Към съдържанието

- - - - -

Кой преподава Тайдзи в България ?

• Please log in to reply
В темата има 67 мнения

#1 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2005 - 23:22

Кой преподава Тайдзицюан в България ? Ще се опитам да напиша добавете вашето мнение ?

Шън Фей (Фамилен стил на Тайдзи)-Варна

Десислав Горанов (стил Ли )-София

Красимир Димитров (Ян Шъ, Чен Шъ по Чънсиаован, У-Шъ)-София

Георги Деничин (Стар Ян-Шъ от Тайван)-София

д-р Дориян Алксандров (Чен-Шъ стар стил Ма Хун)-София

Тихомир Тодоров (Традиционен Ян Шъ по Янченду и Чен-Шъ по Ченджънлей и Ма Хун, Уйлям С.С. Чен)-Стара Загора

Светослав Сомов (Ян Шъ, У-Шъ, Чен-Шъ по Чънсиаован)-Пловдив

Пламен Маринов ( Традиционен Ян Шъ по Янченду и Чен-Шъ по Ма Хун, Уйлям С.С. Чен )-Казанлък

Николай......(У-Шъ ученик на Дан Дохарти и Пламен Маринов)-Казанлак

Мария Неделчева (Стар Ян-Шъ от Тайван ученичка на Антоан Ли-Франция)-Русе :)

Константин Теодосиев (Ян-Шъ можеби)-София

Валери Найденов (Незнам дали още практикува Тайдзи или вече само Капоейра или нещо такова)-София

#2 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 29 ноември 2005 - 02:41

...Валери Найденов (Незнам дали още практикува Тайдзи или вече само Капоейра или нещо такова)-София 

<{POST_SNAPBACK}>

Валери Иванов - Тайдзи, докато Валери Найденов е таекуондист и преподава Таекуондо.

Други:
Станчо Станев - Ян и У (Уан Пейшън) - Варна.
Стефан Солев - Ян и Чън (Сяоуан) - Бургас.
Ваня Стоянова - Ян и Чън (Сяоуан) - Бургас.
Явор Колчаков - Ян, У (Дзиенцюан), Чън (Сяоуан) и Сун - София.
Петър Драгоев  - Ян, Чън (Сяоуан) и У (Дзиенцюан), София и Пловдив.
Силви Велев - Ян (Джъндуо), София.
Николай Николов - Ян, Чън (Сяоуан) и У (Дзиенцюан), София.
Видьо Видев - Чън (Сяоуан) - Лондон, Великобритания.
Симеон Делчев - Ян, У (Дзиенцюан & Уан Пейшън), Чън (Сяоуан) - София; Франкфурт - Германия.
Герман Атанасов - Ян (Джъндуо) - САЩ.

Забележка:
Тези, които преподават в чужбина, правят семинари в България

Има и някакъв американец в София, но в момента ми убягва името му.
И в Пловдив има още една школа, но не се сещам за ръководителя и. Казва се "Бял Дракон" и практикува Ян стил.

Това мнение е редактирано от Scribe: 29 ноември 2005 - 11:22

#3 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 29 ноември 2005 - 11:13

Благодаря,

Ето до къде я докарахме с Валери несме се виждали с години и взехме да си забравяме имената-сгришил съм

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 29 ноември 2005 - 17:32

Още допълнения:

Красимир Димитров-Китаеца изучяваше и стил Сун /на Сун Лутан/, но в момента се е концентрирал върху У и Чън.

Константин Теодосиев /Ян, Чън и Уу/; в момента се е концентрирал върху Уу /на Уу Юсян/ и Ба-Гуа /стил Лян/.

Десислав Горанов /Ли, Чън и Уу/; работи още Ба-Гуа /Лян/, Фан-Дзъ/Тун-Бей/Ба-Дзи.

Мария Неделчева работи и състезателните форми /24 и 42/.

Иванка Гашева /Ян, Сун и У/ - ученичка е на Китаеца; учила е и при мен , но не се сещам вече какво. :confused:

Станислав Багалев /Ян, Чън/ ; ученик е на Китаеца; в момента работи най-вече Уин-Чун.

Има и още инструктори, които преподават, даже и един америкаец в София.

Това мнение е редактирано от Доктора: 29 ноември 2005 - 17:33

#5 prehvyrchast

prehvyrchast

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 10 мнения

Публикувано: 29 ноември 2005 - 18:59

В отговор на написаните мнения - само да не прозвучи като заяждане - не ми е това идеята, та:

Според мен тази тема беше пусната, за да се види колко са школите които реално преподават Тайдзицюан в момента в България и имат реални ученици, а не да започнем да изброяваме българите, които някога са се занимавали с изкуството и са достигнали до някакво ниво, но в момента или не преподават Тайдзицюан или го преподават извън страната.

Всичко би било по-лесно ако примерно напишем:

.... (име - глава на школа) - провежда тренировки по Тайдзицюан в .... (град) през .... (дни) в ... (часа) на ..... (място)

А ако примерно съответният човек е извън страната - ... (име) - Семинар по Тайдзицюан - ... (дати), .... (място)

И тогава всичко май наистина ще е по-лесно, и ще имаме РЕАЛНА представа за нещата

Поздрави на всички

#6 Dragony

Dragony

KISS

• Дао
  • 315 мнения
  • От:София
  • БИ:Kali / FMA, EHF

Публикувано: 29 ноември 2005 - 19:02

Няма ли още един човек в София който да преподава тай-дзи?
Sun Tzu, не си трай, кажи при кого тренираш!
Аз водя по реките на кръвта ви
победите на вашите безсмъртия..

#7 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 30 ноември 2005 - 13:18

Извинявам се обаче без да искам съм пропуснал още двама инструктори преподаващи Тай-Дзи-Цюан /стил Чън/, че на всичкото отгоре са ми и приятели, дано не ми се обидят :

Владимир Гудим и Георги Маринов ; освен Тай-Дзи-Цюан работят и Чуо-Дзяо, а също и с оръжия /и двамата са от София и са в една школа/!  Всички инструктори , които съм споменал практикуват и преподават активно! :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

Това мнение е редактирано от Доктора: 30 ноември 2005 - 13:22

#8 Mecho Puh

Mecho Puh
  • Дао
  • 88 мнения

Публикувано: 05 декември 2005 - 14:15

А има ли някакви изяви /демонстрации, състезания, двубои/ където може да се наблюдава този интересен стил? В България имам предвид, навън ми е трудно да излизам...
MECHO puh

#9 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 05 декември 2005 - 21:37

Ще има държавно първенство по У-Шу през април 2006 г., където ще има със сигурност и Тай-Дзи-Цюан! Още не е решено къде ще си проведе в Русе, Бургас или Стара Загора, но мисля че май ще е в Бургас /там ги организират най-добре!/. :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

#10 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 16 ноември 2008 - 12:18

Нашият колега Александър Иванов, който преподава Тай-Дзи-Цюан и Карате Шотокан в Абу Даби, се завърна от Световно първенство по Тай-Дзи-Цюан в Тайпей (Тайван). Александър Иванов е изкарал и специален съдийски курс на турнира и е получил покани да преподава в Хонгконг и Банкок (Тайланд). напомням, че той периодично се обучава при едни от най-големите майстори в манастирите от планината Удан и предстои негово посещение там през 2009 г., за което ще ви уведомя в подробности в съответната тема за школата Удан. Ето и малко снимки от световното (снимките ги качвам в личния си албум, защото тук няма място) и едно клипче с "Бутащи ръце": http://www.56.com/u1...zgyNjAyMDE.html

#11 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 17 ноември 2008 - 14:52

Док.. покани човека на поляната...да се побутаме...ама кажи по-отрано, че да сме там :up: ...

#12 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 ноември 2008 - 08:25

Док.. покани човека на поляната...да се побутаме...ама кажи по-отрано, че да сме там :up: ...

В момента Сашо е в Абу Даби; като се върне в България ще ви уведомя! Вече ограничавам писането си във форума, защото обстановката не ми харесва - цензура, слаби теми, триене на мнения и т.н. :yin-yang:

#13 radost4eto_

radost4eto_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2009 - 02:06

nqkoi moje li da mi kaje kade v Sofiq moga da treniram tai dji?
tuk ima mnogo imena, no nqma koordinati ili shkola, adres...
Mersi predvaritelno

Ред. Пиши на кирилица

#14 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2009 - 06:38

Към предния поуст - има кирилизатор, ако имаш въпроси питаи.

#15 Waldemar

Waldemar
  • Дао
  • 50 мнения

Публикувано: 10 декември 2009 - 12:37

Имам конкретен въпрос към практикуващите У стил: Знаете ли дали в някоя от школите в София се преподава т.нар. бърза (95 позиционна) форма на У стил?

#16 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 10 декември 2009 - 12:40

Кой Устил....на У Юн Сян или на У Чен Чуан??

#17 Waldemar

Waldemar
  • Дао
  • 50 мнения

Публикувано: 10 декември 2009 - 13:20

Този на У Чиен Чуан. А самата форма, за която става въпрос идва по линия на дъщеря му У Инхуа и се преподава основно в Шанхайските школи.

#18 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 10 декември 2009 - 13:37

Ми отговора май е ...."никой"

#19 Waldemar

Waldemar
  • Дао
  • 50 мнения

Публикувано: 10 декември 2009 - 14:08

E, и това е информация :) Благодаря

#20 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2009 - 18:07

Ангеле, бърза или "бойна форма" има само в стария Ян и У (на У Дзиенцюан) стилове; кво се правиш, че не знаеш?! Къде ти отиде путунхуато и китайското произношение?!?..... :chinese: