Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Любими цитати на тема БИ

• Please log in to reply
В темата има 139 мнения

#41 CRO COP

CRO COP

Шугаво шиле на ринга

• Кик-бокс
  • 40 мнения
  • БИ:Кикбокс ,Бокс, Джудо
  • Предишен прякор: Arani

Публикувано: 04 декември 2005 - 16:16

"Be water my friend" - Bruce Lee  :chinese:
HIT HARDER

#42 Фен на Кличко_

Фен на Кличко_
  • Гости

Публикувано: 05 декември 2005 - 15:23

Цитати, свързани по някакъв начин с вярата, освен с бойните изкуства.

\"…Посред цялата тази полемика, нека Ви бъде напомнено, че аз съм деятел на Божието слово и съм благословен във всичките си дела. Аз съм щастлив в нещата, които правя заради моята вяра. Аз съм човек, който преодолява и  аз съм обхванат от кръвта на Агнеца и думите на моите скрижали. Аз предавам живота, волята, емоциите и цялото си същество на Бог и Дяволът бяга от мен, защото аз му се съпротивлявам в името на Исус. Аз съм изкуплението Божие…

В името Христово,
Ивендър „Воинът” Холифийлд\"

Ивендър Холифийлд в писмо до любителите на бокса, след загубата си от „Легендата” Лари Доналд и разгорялата се полемика дали вече е време да се откаже

\"Сега тука има един човек (Антонио Тарвър), който наистина вярва, че има шанс срещу мене. И доверете ми се, аз наистина вярвам, че този човек мисли, че има шанс срещу мен. Аз съм виждал такива хора и преди...по дяволите, Стиви Уандър ( прочут сляп певец) мисли, че един ден ще прогледне. Не знам дали това ще се случи, но се предполага, че трябва да вярваш. Ако не вярваш, няма да стигнеш никъде. Ако аз не вярвах, че мога да нашляпам световния шампион в тежка категория, как щях да съм на мястото, където съм сега? Така че аз съм доволен, че той(Антонио Тарвър) вярва в това. Аз не искам да омаловажа това, че той вярва . Ивъл Нивъл (прочут майстор на каскади с мотоциклет) вярваше, че може да прескочи всичките онези коли, докато не си натроши кокалите.\"

Рой Джоунс, младши, след победата си над световния шампион в тежка категория на СБА, Джон Руиз по повод на желанието на Антонио Тарвър (боксьор в категория лека-тежка) да се бие с него.

#43 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 09 декември 2005 - 00:30

вижте подписът ми:)

ПРЕД МЕЧОВЕТЕ ЗАКОНИТЕ СА БЕЗМЪЛВНИ!

НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА, ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев

<{POST_SNAPBACK}>

Цитирам подписа на потребителя само за подсигуряване-може да реши да го смени!

Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#44 hinki_

hinki_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2006 - 22:39

Днес четох една книга на Вон Кю Кит за Шаолин. Та оттук оттам, посъбрах следното:
В бойните изкуства се е смята, че има три големи области на развитие:
- бойна техника;
- начини за лечение, оздравяване и здравословен живот;
- медитация.
Чрез изучаването на това, ние можем да погрижим за себе си, когато някой иска да ни причини зло, да живеем пълноценен, активен живот и да достигнем до висотата на човешкото мислене и дух.
Здрав човек не е този, който не страда от физически или психически болести, а този, който въпреки тях яде с удоволствие, спи спокойно, има дружелюбен и весел характер, свободно общува с хората, отличава се със здравомислие и вътрешен мир. Понятието "дълголетие" не се изчерпва само с достигането на преклонна възраст, а по-скоро е продължаването на младостта и способността да се радваме на живота през всичките дни, които са ни отпуснати на тази земя.   
Войн не е този, който може да победи всеки във физически сблъсък, а този, който прозрял човешката природа и мислене, се опитва да даде най-доброто развитие на една ситуация. Ситуация, в която хората се изправят един срещу друг, заради своите си хорски интереси, без дори да виждат, какво се случва около тях. 

#45 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 22 януари 2006 - 02:49

I saw the boil of dust and the swirl of arms from the end of the parade field. There were thick logs buried vertically in the ground that could be used for targets or practice enemies. There were two such butts behind my family's villa, where the weapons teachers hired by my father had taught me. There came a bellow of "Stand," and the dust settled, revealing perhaps fifty paired-off soldiers. They carried bucklers, wore leather jerkins with high necks, leather greaves, and leather helmets. In time of war the leather would be reinforced with iron or steel plating in strategic places and, if the battle was to be intense, chain-mail corselets, as well. One man of each pair held a short stabbing spear, the other a sword. The spear blade was covered with a guard, and the swords were clipped into their sheaths. To one side was Janos Greycloak. Unlike the others, he wore a full-face helmet with nosepiece, and an unusual leather jerkin that had a full-length sleeve on the left; and that sleeve was armored with close-set steel plates, with a partial breastplate/shoulder guard on the same side. In his right hand, Janos carried the long, slender sword I'd seen him use so effectively, and, like his soldiers, he held a buckler in his left. The man who'd shouted at the soldiers I also recognized-the older sergeant who'd advised me on the brandy the night before.
Janos saw me and nodded, but did not greet us. He walked for-ward into the center. "That was smartly done," he said, but there was little real praise in his voice. "Fit for any parade soldier. Ser-geant Maeen?"
"Sir!"
"If you will step out and, as if you were mired in honey, strike at me with your spear."
The heavy man did as he was told. He'd barely begun a lunge when Janos ordered a stop.
"A parade ground is a parade ground," he said, in a conversa-tional tone. "War is something different. I shall teach you many ways besides the ones you learned as mewling recruits. None of them are wrong, if you survive the encounter, and none of them are right if the spear thrust casts your ghost to the winds. Here are some things that may be done." As he spoke he moved slowly, like a man under water. "Take the spear thrust on your shield, turn the shield aside, and strike. Or strike the spear itself behind the haft with your sword ... and perhaps you may break it. Yet an-other device, if your enemy oversteps his balance-thank you ser-geant, just so-is to sidestep him, and then strike directly over or under his armor. But as you do so, do not forget your enemy has someone beside him, and if you become too intent on your target it will be your death that is harvested. A good trick-and this is one which will never be taught to young gentlemen-is to carry a handful of dust in your fist and cast that in your opponent's face before he can attack. If you are quick enough you may be able to duck low and hamstring him with a slice, although that is a very risky undertaking. Another undertaking of risk, less so if you are very strong, is to parry the spear with a sword slash, then thrust with your buckler as if it were a weapon. I have seen men blinded by the boss on a shield who were then cut down at leisure. The most important thing you will learn is to never watch the shield, never watch the sword, but watch the eyes of the man you are fighting. They will always betray his next move."
Janos stepped back. "Now, Sergeant Maeen will have you per-form the same evolution. But this time without the one-two-three-and this time there is no required parry or attack. Sergeant!" His order triggered new roars from the sergeant, and dust cycloned once more. I determined not to mention either of the two duels I'd fought, sure that Captain Greycloak would think them nothing but the formal, pecking challenges of young cocks in the farmyard. Hamstringing ... throwing sand ... blinding ... no. Even though I'd taken them most seriously at the time, as I assumed had my opponents, those two affairs of honor which had been settled with the first dribble of blood had not been real battles.

Тови е в оригинал, защото не съм намерил превод.
Портал за фехтовка!

#46 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 27 януари 2006 - 21:25

Забравил съм да уточня-горният цитат е от "Далечно царство" на Алън Кол и Крис Бънч.

Карл  Манхайм  мисля  бе  човекът,  в  чиято глава доста отдавна се бе
родило мъдрото  заключение,  че  радикално  настроените,  революционни  и
прогресивни мислители обикновено се придържат към механистични представи за
държавното  управление,  докато  консервативните  им  опоненти  предпочитат
растителните аналогии. Казал го е почти едно поколение преди кибернетичното
и екологичното  движения да си прокарат и извоюват признание сред джунглата
на  общественото  съзнание. Имам чувството, че тези два възгледа все още са
на  въоръжение  и  в  наши  дни  -  не  толкова  що се отнася до държавното
управление,  към  което  ги  е  причислил  Манхайм, колкото към някои други
феномени.  Съществуват  немалка  група  хора  с определено положение, които
разглеждат    социалните, икономически и екологични проблеми като
неизправности  на обществената машина, които могат да бъдат отстранени чрез
най-обикновен  ремонт, замяна и изхвърляне - обрисувайки по този начин една
доста  праволинейна  картина  на  света, в който дори откритията не са нищо
повече  от нови и лъскави детайли. От другата страна пък стоят онези, които
се  боят  да  пристъпят  дори  крачка  в  която  и да било посока, тъй като
проследяват последствията чак до техните вторични и третични ефекти, докато
те  се  множат и кръстосват в рамките на цялата сложна социална система. Аз
самият  винаги съм ненавиждал крайностите. Кибернетиците обичат да се фукат
с техните  множествени  обратни връзки, макар че според мен никога не знаят
какъв  брой  да използват и как точно да ги свържат, а групата на еколозите
непрестанно  вещае  мрачни  бъднини  и някакви циклични движения, при които
човечеството периодически щяло да се връща назад, към пещерите.
  Не ще и дума, че те имат нужда едни от други, говоря за защитниците на
растенията  и  поклонниците  на механичните играчки. Ако не друго, за да се
дебнат и да си подлагат крак. Понякога тежестта се прехвърля на едната, или
на другата  страна,  но  като  цяло  мислителите  съумяват  да  поддържат
статуквото.  В  едно обаче остават непроменени - в своя консерватизъм и ако
нещо  ме плаши, това е по-скоро непримимостта на защитниците на растителния
възглед. Те са онези, които разглеждат всеобщата информационна система като
вълшебен  цяр  за всички настоящи и бъдещи проблеми и източник за безкрайни
блага.  Всъщност  броят на решените проблеми все още е малък, да не говорим
за  породените  от  създаването на самата програма. И докато обществото все
още  се нуждае от едните и от другите, лично аз винаги съм предпочитал да е
по-голям  броят  на онези, които се грижат за социалната градина, отколкото
на  другите  - дето все гледат да прехвърлят проблемите си върху социалната
машина  веднага  щом й бъде заредена новата програма. Тогава и аз нямаше да
се спотайвам в едно инак доста прозрачно общество, нито щях да се безпокоя,
че някакъв бивш колега е разкрил истинската ми идентичност.
  Хрумна ми нещо, докато се взирах в трепкащите светлинки долу... Не бях
ли  и  аз  от  групата  на мислителите, след като жадувах за нови промени в
настоящия обществен ред, които да задоволят инак анархичната ми натура? Или
бях  само  растение, което сънува, че е мислител? Така и не можах да открия
отговора.  Градината  на  живота  никога не се ограничава само с плановете,
които  шепа  философи  посаждат  за  свое собствено успокоение. Може би още
няколко трактора ще свършат работа.

Роджър Зелазни, "У дома си е Палачът".

Това мнение е редактирано от Асен Г: 27 януари 2006 - 21:32

Портал за фехтовка!

#47 Jull_

Jull_
  • Гости

Публикувано: 31 януари 2006 - 01:21

Имам няколко любими фрази:
"Не е трудно да умреш за приятел. Трудно е да намериш приятел, за когото да умреш!"
"Когато стигнеш върха, продължи"  Хан Шан
" И най-дългото пътуване започва с първата крачка." Лао Дзъ
"Човек не открива нови континенти, ако не е склонен да изгуби брега от поглед за много дълго време." Андре Жид
"Не е беда да умреш с неосъществени мечти;беда е, ако никога не си мечтал. Не е срамно, ако не си достигнал звездите;срамно е, ако нямаш звезди, към които да се стремиш." Бенджамин Мейс
"Всички ние сме в канафката, но някои от нас гледат към звездите" Оскар Уайлд
А това последното ми е от един приятел, който ми подари една малка книжка за усмивката и отгръщайки за пръв път книжката на една случайно избрана страница, прочетох: "Усмихвай се постоянно, защото никога не знаеш кога някой ще се влюби в твоята усмивка." Така че :P 
Поздрави!!! {}

#48 Shyne

Shyne
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:Munich Germany
  • БИ:Brazilian Jiu Jitsu
  • Предишен прякор: Тито Ортиз

Публикувано: 01 март 2006 - 16:55

"Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!" ...

ами те са много но това сега ми попадна!!!ако се сетя пак ще пиша!!

поздрави :up:
Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие...

#49 аспар

аспар
  • Дао
  • 123 мнения

Публикувано: 05 март 2006 - 02:19

"Възвишеният чуе ли за Пътя,поема по него.
Посредственият чуе ли за Пътя,ту тръгва по него,ту го изгубва.
Низшият чуе ли за Пътя,гръмко се разсмива."

Лао Дзъ

<{POST_SNAPBACK}>

"Не вярвай на привидното"

"Който се повдига на пръсти не може да стои дълго"

"Сърце отворено към приятелство, осигурява отворена врата към познание!"

"По каменистите върхове на егоизма не растат плодовете на майсторството"

#50 antoniy1975

antoniy1975
  • Дао
  • 22 мнения
  • От:Vancouver BC
  • БИ:shotokan karate-do , ju-jutsu

Публикувано: 05 март 2006 - 17:39

" Добре е докато си все още млад,съдбата да не е много благосклонна към тебе, защото ако не изпиташ от горчивината на живота, няма как да изградиш характера си. Човек, който в несгоди се чувства изтощен, не го бива за нищо ".

Хагукуре
Kamae is for the beginner. Shizentai is for the advanced!

#51 hinki_

hinki_
  • Гости

Публикувано: 23 септември 2006 - 15:11

Как трябва да се управлява
(седемте съкровища на управника)

1. Първото съкровище на управника е царицата. Това е принципът на приличие и разумност във взаимоотношенията. Когато живеете с някого, с когото можете да споделите своя живот – както мъдростта си, така и своите отрицателни качества, това ви поощрява да разкриете личността си. Вие не скривате нищо.
2. Второто съкровище на управника е министърът. Принципът за съществуването на министър изразява необходимостта да имате съветници. Съпругът или съпругата ви способствуват вашето благоприличие, имате и приятели, обезпечаващи ви със съвети и поддръжка. Говори се, че министърът трябва да бъде непостижим. Това означава да няма никакви замисли или тайни цели, способни да хвърлят сянка на дружбата му с вас.
3. Третото съкровище е генералът, който изразява безстрашието и защитата. Генералът е приятел, безстрашен приятел, защото той или тя не срещат противодействие, охранявайки ви и защитавайки ви. Когато ви помага, той прави всичко необходимо в дадената ситуация. Генералът е приятел, който действително ще се погрижи за вас, като противоположност на този, който само дава съвети.
4. Четвъртото съкровище е конят. Конят изразява трудолюбие, усърдие в работата и старателност в житейските ситуации. Вие не сте обхванати от мързел, вие непрекъснато вървите напред и работите с това, което ви се случва.
5. Петото съкровище е слонът, представляващ устойчивостта. Вас не ви духат ветровете на измамата или объркването. Вие сте стабилни като слон. Но слонът не пуска корени в почвата като дърво. Той се движи, ходи. Само с тази нагласа можете да вървите напред устойчиво и стабилно.
6. Шестото съкровище е скъпоценният камък на великодушието. Вие не просто задържате придобитите богатства, прилагайки предишните принципи, но също така се освобождавате и отдавате, бидейки гостоприемни, открити и весели.
7. Седмото съкровище е колелото. Съгласно традицията управникът на вселената държи златно колело. На равнището на личния живот колелото изразява властта над своя свят. Вие правилно и пълно заемате своето място в своя живот, така че всички принципи могат да действат съвместно и да ви осигуряват богат и достоен живот.
Там, където съществува хармония има и фундаментално богатство. Ако искате да разрешите световните проблеми, вие преди всичко трябва да държите в ред собствения си дом, своя индивидуален живот ....
Ако изучавате науката за управлението, първата ви стъпка трябва да бъде умението да управлявате собствения си дом, своя най-близък свят. Ако сте усвоили това изкуство, следващата стъпка ще бъде да помогнете на света, което ще се прояви напълно естествено. Ако не ви се удаде да научите това, съдействието ви, оказано на света, ще предизвика само усилване на хаоса.

Чогям Трунгпа
Шамбала – свещеният път на война.

#52 shidoshi

shidoshi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 12 мнения

Публикувано: 25 октомври 2006 - 22:39

Здравейте!
Всеки от нас е чел или е чувал от Учителя си неща които са му направили впечатление.Бих се радвал ако ги споделите и така взаимно да си помогнем по вървенето по Пътя.
Един приятел ми каза "Грешките са основния ни Учител" и това е така но не е необходимо да бръкнеш в контакта за да разбереш,че ще те удари тока.Можеш да черпиш и от опита на другите и на предците.
Наример:
Конфуций казва:
Когато се движа с други двама,те могат да ми служат,като учители.
Аз ще подбера техните добродетели и ще ги следвам,ще видя недостатъците им
и ще ги избягвам и предотвратявам.

Една друга японска фраза която мевдъхновява и ме "връща на земята" когато започва да ме обхваща "Майсторската Болест" е:

ШОШИН О ВАСАРЕЗУ.
/При вашето обучение/Не забравяйте духа и скромността на начинаещия.

Ще се радвам ако всеки сподели своите знания.
Когато всички стрели са изстреляни и всички остриета счупени,вземи своя Дух и Сърце и победи.
shidoshi

#53 shinkage_

shinkage_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2006 - 23:51

Това ще е интересно.

Шикин Харамицу Дайкомьо
Всеки опит /Шикин/ е възможен ключ към /Харамицу/ просветлението /Дайкомьо/,което търсим
или
"Само хармонията между Разум и Дух може да ни отведе до просветлението".

#54 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 13 декември 2006 - 01:59

"Колкото по-здраво тренирате, толкова по-добре ще се биете!
Колкото по-не-здраво тренирате, толкова по-добре ще ви бият!"

осени ми прозрение, наблюдавайки съотборниците си с времето ...

#55 любител 1

любител 1
  • Дао
  • 41 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:не
  • Предишен прякор: любител

Публикувано: 13 декември 2006 - 13:05

Нещо,което Емин Бозтепе често казва:

'Никога не знаеш кога ще срещнеш следващия си противник!'.

Което ще рече,че трябва да тренираш постоянно и здраво,за да си
винаги във форма.

#56 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 13 декември 2006 - 14:00

""Dum Spiro Spero" - "Докато дишам се надявам" или по нашенски докато дишам се боря" - От книгата "Dum Spiro", или нещо такова беше.
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#57 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 15 декември 2006 - 14:42

"Ако не си прав, ще те изправим! Ако си прав, ще те изкривим!" :up:
Мафиа :D (т.е. пак мой) :)

#58 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения
  • От:Bourgas
  • БИ: Thai/Kick-Boxing

Публикувано: 15 декември 2006 - 14:45

"Ако не си прав, ще те изправим! Ако си прав, ще те изкривим!" :up:
Мафиа :D (т.е. пак мой) :)

В бургаския затвор има приблизително подобен лозунг, който може да се отнесе към БИ и, който гласи:
"Ако не можеш, ще ти покажем. Ако не знаеш, ще те научим. Ако не искаш, ще те принудим!" :evil:

Това мнение е редактирано от Coloss: 15 декември 2006 - 14:46

Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#59 NUNCHAKU_

NUNCHAKU_
  • Гости

Публикувано: 17 декември 2006 - 12:35

Който нищо не знае, нищо не обича.Който нищо не умее ,нищо не разбира.Който нищо не разбира е безполезен. Но който разбира - обича забелязва вижда ... Колкото повече знания изисква нещо, толкова по силна любов поражда ...
Който си мисли, че всички плодове узряват едновременно с ягодите, не знае нищо за гроздето.
Парацелз :chinese:

#60 HaRu_

HaRu_
  • Гости

Публикувано: 17 декември 2006 - 12:39

"Давай винаги всичко от себе си.Винаги трябва да се доказваш и да си на 100%, само така можеш и ще бъдеш някой, където и да си. "

"Има много проблеми, които могат да те сринат и затова се отдай още по-силно на тях, за да се калиш и да не мислиш за предаване, защото после няма излизане обратно."

"Който иска, търси начин, който не иска - търси оправдание."

В бойните изкуства самоанализът е в основата на мъдростта.Винаги приемайте самонаблюдението над действията си като възможност за усъвършенстване.

Мас Ояма

„Страх ме е от боя.Страх ме е да бъда бит и изгубил.Още повече ме е страх да оцелея като инвалид.Но винаги се опитвам да намеря нов съперник.”

Мас Ояма

„Човек може да е беден, но щом има упорство и постоянство – воля- ще постигне целта си.”

Мас Ояма

"В живота има два пътя-лесен и труден, ние трениращите Киокушин Карате, избираме трудния, защото той е пътят на развитието и усъвършенстването."

Шихан Кейджи Мидори

“Крайната цел на Изкуството Карате не е победата или поражението, а усъвършенстването на характера.”

Гичин Фунакоши
"Стоя пред вас само с КАРА-ТЕ (празни ръце).
Не нося оръжие и не ви мисля злото.
Но в случай че нараните честта ми.
Тогава стоя пред вас с моите оръжия - двете ми празни ръце."

Ус