модел и аз не съм достатъчно информиран , но отчитай ,че все пак е  корейче и по-често може да се попадне на "бързоразваляща се стока " , а може и да не.Ако държиш на този ,трябва много щателно да го огледаш за някакви дефекти по рамената, тетивата. Абе ,всичко е на късмет!  Ако нещо повече те интересува  - питай!

smile24.gif Успех в покупката !

#3 Петър Райков

Петър Райков

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения

Публикувано: 17 март 2015 - 23:27

Здравей,първо благодаря за бързия отговор.Аз лъка ще отида на място да го огледам в магазина.Мисля че марката не е корейска ,а американска ,но не съм напълно сигурен много е бедно инфото за тях.Аз бях се насочил към samick sage ,но го няма в бг ,а има други модели ,които надхвърлят бюджета ми.Другото което ме притеснява е ,че повечето хора ме съветват да почна с нещо 30-35 lbs, но като ми стане лек няма откъде да купя по-силни рамена ,а и сигурно ще са доста пари.Дали е толкова трудно да се свикне с 45-50 lbs.Насочил съм се към традиционите ,защото compound не ме кефят ,а и те са скъпа екзотика, а аз съм любител.Относно лъкоправенето съм се зарибил,подготвям си материал ,но сеа нямам времето понеже съм студент.Благодаря предварително ,поздрави. 

#4 perf

perf

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 18 март 2015 - 20:13

,че все пак е  корейче и по-често може да се попадне на "бързоразваляща се стока " 

Нали не говорим за Северна Корея? Ако мислиш че Южно Корейските стоки са в графата евтини и некачествени много бъркаш. Но не съм сигурен къде се произвежда този лък но в останалия свят цените почват от 100 евро. И не е традиционен в истинския смисъл. Има си centershot така че минава в категория "спортни". 

Петър Райков, ако харесваш този тип лъкове купувай го. Но в 40 либри (Ако няма да ловуваш :)). Цената не е голяма.

#5 Петър Райков

Петър Райков

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения

Публикувано: 21 март 2015 - 17:56

Нали не говорим за Северна Корея? Ако мислиш че Южно Корейските стоки са в графата евтини и некачествени много бъркаш. Но не съм сигурен къде се произвежда този лък но в останалия свят цените почват от 100 евро. И не е традиционен в истинския смисъл. Има си centershot така че минава в категория "спортни". 

Петър Райков, ако харесваш този тип лъкове купувай го. Но в 40 либри (Ако няма да ловуваш smile.png). Цената не е голяма.

Преди няколко дни публикувах отговор ,но явно не е удобрен ,марката мисля че е американска не съм сигурен.А какво е центършот  и защо да не е традиционен.Като цяло искам традиционен,а цената и аз мисля ,че е доста добра

#6 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 25 март 2015 - 23:24

Моето мнение по този въпрос е, че няма смисъл от много скъпи лъкове, ако не смяташ да ловуваш с тях или пък не се чудиш къде да пръснеш малко пари. Също така няма смисъл от тежък лък, ако не е нужен за мятане на тежки бронебойни или тежки ловни стрели. Аз имам много сполучлив дълъг тисов лък от 50 либри, "мек" на опън и много точен. Но когато отидем с приятели да постреляме, много често и мъже не могат да го опънат, да не говорим за жените и с него си стрелям само аз, но и аз предпочитам да стрелям с 22 килограмов лък. По-тежките лъкове не хвърлят много по-далече от леките, но неудобствата с тях са на много пъти повече: по-неточно се стреля, удоволствието е по-малко, бързо се уморяваш при стрелба, лесно се натъртват пръстите, не можеш да го споделиш с приятелки и т.н.

А с компаунд не ми е никакво удоволствие да стрелям. Най-добре си направи един дълъг лък  от хубаво дърво и ще ти е кеф, когато стреляш, защото е излязъл от твоите ръце - има описание как се прави. Стрелите които аз си изработвам летят по-добре от купените и според мен са си по-красиви и оригинални.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#7 todor_t4

todor_t4

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 29 март 2015 - 23:22

Doino_57, продавате ли лъкове?

#8 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 01 април 2015 - 22:05

Ами... засега не. Имам подходящ материал за лъкове само за приятелите ми , на които не съм устоял и съм им обещал.

Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#9 Ангел Игнатов

Ангел Игнатов

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 11 юни 2015 - 01:50

Реших да не пускам нова тема, тъй като и аз си търся традиционен лък. Четох много по чуждите форуми за различните видове и намерих един български сайт от където мога да си поръчам. От толкова много четене тотално се обърках и незнам какво да избера. Най-вече се притеснявам от това до колко са здрави тези лъкове. Защото за някой от модилите разбрах, че има и такива които са се чупили.

http://www.bowhuntin...-shop/1007.html - с 50 либри.

http://www.bowhuntin...-shop/1079.html - с 50 либри.

http://www.bowhuntin...e-shop/403.html - с 40 либри.

http://www.bowhuntin...e-shop/404.html - с 35 либри.

Неискам да ме разобеждавате за цените. Тези ми харесват а и тези имат налични според сайта за това и тях съм избрал. Иска ми се да е по-здрав лъка от към сила на опън и да ме изкара по-дълго(защото от това което четох има хора които за 3 месеца са счупили два лъка от този първия със 60 либри обаче). Не се имам за много здрав за това не се целя към най-силните лъкове на опън. Идеята ми е като се прибирам през почивните дни към моето родно място да ходя да стрелям. Търся може би дългосрочна инвестиция. Ако задобрея с лъка защо не и да пробвам да ходя на лов с него, ей така за тръпката (ловец съм от 7 години), разбирасе няма да убивам диви прасета, а по скоро някой фазан защо не и заек ;).

#10 perf

perf

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 13 юни 2015 - 19:56

Моето мнение е да вземеш windfighter-a. Много пъргав ако е 40 либри се равнява на поне 50. Само трябва да се внимава със стрелите. Поне 10 либри нагоре от лъка ти.

#11 Black Wolf

Black Wolf
  • Дао
  • 75 мнения

Публикувано: 16 юни 2015 - 15:08

Първо трябва да си изясниш какво разбираш под "традиционен лък".

Както виждам, се ориентираш към лъкове, които следват (в общи линии) историческите модели.

За здравината - при добро желание всеки лък може да бъде счупен. cool.png

Моят съвет е първо да опиташ как опъваш лък със съответна сила и тогава да избереш. За начинаещ лък 30 лбр. е съвсем добре, дори може би е твърде силен. Лично на мен един кашайски 25 лбр. ми е баш добре.  scratch_one-s_head.gif И е достатъчно дуракоустойчив.

За да счупиш лък 60 лбр. трябва или да си бая як (демек багатур tooth.gif ), или да правиш с него някакви (всякакви) глупости, което лично аз подозирам, че е причина за счупването... 

Горните лъкове, макар че са от синтетика, все пак изискват внимателно отношение и правилно съхранение - като всеки лък по принцип.

Имай предвид, че при еднаква сила лъковете с различна дължина са и с различна трудност при опъване.

Що се отнася до лова с лък, доколкото знам той все още не е разрешен в България. А и докато започнеш да можеш да стреляш така, че да улучваш животни, особено дребни, ще минат доста години (при положение, че не отделяш поне по 2 ч. ежедневно за упражнение - тогава за ок. 2 год. си готов)...

#12 Ангел Игнатов

Ангел Игнатов

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 17 юни 2015 - 15:28

Първо трябва да си изясниш какво разбираш под "традиционен лък".

Както виждам, се ориентираш към лъкове, които следват (в общи линии) историческите модели.

За здравината - при добро желание всеки лък може да бъде счупен. cool.png

Моят съвет е първо да опиташ как опъваш лък със съответна сила и тогава да избереш. За начинаещ лък 30 лбр. е съвсем добре, дори може би е твърде силен. Лично на мен един кашайски 25 лбр. ми е баш добре.  scratch_one-s_head.gif И е достатъчно дуракоустойчив.

За да счупиш лък 60 лбр. трябва или да си бая як (демек багатур tooth.gif ), или да правиш с него някакви (всякакви) глупости, което лично аз подозирам, че е причина за счупването... 

Горните лъкове, макар че са от синтетика, все пак изискват внимателно отношение и правилно съхранение - като всеки лък по принцип.

Имай предвид, че при еднаква сила лъковете с различна дължина са и с различна трудност при опъване.

Що се отнася до лова с лък, доколкото знам той все още не е разрешен в България. А и докато започнеш да можеш да стреляш така, че да улучваш животни, особено дребни, ще минат доста години (при положение, че не отделяш поне по 2 ч. ежедневно за упражнение - тогава за ок. 2 год. си готов)...

Стрелял съм със спортен лък 30 либри около 100-тина пъти. Но според мен самият лък няма тази сила на опън която ми се иска да има. Може да е от самият лък. Или от стрелите. Но просто самата стрела няма тази скорост.

Питах за тези лъкове понеже ми харесват а и се водят традиционни според това което прочетох.

А за чупенето има теми за лъкове от марката KAYA които се чупят. Също и за този SAMICK SKB.

За тези от марката MILLENIUM не намерих никаква информация за счупени такива но и самата информация за тях е по-малко.

Да, най-добрият вариант е да ги видя на живо тези лъкове и да преценя, което обаче за България май няма как да стане.

Не ми се иска да си купя лък който да се пропука или да се счупи при няколко стотин стреляния.

Кои лъкове се опъват по-лесно? По-дългите или по-късите? Говорим за лъкове с еднаква сила.

Какво е правилното отношение и съхранение на тези лъкове?

#13 gosho&

gosho&
  • Дао
  • 53 мнения

Публикувано: 18 юни 2015 - 16:32

» Начало arrow.png Традиционни лъкове arrow.png Samick arrow.png SAMICK FIELDBOW SKB 50

3686e96f1cc569fe7b99efa04e8fee6a.jpg
Голямо изображение

SAMICK FIELDBOW SKB 50 Цена:   355.00 BGN Брой в пакет:1
В наличност ! 50"-50#
Характеристика:
Сила на опън: 30-60# ( през 5# ) 
Височина на лъка: 50"
Лъкът дава възможност за ляв и десен хват.
В цената е включена тетивата.

Готово за доставка до  24h.gif

Предпочитам този ,ако бях на твоето място.

Много не съм съгласен ,че трябва да се почва първо с по-леките лъкове./ не държа ,че съм абсолютно прав /.Аз започнах с 56лбр. лък и до сега си карам с него. По-бавно ,но сигурно влезнах в "ритъм " с него,може би защото 1-2 пъти в седмица тренирам ,а някои месеци и въобще./ този месец ,до сега ,само веднаж /.Но ,това ,както и да е !

Тъй -като ,казваш ,че ще го ползваш и за лов на дребен дивеч ,този модел е по-подходящ.Стрелял съм с такъв ,но 20кг.-ов,с моите по-тежки стрели за него,и установих ,че вибрацията след изстрела е поносима за по- дълги тренировки. Почти няма отклонение на траекторията при вертикална и почти хоризонтална позиция на лъка.Втората ,ще ти е необходима ,за лов на фазани или яребици ,при висока растителност.   Това е от мен!! Но ,истината е ,че трябва човек да пробва ,дори и в магазина ,ако това позволява,и тогава да купува.Похвали се ,като си купиш лъка!