Към съдържанието

Снимка

Уважаваните майстори в България

• Please log in to reply
В темата има 157 мнения

#21 Troika

Troika

Перекенде

• Дао
  • 230 мнения

Публикувано: 13 август 2003 - 15:12

И аз си уважавам майстора.
Идеята за чистота на съзнанието е една голяма мръсотия.
Когато картата и теренът не съвпадат, вярвайте на терена - стара военна аксиома

#22 nely

nely
  • Дао
  • 96 мнения
  • От:София
  • БИ:таекуон-до

Публикувано: 14 август 2003 - 15:21

Александър Русев - Таекуондо клуб Левски-Ейнджълс на Герена:up: Един от хората, които ми правят най-положително впечатление с отношението си към своите състезатели и чуждите противници по турнирите. Освен това фактът, че там тренират десетки деца, юноши и възрастни за мен е свидетелство за сериозността на клуба. Освен това клубът печели доста медали по състезания, което мисля, че говори за нивото му. Освен това имат тренировки по седем пъти в седмицата!!! И накрая - почти всички, които са се занимавали около година и повече с ТКД АйТиЕф - искат да тренират в Ейнджълс :)
Красимир Гергинов и сахьоним Ким Унг Чол - зала ВИАС. Както каза Тройка: и аз си уважавам майстора. При тях тренировките имат един недостатък - няма ги през август месец :( За сметка на това пък има летен лагер на БФТ.
Не съм аз човекът, който ще обяснява при кого може и не може да се тренира. Аз мога само да си хвърлям примери от живота и залата, пък всеки сам да си прави изводите.
Свобода за българските медици в Либия!

#23 MitkO

MitkO

MasteR

• Дао
  • 75 мнения
  • От:Sofia
  • БИ:TaeKwon-Do

Публикувано: 17 август 2003 - 14:50

абе никoй ли не знае Master Ким Хо-6дан ТаеКуон-До WTF?световен шампион е.до влади-Грандмастер Ким Унг Чол не Master :kuku:
Have No Fear,Mitko Is Here.....

#24 AiFan

AiFan

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 18 август 2003 - 14:44

А някой може ли да каже нещо за Стефан Колев от Бургас?
Ушу, Тай-дзи...

#25 Gajdin

Gajdin

Shinkyokushin

• Дао
  • 374 мнения
  • От:София
  • БИ:Shinkyokushin

Публикувано: 02 септември 2003 - 13:20

Нека да изброим още малко имена:

Георги Попов - Киокушин - Пловдив
Тодор Магеранов - Киокушин - Ловеч

Христо Michaelов - Айкидо - София
Daniel Димитров - Айкидо - някъде in Спаин...
Евлоги Георгиев - Айкидо - Варна

И това с уговорката, че не е задължително един добър майстор да е добър педагог... Естествено, добре би било, но рядко се случва. И ако се случи да не е и това е повод да не вземеш знания и умения от него - ами, губещия си ти...

А и да не забравяме, че “Когато ученикът е готов, учителят ще го намери”.
We will make a man of you or kill you trying. Maybe both.

#26 Inhuman Nature

Inhuman Nature

fuse charged with attitude

• Дао
  • 160 мнения

Публикувано: 21 септември 2003 - 22:14

сенсей Асен Асенов - 3-ти дан киокушин ... т.е шин-киокушин :D и 6-ти дан по джиуджитцу.
голям майстор и пичага. малко надут изглежда , но иначе е много точен.
they get you ready to fight
the fuse is ready to blow

#27 Rapid_Fire_

Rapid_Fire_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2003 - 22:05

Според мен, тази тема е некоректно зададена! С това изказване ни най-малко не желая да засегна автора. Просто искам да кажа, че преди да се зададе въпроса: "кои са най-добрите (респ. - уважаваните, почитаните и пр.) майстори", трябва да се дефинира самото понятие "майсторство". Далеч съм от погрешния възглед на някои хора, че майсторът е някакво митично същество, притежаващо свръх-естествени сили, но все пак е трудно да се каже, кой човек е майстор. Какви качества трябва да притежава майстора? Дали само физически - да бъде добър бияч; или е нуждно и нещо друго? После, сигурни ли сте, че всички изказали се по темата имат еднаква идея за това какво собствено се включва в понятието майстор?

#28 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 23 октомври 2003 - 07:46

Според моето схващане (а струва ми се и на повечето писали) под майстор в тази тема се разбира някой, чиито умения го нареждат измежду най-добрите в България в неговия си стили и който освен това е имал и човешките и педагогически качества да научи на нещо полезно други хора.

#29 Chestar_

Chestar_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2003 - 03:51

Някой знае ли нещо за Добромир Добрев, Шумен!!!!

#30 so hay_

so hay_
  • Гости

Публикувано: 18 ноември 2003 - 19:49

Джоси е единственият каратека когото уважавам .. :up:

#31 Saiman_

Saiman_
  • Гости

Публикувано: 18 ноември 2003 - 21:04

Значи не ги знаеш много!
Джоси е супер печен,неотричам!Но само него да уважаваш!?
Аз лично уважавам всеки ,които с много пот и бои си е заслужил черния колан!
Или ти уважаваш само най-добрите?
За да говорим за уважение ,първо трябва да изясним какво разбираме под това понятие.

#32 ucf_

ucf_
  • Гости

Публикувано: 11 декември 2003 - 18:17

:devil: единствената истина от всичко прочетено досега беше ,че за всеки неговият инструктор е добър,то и така трябва да бъде щом тренират при него,но сам сигурен че повечето не са се питали доколко това което им се говори е истина,защото във всеки стил има известна доза пропаганда,повечето стилове са завоалирани в някаква мистична мъгла,практикуващите си мислят ,че тренират нещо ефективно,но в решващи моменти разбират че всичко което са правили до момента е една голяма лъжа в момента в БГ истинските майстори са много малко,извинявайте ако сам обидил някого

#33 Han Omurtag_

Han Omurtag_
  • Гости

Публикувано: 12 декември 2003 - 04:25

аз винаги имам съмнения относно техники, кати, кумите, самоотбана и т.н. Ако треньорът може да ми даде добри доводи и примери и да ми демонстрира защо мисли, че неговото мнение за вярно, тогава аз го считам за добър. Не всичко, което ми е казал приемам за чиста истина, но то така и трябва да бъде. Просто няма такъв треньор, с когото да си съгласен 100% през цялото време. Виждал съм много каратеки. Избрал съм този треньор , до когото съм имал по лесен достъп и ми е допаднал методът на тренировка и отношение към учениците. Вероятно така е и с повечето хора тук и затова всеки счита своя треньор за добър. :yin-yang:

#34 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 12 декември 2003 - 08:29

Едуард Германов определено заслужава място тук - вече и други са го споменали, но той наистина има голям принос в развитието и популяризирането на айкидо. Който е бил на семинар при него знае за какво става въпрос.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#35 borko_trepa4a

borko_trepa4a

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 8 мнения

Публикувано: 21 декември 2003 - 19:26

Мисля че Стоян Цветкашки е един доста известен майстор и създател на Да Дао!! :up:

#36 cjazzy_

cjazzy_
  • Гости

Публикувано: 23 декември 2003 - 11:00

Има един-единствен майстор по БИ в България - г-н Стефан Хинков...

#37 dedo_

dedo_
  • Гости

Публикувано: 28 декември 2003 - 19:22

Защото не си тренирал при Джоси и неговите инструктори.Да видиш как се тренира карате което ,когато ти потрябва да ти върши работа. :wink:

#38 The_Warlord

The_Warlord

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:Wing Tsun,Тай Чи

Публикувано: 11 януари 2004 - 10:02

Здравейте аз имам 3 предложени за треньори по бойни изкуства заслужаващи уважение
1.Сифу Станислав Багалев - Wing Tsun- Пловдив
2.Сенсеи Здравко Колев - Айкидо-Пловдив
3.Сенсеи Ботьо Ботев - Джу-Джицу-Пловдив
Според мен това са хора наистина заслужаващи уважение не само от учениците си.които ги познава знае за какво говоря..

#39 dakara_

dakara_
  • Гости

Публикувано: 13 януари 2004 - 11:20

Както повечето участници в темата мога да посоча само сенсеи при които съм имал възможността да тренирам в БГ.
Сенсеи Явор Дянков-Шотокан Карате, Джу-джицу
Сенсеи Ботьо Ботев-Джу-джицу, Джудо
Сифу Станислав Багалев-Wing Tsun, Tai Chi Quang
Сенсеи Андрей Ардашев-Джудо
Сенсеи Стефан Стоев-Джудо
Сенсеи Левон Пакосян-Окинава Те
Много зависи от БИ което ви интересува или искате да тренирате, защото всеки от тях имат свои собствен подход в областта на БИ което преподава. Но в същото време те имат и доста общи виждания. Дали се интересувате от спорт/медали/ или традиционно БИ.
Участвал съм в семинари на Кеет Керншпект, Шун Феи, Роберт Шенк... всеки един от тях ме е научил на нещо смислено и качествено. :chinese:

#40 Seeker_

Seeker_
  • Гости

Публикувано: 13 януари 2004 - 16:37

Здрасти на всички.

Аз искам да кажа за един човек, подчертавам - човек, защото въпреки всичко на което беше способен той не се заслепяваше и си беше на земята. Това е Павел Савов лека му пръст. Той ще остане в паметта на всички които е обучавал по ITF. Ще остане с това че винаги се е държал човешки със свойте ученици, не е отказал помощ на никой и ред други неща които го правят наистина майстор по БИ (той се е занимавал с таекуондо, карате, айкидо и сигурно още неща за които аз не знам). Той и брат му са направили доста за бойните изкуства в България и по специано за таекуондо.
И мога да кажа със чиста съвест че той е направил доста хора човеци.