Към съдържанието

- - - - -

Чуо Цзяо тренировка - Видео!

• Please log in to reply
В темата има 11 мнения

#1 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 19 октомври 2005 - 15:18

Наскоро във форума се разгоряха спорове на тема защита от Лоу Кик и други .. наболели проблеми. В разгара на обсъжданията беше спомената една характерна техника от Чуо Цзяо. Последва ожесточена полемика относно това  реално приложима ли е такава техника ... или извадка от романтични книги за бойни изкуства. :chinese:

Сега .. с помощта на другаря Ярек ви предоставяме 2 клипа съдържащи традиционна тренировка по Чуо Цзяо. На клиповете може да се види и въпросната техника, и как тренират традиционно практикуващите китайски братя  :chinese:

Преди това обаче, малко любопитна информация също предоставена от Ярек:

Чуо Цзяо е древен стил. Смята се, че произхожда от "Вен Цзя Цюан" - "Юмрука на семейство Вен ", въпросният стил е споменат в книгата на Ци Цзи Гуан като една от най - ефективните системи по това време. Най - популярно е направлението, което е комбинирано с Фан Цзъ Цюан - Чуо Цзяо Фан Цзъ Цюан, което произхожда от област Ли в провинция Хъбей. Напоследък беше "открито" старо направление - според практикуващите го. Нарича се Гу Чжъ Цзъ - Древно Чжъ Цзъ или Древно Чуо Цзяо, което е било предадено на семейство Ин от областта Сунин и съхранявано от тях през вековете. Теорията на стила е много близка до тази на Син И Цюан : Ли Фу Чжен - един от най-известните ученици на Чъ И Чжай, бил толкова впечатлен от системата, че включил много елементи в Чъ Ши Син И Цюан - Чъ стила на Син И Цюан, и създал Юен Ян Цзяо Тао Лу - Форма на краката на патицата - мандаринка.
Това е първият видео-материал, представящ това направление за първи път публично.

Два клипа (120mb и 100 mb) съдържащи традиционна тренировка по Чуо Цзяо можете да видите
ТУК

Източник  -  www.chinafrominside.com

Приатно гледане :D

#2 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 19 октомври 2005 - 18:16

На тия , които не вярват в подобни "фантазии" ще им кажа , че с такива техники могат да ви качат "топките" на врата; ако нямате топки - ще качваме нещо друго!!! :chinese:  :wooow:  :chinese:  :D

#3 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 20 октомври 2005 - 22:41

Интересно .. толко се изписа за това че техниките в У Шу били измислици и фантазии ... а сега когато имате възможност да видите как аджеба ритат хората и до колко това е истинско ... тишина  :confused:

Втория клип съдържа доста интересни Хард Кор закалки  :D  и разни чичковци показват сила на ритниците ... на която бая народ би завидял ... Ама нейсе  :)  интереса е само колкото да се плюе .. без да се има представа май  :kuku:

#4 Змей Горянин

Змей Горянин
  • Mодератори
  • 656 мнения
  • БИ:Муай Тай

Публикувано: 22 октомври 2005 - 15:26

Гледах някои от материалите. :up: Много съм впечатлен.Винаги съм се възхищавал на гъвкавостта на китайците ( на азиатците въобще).Никога не съм се съмнявал в ефективността на У ШУ ,ама вие наистина ли ги можете тия удари? :confused:  :confused:  :confused:
"Животът е кратък, изкуството е вечно, удобният случай бързо се изплъзва, емпиризмът е опасен, умуването е трудно."

#5 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 23 октомври 2005 - 15:39

Полагаме усилия ! :)

#6 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 24 октомври 2005 - 14:28

и на мен ми хареса.Обаче имаше доста връщане не кадри.За съжеление успях да изтегля само втория филм,а там не можах да придобия представа за техниката на този стил.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#7 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2005 - 17:51

Стилът Чуо-Дзяо /"Тъпчещо стъпало"/ наистина е интересен  и много практичен /непрекснато си оспорват първенството във външните стилове с такива като Шаолин-Цюан, Пи-Гуа, Тун-Бей и Ба-Дзи-Цюан; в някои школи даже ги комбинират/. В България се практикува в две школи : школата на Владимир Гудим и Георги Маринов /там практикуват също и  Тай-Дзи-Цюан - стил Чън/ и школата на Стефан по Пи-Гуа/Чуо-Дзяо /от чийто сайт са и клиповете/.. Поне на мен са известни тези двете. Най-големият български специалист в Чуо-Дзяо е Симо Тошолов /във форума се подвизава със псевдонима Йелянг/, който е специализирал повече от 12 години в Китай и Япония!  :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

Това мнение е редактирано от Доктора: 24 октомври 2005 - 17:52

#8 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2005 - 08:53

Докторе, позволи ми да те поправя малко :)
Иероглифите 戳 腳 (чуо цзяо) означават проникващо/прумушващо стъпало, не тъпчещо, и при нас този стил не се преподава :)

Ай с здраве :sunny:

#9 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 25 октомври 2005 - 12:24

и на мен ми хареса.Обаче имаше доста връщане не кадри.За съжеление успях да изтегля само втория филм,а там не можах да придобия представа за техниката на този стил.

<{POST_SNAPBACK}>

Изтегли и първия и ще добиеш известна представа !

#10 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 02 ноември 2005 - 18:38

Хорхе, прощавай ама аз идвам по-рано и си тръгвам съответно по-рано, така че не съм забелязал, щото ви виждам само загрявката! Всъщност хубаво е да се тренират по-малък брой стилове!  :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

#11 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 03 ноември 2005 - 14:32

Всъщност хубаво е да се тренират по-малък брой стилове!  :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

<{POST_SNAPBACK}>

Правилно, а най-добре един, но както трябва ! :)

#12 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 21 юли 2010 - 02:30

Почти цялата загрявка е записана.