Към съдържанието

Снимка

Уважаваните майстори в България

• Please log in to reply
В темата има 157 мнения

#41 SARCE KATO CVETE_

SARCE KATO CVETE_
  • Гости

Публикувано: 02 март 2004 - 20:44

Дориан Алехандров?Или той не влиза в списъка?Повечето имена нищо не ми говорят,но уважавам мнението на всеки,все пак не е ли той един безспорен авторитет?
НИкoй ли не се сети за него бе?А сам чувала от различни среди в БИ само хубави неща , ПОВТАРЯМ ОТ РАЗЛИЧНИ СРЕДИ, респ.БИ

#42 levski_

levski_
  • Гости

Публикувано: 02 март 2004 - 23:03

не знам може да се повторя не съм чел предишните статии то имаше един лека му пръст ХАДЖИЕВ!коитто е тренирал джудо го знае.а можеби много от вас играя с кимоната му.има толкова незнайни майстори в бг които тренират частни клубове;)и не се дига шум около тях.

#43 jihad4o_

jihad4o_
  • Гости

Публикувано: 03 март 2004 - 11:19

добри учители по у шу в БГ
Варна - Шун Феи
София - Владимир и Стефан
Враца - Деян Ганецовски

някои ми спомена че в Русе имало не лош майстор...ама тва не съм проверил

#44 robert_

robert_
  • Гости

Публикувано: 08 март 2004 - 04:59

всеки уважава инструктора си.хубаво и нормално.забелязах и много майстори.всеки който е в БИ би трябвало да знае какво е майстор.в българия по мое лично мнение има само един такъв-Георги Велев.ако някои познава други нека спомене и уточни,какво ги прави майстори.

#45 Мирослав Георгиев_

Мирослав Георгиев_
  • Гости

Публикувано: 08 март 2004 - 12:48

в българия по мое лично мнение има само един такъв-Георги Велев

Значи би трябвало ти да започнеш, т.е. да обясниш какво първи Георги Велев майстор:)

#46 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 мнения
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 08 март 2004 - 20:33

хъхъ...

да взема да спомена тука ренсей Стоян Цветкашки - създателят на българското бойно изкуство Да Дао... не знам дали влиза в критериите ви за майстор, но трудът му е устоял проверката на времето...
... няма "празна ръка", има "празна глава" ...

#47 robert_

robert_
  • Гости

Публикувано: 09 март 2004 - 03:27

мирослав.тънък сарказъм,но разбираем.
истинския майстор е тоя които е постигнал МИЧИ.което на български би трябвало да е:ежедневието -практика.или по точно 24 часа в денонощието.когато ходи,когато се храни,когато спи и т.н.до мига в които напусне земния живот.това е майстор.по единствено съществуващите стандарти.сега е редно ти да си втори.ако имаш чуство за етикет.

#48 Мирослав Георгиев_

Мирослав Георгиев_
  • Гости

Публикувано: 09 март 2004 - 09:44

мирослав.тънък сарказъм,но разбираем.
  сега е редно ти да си втори.ако имаш чуство за етикет.

Не съм влагал сарказъм в думите си, sorry, ако така се е получило. Просто исках да знам, за себе си, какъв смисъл влагаш в определението майстор.
Ами аз няма как да съм втори, защото не знам кого да посоча , в БГ, за майстор. Хората , при коитом тренирам, самите не се определят като майстори, камо ли аз да го правя. А пък за други хора не мога да твърдя нищо, естествено, защото не ги познавам достатъчно, пък и надали мнението ми ще е компетентно:) Успехи

#49 cic_

cic_
  • Гости

Публикувано: 09 март 2004 - 10:50

Според мен има няколко важни качества, които един истински "майстор" трябва да притежава.
1. Етика
2. Да умее да побеждава без да се бие
3. Да може да "поправя" пораженията които нанася, т.е. да се научи да намества китка, преди да се научи да я кълчи. Да е един вид лечител ...
4. Във връзка с горното да познава перфектно анатомията на човешкото тяло
5. Да е в хармония със себе си, семейството си и целия останал свят
6. Да е изкоренил на 100% егоизъм, агресия, годеливост, его и т.н.

... и още много други ...

#50 BORIMORT_

BORIMORT_
  • Гости

Публикувано: 14 март 2004 - 20:49

Това последното се среща много рядко,за съжаление... Бих добавил само,че трябва да е уважаван,както от учениците си,така и от враговете си. :yin-yang:

#51 КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_

КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_
  • Гости

Публикувано: 15 март 2004 - 12:44

Това последното се среща много рядко,за съжаление... Бих добавил само,че трябва да е уважаван,както от учениците си,така и от враговете си. :yin-yang:

Когато врагът е достатъчно умен, тогава може да почувства ужажение към някого, много вероятно е и след това да спре да бъде враг!

Това мнение е редактирано от КОСТАДИН МИХАЙЛОВ: 15 март 2004 - 12:45

#52 vlado_

vlado_
  • Гости

Публикувано: 26 март 2004 - 10:51

Здравйете фенове!Ако искате да видите истински майстор по Айкидо елате в супер модерната зала на Басеин Спартак.Тренировките са вторник и четвъртък от 19.45;събота и неделя от 11.30.Сенсея ми се казва Светозар Ангелов(една година и повече сам обикалял по клубовете).Лично за мене това е истината.Елате и се убедете сами.

#53 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 26 март 2004 - 11:42

Една малка поправка за Gajdin:
Малкото име на Магеранов е Петър, а не Тодор или поне аз за Тодор Магеранов не съм чувала.

#54 Amancer_

Amancer_
  • Гости

Публикувано: 05 април 2004 - 23:59

Таекуон-До: Костадин Димитров - АСТК "Тракия" Пловдив :wooow:
Киокушин: Георги Попов - АСКК "Тракия" Пловдив
Айкидо: Здравко Колев: "Сатори" Пловдив

П.С. За Здравко Колев мисля, че вече клуба не се казва "Сатори"...

#55 slobo

slobo

СКК "Киокушин"

• Дао
  • 109 мнения

Публикувано: 06 април 2004 - 12:38

Една малка поправка за thugelena:
Има Петър Магеранов има и Тодор Магеранов, както можеш да съобразиш те са братя. Сенсей Магеранов /Петър/ е III дан, а семпай Магеранов /Тодор/ е II дан; аз не бих се усмелил да кажа този е по-добър или онзи не е толкова добър?! Несмятам, че аз съм човекът, който може да извърши това степенуване! Колко много са направили, обаче за развитието на Киокушинкай карате в България всеки знае!

Ще се осмеля и аз да дам своето скромно мнение за 2 души, които май никой неспомена, а това са:

Стефан Хинков
Константин Божилов

Тях времето и хората занимаващи се с бойни изкуства вече са ги оценили!
Всички обичат Реймънд! Освен Чък Норис

#56 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 06 април 2004 - 14:54

На сайта www.zlaten-drakon.com има пълен списък и обща снимка на 30 български ветерани и майстори в различни бойни изкуства по повод проведената преди няколко години среща на ветераните в България. Всички тези хора заслужават вашето внимание, тъй като без техния многогодишен труд и опит нямаше да има бойни изкуства в страната! Някои от тях продължават да преподават и до днес опита си на по-младото поколение. Макар, че някои от ветераните вече не са между нас и са отишли в по-добрия свят - нека не ги забравяме!.... :yin-yang:

#57 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 06 април 2004 - 15:11

Slobo: И Тодор ли е в Ловеч?

#58 KI-AI_

KI-AI_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2004 - 11:59

Здравейте всички.Темата наистина е стрхотна и аз искам да подкрепq мнението на такемусоаики, коqто имам удоолствието да познавам лично(здр аз сам николай от клуба на Марти).Мартин Тодоров е наистина човек, който е страхотен преподавател и Айкидо майстор.При него отсаства всqкаква следа от его и надменност. тренировките му са изклйучително палноценни и показателни а във стилът му отсаства прилагането на сила. Искам сащо така да обърна внимание и на двамата му помощници сенсеите Динко и Йордан. И двамата са много отдадени,сас собствен стил и страхотни като преподаватели и приqтели.[/B] :ъин-ъанг: :винк:.Ако нqкога имате вазможност се отбийте във клуба който се намира във сградата на окръжна библиотека на ул."Симеон Велики".Доджото се казВа "Айкидо клуб КАЛОQН". ТренироВките са от 16.00 до 21.00 часа.

#59 Onimo

Onimo

剣士

• Дао
  • 485 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 12 април 2004 - 17:16

И освен това мартин е и един от малкото айкидо сенсеи които работят добре с оръжие :)
Скромност и тежки тренировки.

#60 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2004 - 19:41

Марти е добър практик в айкидо.