Към съдържанието

Снимка

Избор на лък Лекуза 68 инча

лък

• Please log in to reply
В темата има 3 мнения

#1 Atilla Ishi

Atilla Ishi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 20 юни 2016 - 19:13

Четох доста из форума и видях ,че вие сте изразили доста мнения и предполагам ,че сте компетентни хора към които да се обърна за един въпрос. На 19 съм от Варна и искам да си закупя традиционен лък. Спрях се над този-http://www.outdoorac...t.php?prid=6046 
Лекуза 68 инча . Измерих си с разперени ръце колко ми е дължината ,защото в един сайт четох за мерките при избор. Чудя се дали е подходящ и с каква мощност да го поръчам ,ако е подходящ изобщо. А за стрели си избрах 29 инчови дървени от същият сайт. Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете в избора.

#2 doino_57

doino_57
  • Лъкът
  • 920 мнения
  • От:Варна

Публикувано: 22 юни 2016 - 09:19

Не съм купувал лък. Предполагам, че всички продавани лъкове имат подобни характеристики. Важно е, да си избереш лък, който да отговаря на силата ти. В смисъл, да го опъваш без особено усилие, защото ако речеш да постреляш на някои излет, ще ти писне бързо,ще се измориш . От друга страна няма да ходиш на война и да мяташ тежки стрели по бронирани кретени. По-скоро може да ти се наложи да учиш крехка девойка, как се стреля с лък. А 40 либри са като да вдигнеш с една ръка две туби с минерална вода.

• Alcek and doino_57 харесват това
Дори спъването на експериментатора, е скок за човечеството.

#3 wankata

wankata

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения

Публикувано: 22 юни 2016 - 20:44

това където си го избрал е вид лонгбоу но със центършот хубавото е че можеш да си избереш либрите  та както казва дойно да не се чудиш как да го опъваш е зависи и колко си силен моя е на 45 лб на 30 инча опън но аз опъвам на около 29 и ми идва на около 40 либри стрелял съм по няколко часа но не и в началото в началото винаги е трудномоя съвет е да си вземеш един тейкдаун със разглобяеми рамене така ако не ти е добре сменяш само раменете и излиза по евтино. а за стрели най добре по тънки и по леки 5„16 например а най добре карбонови не се кривят като дървените и са почти нечупливи само трябва да са със естествени пера иначе ще ти бяга стрелата в страни.

#4 Atilla Ishi

Atilla Ishi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 24 юни 2016 - 16:02

Не съм купувал лък. Предполагам, че всички продавани лъкове имат подобни характеристики. Важно е, да си избереш лък, който да отговаря на силата ти. В смисъл, да го опъваш без особено усилие, защото ако речеш да постреляш на някои излет, ще ти писне бързо,ще се измориш . От друга страна няма да ходиш на война и да мяташ тежки стрели по бронирани кретени. По-скоро може да ти се наложи да учиш крехка девойка, как се стреля с лък. А 40 либри са като да вдигнеш с една ръка две туби с минерална вода.

eeeeee крехката  девойка ще почака явно . Чакам го ,поръчах го 45 либри каквото стане вече. Аз съм със здраво телосложение предполагам ,че с усилени тренировки ще стана добър с него 

Also tagged with one or more of these keywords: лък