Към съдържанието

Снимка

Спомени за Даото

• Please log in to reply
В темата има 28 мнения

#21 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 14 септември 2016 - 07:46

Еха, събрали сте се :)

Снощи направихме една мини среща с Оня, Горбачов, Ичи Геки, Зоро, Таласъма и моя милост :)

Като остане време ще драсна повече.

Поздрави на всички оцецели!

НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#22 Alcek

Alcek
  • Дао
  • 601 мнения

Публикувано: 15 септември 2016 - 10:42

Оня не са ли го изяли японците на суши taunt.gif. Явно се е завърнал, свидетелите да кажат дали е цял.

#23 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 21 септември 2016 - 07:43

Нищо му няма, тук направи няколко семинара даже. За софрите темата е друга :)

НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#24 Доктора

Доктора

лаошъ (старши преподавател)

• Дао
  • 2932 мнения
  • От:гр. София
  • БИ:Кунг-Фу /Син-И, Ба-Гуа/ и Кали/Ескрима

Публикувано: 15 ноември 2016 - 21:07

Ха, влизам случайно от много месеци в Даото и кво виждам, че пак се е появило! Ами беше си изчезнало от доста време! И на мен ми липсват бурните спорове за това-онова. Сигурно и аз ви липсвам с характерния си стил и словесни провокации. Но по принцип обичам да споря с хора, които са в час. Вярно е, че Фейса доста изяде Даото. Там е по-удобно и бързо се създават групи по общи интереси и стилове или клубни групи. Но пък липсва конфронтация и коренно различните мнения, както и забавление с разни новопоявили се "майстори", обсъждани подобаващо и попържани. Надявам се след разните реорганизации в Даото, да не се е загубил масив от информация, въпреки, че някъде са изчезнали някои неща и снимки най-вече. Не знам дали в бъдеще форума ще възвърне старата си слава, но с обща помощ можем да опитаме да го изправим на крака. Ще му кажа аз на Бай Коце модератора, че Даото е възкръснало отново да се включи. Има много нови неща и не е вярно, че старите кучета са престанали да практикуват; някои като мен затвориха школите си (макар и временно), но в тесен кръг се практикува, пък и във федерациите има повече живот; поне в нашата федерация е така. Имам предвид Българска федерация по Кунг-Фу и Тай-Чи (БФКТ), защото има и още една, по-стара, която според мен нещо зацикли и западна...... coffee.gif

Това мнение е редактирано от Доктора: 15 ноември 2016 - 21:10

#25 Доктора

Доктора

• Дао
  • 2932 мнения

Публикувано: 15 ноември 2016 - 21:17

Сега си давам сметка, че от 2004 г. бръмча и съм активен в Даото, а сега сме вече 2016 г. (смених няколко компютъра от тогава) - как лети времето....... yin-yang.gif

#26 Доктора

Доктора

• Дао
  • 2932 мнения

Публикувано: 28 ноември 2016 - 21:27

Май наистина ще говорим за Даото само в минало време; за две седмици от последните публикации никой не се е появил - тотално умряла работа!....... Жалко!       coffee.gif

#27 front

front
  • Дао
  • 313 мнения

Публикувано: 29 ноември 2016 - 11:43

Мда, трудна работа. То принципно по всички форуми за БИ високата активност идва, когато има с кого да се заяждаш. Така че трябва някой да почне да пуска неща за приложността на айкидо и тайчи и всичко ще си дойде на мястото до месец-два... ;)

Майтапът настрана, като гледам няколко други форума как се развиват, дебатите по БИ много бързо отиват в 5та глуха, защото или трябва да се пише за неща, които в съответните БИ са някаква тайна, съответно никой не иска да ги напише, или стигаме до мерене на мъжки достойнства, където клавиатурните воини са непобедими така или иначе. Не е лесно да уцелиш баланса и да се получи информативна и що годе културна тема. Обикновено това са теми с исторически или технически детайли, които за жалост тук не съм забелязал да предизвикват сериозен дебат или обмен. Изключение прави темата за лъковете, която е уникална в това отношение.

#28 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 03 януари 2017 - 14:57

Ех, точно вчера четох една стара тема, от преди 10г, където ти беше основен участник.

Интересно ми е, за 10 нови години в Айкидо докъде я докара с опита и приложността?

Аз съм отворен за практически експерименти. А вече се и подвизавам в София.

:)

"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"

#29 front

front
  • Дао
  • 313 мнения

Публикувано: 03 януари 2017 - 17:05

Хахаха! Ето, това е начина!