Към съдържанието

Снимка

Спомени за Даото

• Please log in to reply
В темата има 28 мнения

#1 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 10 февруари 2016 - 17:54

Даото не е това, което беше.

Често ставайки въпрос за затихването на сайта, като основна причина се цитира появата на Фейсбук, в който повечето негови потребители си осъществиха личните контакти, но все пак...

Все пак ми липсват смислените дискусии в сайта, мненията на хора със сериозен опит в сферата на БИ, които нерядко са ме подтиквали да преразгледам схващанията си и нерядко сериозно да ги ревизирам. Още повече в реален контакт на татамито. 

Благодарен съм за всичко прочетено и на тези, които изтърпяха коментарите с въпросите ми под него.

Благодарен съм за хората, с които се запознах покрай регистрацията си в сайта.

Благодарност искрена от мен, към всички ентусиасти, които някога вярваха в сайта и го правеха Велик!

• Хиената and VAm харесват това
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#2 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 10 февруари 2016 - 18:08

Подкрепям валсодар в мнението му. Една от причините за затихването според мен е, че просто поостаряхме и много хора вече не се занимават с Б.И. Винаги с удоволствие съм четял изказванията на Гришата, Пакс, Максим, Джудобой, Оня, и много други, за които не се сещам в движение.

#3 Единак

Единак
  • Дао
  • 346 мнения

Публикувано: 11 февруари 2016 - 09:36

Така е Радо.

Дао-то отдавна не е това което беше за съжаление, но той и светът вече не е това което беше ..

Според мен, преди години всички ние които сме посещавали този сайт и сме писали в него бяхме струва ми се и по-големи идеалисти и по-големи ентусиасти. Вече не само остаряхме с по няколко години, но и времето в което живеем е значително по-бездуховно и материалистично. Ценностите на масите се сриват вече не с дни, а с часове .. 

Хората които са истински и изцяло посветени на БИ винаги са били и остават духовни личности. Може никога да не философстват, но тези хора винаги ще имат морал, чест и здравомислие. Неща, които съвремието не толерира и се опитва всячески да изкорени у хората. А когато обществото няма потребност от определени качества на членовете си, то няма и търсене и развитие на тези качества и от самите личности.

Колко млади хора които тренират нещо си познаваш дето знаят нещо за Дао или са чели нещо от Сун Дзъ или Миямото Мусаши примерно. Важно е само да знаят как да си движат ръцете и краката така че да разбият нечия физиономия или модерното да се самозащитят ...

Затова и Дао-то замря ...

• Alcek and seyken харесват това

#4 Elesar

Elesar
  • Дао
  • 70 мнения
  • От:София
  • БИ:Шотокан Карате, Джу Джуцу

Публикувано: 11 февруари 2016 - 10:38

Може би Дао-то замря след като известно време не беше на линия. Спомням си, че имаше период, в който сайта не беше достъпен и то доста дълго време. Лично аз тогава спрях да се опитвам да влизам и примерно година по-късно проверих дали сайта не се е появил. Е, появил се беше, но в него почти нищо не се случваше. Дори и темата за лъковете, която беше толкова оборотна вече почти няма нови мнения....

Иначе почти всеки ден влизам в сайта за да видя дали няма нещо интересно..... уви, няма нови БГ "майстори", създатели на стилове, няма нови дискусии по интересни теми... само някой новобранец с начален стадий на майсторска болест инцидентно минава и оспамва стари теми ;)

И все пак Дао-то е живо и ми се струва, че един ден пак ще се раздвижат нещата :)

Поздрави!

• TRN харесва това
На всеки бушон процесор,
На всяка гайда компресор...

#5 front

front
  • Дао
  • 303 мнения

Публикувано: 11 февруари 2016 - 11:05

Загубих интерес преди да зачезне, защото беше изцяло "окупирано" от няколко човека, които се забавляваха да провалят разговорите на другите. Тук се наложи един неподходящ стил на комуникация с твърде много агресия. Едно е да не си съгласен с нещо, друго е да се държиш като училищния побойник. С времето тук останаха буквално 3 вида постове: за ММА, за лъкове и за семинари. Така че е нормално да падне активността. Ако няма толерантност, няма как да има дебати по всевъзможни теми. Не може всички трениращи да вярват в едно и също нещо. Има си и енергетици, има си и улични биячи. Ако не се дава възможност на всички да имат мнение, сменете му името на портала, за да отразява адекватно тематиката и да не си мислят разни айкидисти, че могат да се обаждат... ;)

#6 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 11 февруари 2016 - 14:23

... само някой новобранец с начален стадий на майсторска болест инцидентно минава и оспамва стари теми ;)...

good.gif

Има и нещо друго...сякаш всички теми, свързани с всички БИ, по всички земни кълбета се поизчерпаха. Спомням си как модераторите често правеха забележки от рода "това го има там...", "виж еди коя си тема...".

На мен ми липсват срещите, които си правехме.

• Elesar харесва това

#7 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 15 февруари 2016 - 15:21

На мен ми липсват срещите, които си правехме.

Не си се обадил, не сме пийнали.

И така, желаещи за бира в София тези дни?

ПП. Знам, че има отделна тема за срещи в София. Ако прецените, преместете поста там.

Това мнение е редактирано от shodan: 15 февруари 2016 - 15:23

След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#8 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 15 февруари 2016 - 15:28

....И така, желаещи за бира в София тези дни?

...

Пиши ме.

#9 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения

Публикувано: 15 февруари 2016 - 15:37

Датата подлежи на уточнение.

Това мнение е редактирано от shodan: 15 февруари 2016 - 16:26

След години
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#10 Han Omurtag

Han Omurtag
  • Дао
  • 859 мнения

Публикувано: 15 февруари 2016 - 16:33

Дотук съгласен с повечето неща.

Реорганизацията на дизайна отне доста време, през което много от функционалността изчезна и това допринесе за пренасянето на активността на други места. А самият дизайн по настоящему не е от най-апелиращите. Да не говорим колко информация се загуби при промяната на сайта.

#11 Мак Cим

Мак Cим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 258 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 27 юли 2016 - 22:48

Голяма загуба е затихването на Даото. Тук има и тонове ценни мнения, и тонове смях...и много емоции с приятели.

Чак ме е яд как почти никой не влиза, но май не е съвсем така...

Я да направим няква сбирка на старите кучета ? Току виж пак наеме скорост...

• Alcek харесва това

#12 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 28 юли 2016 - 11:40

Аз съм за. Освен това отдавна искам да се запозная със сума ти хора, така че една среща ще е супер.

#13 TRN

TRN
  • Дао
  • 158 мнения

Публикувано: 29 юли 2016 - 10:37

И мен ме бройте, макар че сега е сезонът на отпуските и сигурно много хора няма да могат да дойдат на среща.

#14 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 01 август 2016 - 08:53

Това освен да отиде на FB страницата, че явно тук малко хора се отбиват.

#15 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения

Публикувано: 01 август 2016 - 10:57

По принцип и аз съм ОК, но!

Една част от писалите в темата са от София, други от Пловдив, вероятно и от други градове.

Съвместна организация ще е малко сложна. За софийската група поне двама сме налични.

След години
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#16 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 01 август 2016 - 20:24

Е, сума ти хора пътуват всяка събота до морето от Пловдив и София, купонясват по дискотеките цяла нощ, спят на плажа в неделя и се прибират по някое време clap.gif .

За мен е почти все едно къде, Бургас ми е най добре естествено, но и в София и Пловдив нямам проблем да дойда. Само дайте тон за песен.

#17 Han Omurtag

Han Omurtag
  • Дао
  • 859 мнения

Публикувано: 18 август 2016 - 22:52

При мен не е толкоз лесно, но духом (и вином:) ) съм там ...

#18 katana

katana

БЯС

• Дао
  • 1559 мнения

Публикувано: 08 септември 2016 - 21:19

старите кучета са тук...така че ..

#19 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 10 септември 2016 - 12:50

След 11 години отсъствие, се преместих и живея вече в София. Така че съм фен за бири ...

"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"

#20 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 13 септември 2016 - 21:27

Нали в началото на октомври ще има състезание по киокушин в Перник, за сега планирам да се замъкна с децата да погледаме. Можем около това събитие да направим поне мини-среща.