Към съдържанието

Снимка

Уважаваните майстори в България

• Please log in to reply
В темата има 157 мнения

#141 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • От:София
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 23 юни 2008 - 10:31

И още добри треньори, доказани и на ринга и извън него:
Николай Партанаков (Хиената) - бокс, кик-бокс Академик София-Люлин
Роман - бокс, кик-бокс Академик София-Люлин
Ивайло Недков - бокс, кик-бокс София-Люлин Левски Сикионко
Палми Ранчев - бокс, кик-бокс
The fight is all!!!

#142 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 23 юни 2008 - 13:18

Камен Пенчев, Михаил Симов - ето го моя път...
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#143 койот_

койот_
  • Гости

Публикувано: 15 юли 2008 - 20:16

когато става дума за айкидо и джудо - Петър Петрушев - клуб "Щит" в Пловдив.

#144 KOBRETI_

KOBRETI_
  • Гости

Публикувано: 10 юни 2009 - 17:16

Не знам дали е споменато името на Герман Винокуров в темата, но тези, които са тренирали по-дълго Фей Ин при него, знаят за какво става въпрос... Мир на праха му!

#145 Tony.Stoev_

Tony.Stoev_
  • Гости

Публикувано: 18 януари 2010 - 13:51

Сепмай Драган Драганов, СК "Шампион" , гр. Първомай
Това е за мен човека .. ;)

#146 !Н!и!я!_

!Н!и!я!_
  • Гости

Публикувано: 10 септември 2010 - 13:04

Определено бих казала че сенсей Иван Стоименов - карате роджу кю е отличен учител и човек

#147 karate161

karate161

оптимист

• Дао
  • 40 мнения
  • От:някъде
  • БИ:хапване на вкусни манджи...:)

Публикувано: 10 септември 2010 - 16:43

На няколко пъти ства дума за начина по който всеки приема идеята за " Уважаван Майстор".
Както други колеги отбелязаха, по логично би било да се дава оценка с оглед на това колко време е минало от както познавате човека за когото пишете. Съвсем не искам да кажа, че дори от скоро да познавате или тренирате при някого, не е уместно да изкажете добрите си впечетления от дадения човек.
Просто може би ще е по-точно ако се каже освен личното мнение, и малко допълнителна информация - от колко време познавате или тренирате със този човек. Имате ли наблюдения от други инструктори/ майстори в същия стил или БИ, или дори в други БИ. Също така добре е да се разграничи, дали става дума за лично отношение - в смисъл какво вие лично сте научили или получили като знания, умения насоки от дадения майстор,или дали става дума за общ принос за развитието ,популяризирането и разпространяването на дадения стил или БИ в България или в даден регион/населено място .
Надявам се никой да не се обиди от пожеланието за тези допълнителни данни, аз лично смятам ,че по този начин ще бъде по-ясно структурирано и по-разбираемо ,защо пишем за един или друг майстор.
В средите на бойните изкуства има доста личности, които понякога предизвикват съвсем противоречиви настроения в различни групи хора, и положителни и доста отрицателни, така че е нормално да има мнения "за" и "против" , както се видя в предходните мнения. А когато се поясни, защо искаме да предложим името на някой в този форум, заради добри лични впечетления, или за цялостния принос на даден човек, то тогава се надявам мненията "против" да са по-малко.
Аз лично познавам някои от изброените , а за други дори не съм чувал. И би ми било интересно не само как е името на даден майстор, а и с какъв стил/ БИ се занимава/ преподава ,в коя част на България, как се казва клуба/организацията му, за да мога ако някога имам интерес към този стил/БИ да потърся този човек!

Моето лично мнение е, че от всеки има какво да се научи !

Тъй като все още не съм сигурен дали ще се справя със създаването на анкета, ако някой е по-запознат може би ще е интересно да се разделят изброените имена в темата по стилове, да се добави кратка информация за всеки и според тази информация да се даде възможност за гласуване. Относно гласуването, според мен би било най-добре, всеки да гласува за хора занимаващи се със други стилове/БИ , но да няма право да гласува за хора от стила с който се занимава.
Нещо както във Евровизия...Качена снимка))
За жалост има много хора които се занимават с повече от един стил/БИ, и в тези случаи оставяме на собствената им съвест да решат към кой стил/БИ смята че принадлежат основно, и кои са като допълнителни интереси.
Искрено се надявам така да се даде повече информация за всички които са изброени и дори да се добавят много нови имена. Разбира се идеята за анкетата не е монопол, ако някой има идея как да се направи още по-информативна анкетата нека да доразвие или дори основно да промени структурата й.
нека бъдем по-търпеливи...:)))

#148 EMILIOS969_

EMILIOS969_
  • Гости

Публикувано: 11 септември 2010 - 12:42

Здравейте, бих искал да науча повече за Валентин Иванов от гр. Варна, джудист, състезавал се през 80-те години на мин. век.

#149 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2011 - 18:27

На 13.10.2010 г. е починал от инфаркт един от пионерите на бойните изкуства у нас - инж. Владимир Андреев (5-ти дан Карате Будокан; Шотокан). Научих тъжната новина едва днес от жена му Рени; ще има поклонение или как там се казва на 13.01.2011 г. след 12 ч. на Централните софийски гробища. Сенсей Владимир Андреев е един от първите инструктори по Карате Шотокан, който след обучение в Австралия при японски майстори започва да преподава открито Карате у нас още през 1973-74 г. в залите на тогавашното МЕИ в София. Той е и първият ми учител по Карате, когото много уважавах за това и за интелигентното му преподаване на изкуството. На него и на сенсей Емил Прокопов (Джудо, Карате и Айкидо)дължа трайния си интерес към традиционните бойни изкуства. Андреев е и един от първите учители, който се беше срещал и с майстори по Кунг-фу и освен Карате показваше и техники от Кунг-фу. Винаги ще го помня с добро и топли чувства; почивай в мир майсторе! :yin-yang:

#150 Visokiq_

Visokiq_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2011 - 20:12

...

Мир на праха му.

#151 Nin_ja_

Nin_ja_
  • Гости

Публикувано: 20 март 2011 - 21:13

оу... това е наистина неприятна новина... аз нямам удоволствието да го познавам, но съм слушал доста и то само хубави неща за него... нека почива в мир...

#152 The Master of Shadow_

The Master of Shadow_
  • Гости

Публикувано: 03 юли 2012 - 23:12

Александър Георгиев -Кик бокс , Пловдив ! Качена снимка

#153 nayden_popov_

nayden_popov_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 11:01

Тука скоро ми се наложи да тарся майстори за различни неща и чесно казано не сам много доволен секи гледа как да те прецака. Разбира се има и изклучения има кадърни момчета които си въшат работата.

#154 YN`_

YN`_
  • Гости

Публикувано: 26 септември 2012 - 16:35

Красимир Илиев и неговия учител Йонко Иванов са семпаите при които съм тренирал 3 години киокушин карате в град Габрово. Състезателите на клуба са почти винаги в челната тройка по състезания което говори за това колко добри инструктори са (пък и успяха да поошлайфат такова дърво като мен Качена снимка ). Заедно с техниките те ми предадоха и привързаността си към спорта и за краткото време прекарано с тях успяха да променят отношението ми към самия мен и към заобикалящата ме среда.Не мога да кажа дали са майстори или не но са дяволски добри в това което правят.
УС !!!

#155 баируме_

баируме_
  • Гости

Публикувано: 19 октомври 2012 - 23:47

Али Фадаей и Теймур Джафари - кунг фу То'А, мои учители и приятели.То'А

#156 хатамото_

хатамото_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2012 - 20:54

Всеки разбира се уважава и почита своя майстор и учител както и хората с които тренира, но аз бих искал да спомена един човек при когото имах случайно възможност да потренирам макар и за много кратко - Стоян Саладинов ...е голяма работа е .Да а жив и здрав и да продължава да прави шампиони за България.

#157 hristoantonov

hristoantonov

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:вин чун кунг фу

Публикувано: 21 декември 2014 - 21:20

Единствения ми и най-добър Треньор Тошко Лъвчето. Ако някой иска да се пробва да пробва. Искам да възхваля най-добрият боец в България.

#158 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 02 януари 2015 - 11:04

Теодора Стефанова - първата българка 4* дан по Айкидо!