Към съдържанието

Снимка

Уважаваните майстори в България

• Please log in to reply
В темата има 157 мнения

#1 bbobby

bbobby

бездействащ

• Mодератори
  • 481 мнения

Публикувано: 24 февруари 2003 - 18:42

понеже доста имена се споменаха вече, повечето с лошо, бих искал да разбера за кои хора ще се каже добра дума - при кого вие сте тренирали, защо точно при него, ще изпратите ли приятелите си и децата си при този човек, какво търсите и при кого в БГ сте го намерили ... и т.н.
понеже е редно аз да започна - навремето бях на няколко семинара и тренировки с г-н Г. Георгиев (Джоси) - понастоящем мисля че е 4 дан в шотокан карате. дали защото беше първия истински майстор, който срещнах, или има друга причина незнам, но за мен той си остава един от хората в БГ които наистина разбират от бойни изкуства и никога не съм се колебал къде да насоча някой, който желае да тренира шотокан. дали е останал все още толкова добър преподавател - не мога да кажа, но скоро ще отида да погледам негова тренировка и ако се наложи ще редактирам мнението си (макар че се съмнявам). това беше първия човек, който не казваше "така се прави" а обясняваше и защо точно така, а не по друг начин. при него срещнах и една неподправена толерантност към другите бойни изкуства - той беше в отлични отношения с покойния Г. Иванов (един от големите майстори по айкидо) и често ги виждах заедно. за последния също мога да кажа само най-добри неща - но съм сигурен, че ще се намерят хора, които са го познавали по-добре от мен и ще напишат много по-обективни мнения.

Над 1 милион българи страдат от затлъстяване. 40% от тях са мъже, 34% - жени.

А другите (26%) какви са?
Азис и pa6ata!

#2 Boroman

Boroman

Нов участник

• Дао
  • 18 мнения
  • БИ:dju-djutso

Публикувано: 24 февруари 2003 - 23:32

Трудно бих казал че майстора при който аз тренирам е най - уважавания или известния но за мен това е човека при който бих пратил всеки желаещ да се занимава с бойни изкуства и по конкретно джу-джутсу. За мен г-н Явор Дянков и неговият ученик Кирил Хинков (инструктор на групата) се допълват перефектно за да създадат много добри условия за тренировка. За мен това са големите майстори. Нека други да напишат за майсторите които те познават. :up:
boroman@abv.bg Borislav
Мечтите са далече само ако не се опитваш да ги достигнеш

#3 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 25 февруари 2003 - 10:58

Джоси го познавам и аз и се присъединявам към добрите думи за него. В момента мисля, че е главен инструктор или председател на федерацията по карате. Но мисля, че не води тренировки редовно.

#4 Sapfira

Sapfira
  • Дао
  • 26 мнения
  • От:Patria est ubi bene
  • БИ:karate shotokan

Публикувано: 25 февруари 2003 - 23:03

Аз лично сам изключително доволна от клуба в които тренирам и бих казала ,че съм късметлиика от първият ми опит за съприкосновение с бойните изкуства да открия,че наистина съществува място и хора ,възприемащи БИ ,като начин на живот,постигане на хармония,красота ,сливане с изкуството,наречено КАРАТЕ ШОТОКАН.Изключително благодарна сам на треньорите на цлуба,които показват на всички нас и доказват с личния си пример ,че няма невъзможни и непостижими неща и че няма лоши и неразбрани ученици.Аз тренирам в клуба на Момчил Кондов и Николай Цанев,които сташно много уважавам като учители и каратеки.И Момчил и Ники винаги обясняват механизма на всяко едно движение,всяка теххника ,проявяват търпение и упоритост в процеса на работа с нас-трениращите и са истински хора и приятели и извън догото.Радвам се че ги има и сам щастлива от избора ,които направих тренирайки при тях. :sunny:
Kogato horata osa6testvqvat svoq pat, patqt na Nebeto se osa6testvqva ot samo sebe si.

#5 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 26 февруари 2003 - 17:53

Чудесна тема, bbobby.
Понастоящем не мога да добавя нечие име, за чиито личностни качества съм останала с особено голямо впечатление, което не означава, че няма кадърни хора, но въпреки това реших да напиша две думи по този повод, защото се опасявам да не би темата, която се коментира да се превърне в рекламиране на този или онзи инструктор\майстор\, с който всеки един от вас има някакви отношения (разбирайте: тренировъчни).
Може би подценявате важността на думите ми, но ще ви цитирам едно мнение, което много ме трогна. И ако има вероятност то да съдържа поне една частица истина в себе си, то би трябвало да се замислите сериозно, какво и за кого пишете тук.

Цитирам:
“...на една демонстрация, едно от децата сбърка някаква техника. Тогава сенсей такъв "прав" му натресе в слънчевия сплит, че горкото дете имаше нужда от изкуствено дишане. Ей такива брутални идиоти колкото и да са добри майстори просто са за...”

Оставям продължението на цитата без коментар, но ви призовавам, ако решите да пишете за някого добри думи, моля пишете това в което наистина сте се убедили лично и със собствените си сетива, защото последиците от това да насочите един човек към даден инструктор, посредством хрумването ви, че щом Вие тренирате при него – то значи е много добър, могат да бъдат потресаващи.

Или с две думи: бъдете отговорни за препоръките си относно хората, които възвеличавате, за да не нанесете неволно удар под пояса на тези, които се доверяват на вашето мнение.

#6 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 26 февруари 2003 - 22:21

Аз също сам присъствал на негови тренировки, и имам много добри мои приятели, които са му ученици. За него мога да кажа само хубави работи и бих го препоръчал горещоп на всеки който иска да тренира традиционно шотокан карате, защото той наистина е един истински майстор на карате в БГ и 4-тият дан които го има мисля си му е напълно заслижен!

За други добри майстори и инструктори по БИ, от лични впечатления бих изброил Адриан Станев -шотокан карате (мои бивш треньор), Добрин - ВТ (той е един от първите и най-добри инструктори на това БИ), Стефан - In Djao Kung, Pi Gua Quan.
А за добри бойци мисля че две мнения няма :) , Албен Белински - kick-boxing, Асен Асенов и Емил Костов - Киокошинкаи карате, Краси от Сод Варна - Таi Boxing ...
:ninja:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#7 maria_maria

maria_maria
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:[from] Ruse, [now] Sofia
  • БИ:Aikido

Публикувано: 08 март 2003 - 17:58

тази тема е много болна, защото нещата в нашата мила родина не са такива, каквито трябва да са. бих препоръчала първия си учител, но не знам дали все още практикува и къде, защото ни напусна и замина за варна :(

#8 bolo_

bolo_
  • Гости

Публикувано: 08 март 2003 - 18:48

за мен големите в БГ за Любо Йорданов, Едуард Германов и Явор Дянков разбира се да не отхвърляме големите успехи на Емил Костов.

#9 vladi

vladi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 9 мнения

Публикувано: 08 март 2003 - 20:23

майстор Ким Унг Чол 8 дан - зала Виас - taekwon-do

#10 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 11 март 2003 - 00:49

ще ви цитирам едно мнение, което много ме трогна. И ако има вероятност то да съдържа поне една частица истина в себе си, то би трябвало да се замислите сериозно, какво и за кого пишете тук.

Profita, мнението, което цитира е мое. Гарантирам за правдоподобноста, присъствах на тази демонстрация от чисто любопитство и това беше "гвоздея на програмата". Бях сред един от многото възмутени готови да предадат едно "знание" на въпросния "сенсей", но май за добро не се стигна до там.. Може и да е бил майстор, аз не мога да коментирам, но си беше и изруд /извода е от удара нанесен върху детето/.
Поздрави
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#11 yni

yni

даомен

• Дао
  • 41 мнения
  • БИ:chigun i tai chi chuan

Публикувано: 11 март 2003 - 09:12

лично за мен голям майстор и като човек това е майстор Вън Циен Цун той е майстор по чигун.
:yin-yang: yani

#12 aikizk

aikizk
  • Дао
  • 132 мнения
  • БИ:айкидо

Публикувано: 19 април 2003 - 16:27

Здравейте приятели.
Считам,че в тази тема трябва да се спомене един изключителен човек и майстор по Айкидо ГЕОРГИ ИВАНОВ.За съжаление вече не е между нас,но знам,че тези които сме имали удоволствието да тренираме с него никога няма да го забравим.

#13 Ai-Ki-Do

Ai-Ki-Do

Айкидист

• Дао
  • 6 мнения
  • От:Dobrich
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 19 април 2003 - 17:33

аз искам да кажа две думи за нашия малък град!-Добрич. които е тука при нас ако иска да се занимава с Айкидо!Аз мога да му препоръчам моя Сенсеи които защитил 3дан-черен колан по айкидо!!!!за връзка с мене за да го насоча ДЖИ-ес-ем 098351857 и дом тел. 058/27574

#14 HIKARI_

HIKARI_
  • Гости

Публикувано: 19 април 2003 - 18:20

Здавейте!
Аз практикувам при Георги Зарков. Мисля, че това е човек, който много е дал и продължава да дава по себсе си за популяризирането на Айкидо не само в България но и на Балканите!
Струва си да се тренира под негово ръководство!

Живи и Здрави

#15 TakemusuAiki_

TakemusuAiki_
  • Гости

Публикувано: 19 април 2003 - 19:29

Здравейте и от мен :)
Нямам никакво намерение да хваля когото и да е,или да изтъквам чието и да е име,независимо в кое бойно изкуство,но бих искала да споде
ля мнението си за Едуард Германов,Мартин Тодоров и нашият инструктор Атанас
Атанасов в личен аспект.Преди малко повече от година започнах да тренирам
Айкидо (ще мине доста време докато се науча да го практикувам : ) и
1вият човек,който ме запозна с него беше Сенсеи Атанасов,както целият клуб
го наричаме,Наско. :) Той ми даде адски много и ме научи на следното:никога да не спирам своето развитие напред и никога да не се предавам пред каквато и
да е трудност,която ще ми се изпречи на Пътя докато вървя по него..да следвам
този Път,които съм избрала с цялата си всеотдайност и любов,на която съм способна...

След известно време се запознах с Мартин Тодоров,президентът на Национален Айкидо Съюз,които на изпитът,на които защитих 5то кю,миналата година,
имаше огромното желание да проведе тренировка в нашият клуб,но по една или
друга причина,това не моя да стане.Сенсеи Тодоров остави траен отпечатък в
съзнанието ми,не само защото до тогава извън додйото не познавах други
Айкидоки,а заради това,което ни разказа след изпита и за начина,по които той разбира
Айкидо.Толкова описателно и толкова силно звучаха думите му,че нямаше как
някои от нас да не даде всичко от себе си,за да вникне в тях... {} След време
се виждахме и по семинари в Сливен и София,на последният семинар на БАА,където
именно видях и Германов.

За съжаление този семинар беше кратък,но за малкото време,което успях
да тренирам и да говоря с Едуард Германов,осъзнах доста неща,до които бях
стигнала сама разсъждавайки и отдавайки цялата си душа за това.Просто до този
момент не съм го разбирала... :хух: Сега също поддържаме връзка чрез мейлс,
и през ум не ми е минало да пиша това просто защото той самия е потребител в
този сайт,които за мен се превърна в наркоза. :) (тук трябва да отворя една
скоба в която да кажа,че не мога да изразя огромната си благодарност към
всички,които го създадоха).
Просто си мисля,че всеки,занимаващ се с бойни изкуства малко или много,е
добре да разкрие пред нас имената на хората,които са му дали и помогнали в
неговото развитие напред.Да опише неща,който е преживял по начин,по които той
сам ги усеща и разбира.Аз лично ще направя всичко възможно за да продължа
връзката си с тези хора,без значение как.

Използвам случая да спомена и да благодаря лично на Радостин Маринов
от град Сливен,чието додйо винаги е било отворено за нашият клуб и чийто клуб е
провеждал хиляди семинари.Няма значение дали ще се прочете това от тези хора,
просто искам да споделя моето мнение и моята гледна точка по тази тема.

#16 jian

jian

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 23 април 2003 - 16:14

някой знае ли нещо за Георги Велев в Асеновград?

#17 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 02 май 2003 - 10:46

Здравейте!
Смятах да не пиша нищо за Велев, защото едва ли ще намеря подходящите думи. Мислих доста какво да напиша, но нищо не ми се струваше достатъчно добро. За това ще кажа единствено, че за мен това е човека направил, постигнал и дал най-много в областта на БИ в България, винаги е бил съвършено искрен и решителен, никога не се е ръководил от човешки интереси, било негови или чужди. Заслужава напълно нашето уважение, любов и признателност.
"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"

#18 HUNTER_

HUNTER_
  • Гости

Публикувано: 19 май 2003 - 16:02

За Аи-Ки-До
като уважава6 толкова много сенсеиа си
защо не му спомене6 името поне
От уважение поне
Мислия 4е чичко Еди Германов е много напред
но за Айкидо В БГ
мислия 4е моят Сенсеи Радостин Маринов е големият
учил сам и при други маистори наи вече в Бургас
Но се радвам 4е сам роден в Сливен за да мога да практикувам при него

#19 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 05 август 2003 - 12:44

Аз мога да кажа само, че освен, че имам късмета да тренирам при японски сенсеи, имам и късмета да тренирам и при Александър Арабаджийски, много добър кендока, голям педагог и който набляга не само на техническата част на кендото, но и на моралните ценности в него.

#20 Havock Ventinari

Havock Ventinari

Нов участник

• Дао
  • 4 мнения
  • БИ:Aikido

Публикувано: 12 август 2003 - 14:54

Д о тук добре, но защо никои не казжа при кого НЕ бива да теренираме. Има много такива хора - измамници гледащи само "келепира". Кажете и за тях.