Към съдържанието

- - - - -

Кой преподава Тайдзи в България ?

• Please log in to reply
В темата има 67 мнения

#61 front

front
  • Дао
  • 309 мнения

Публикувано: 07 април 2014 - 17:16

:) Аз бих. Личността е много важна за чисто човешките взаимоотношения, но за да науча нещо, което много искам, бих изтърпял доста. Сега, дали бих се задържал дълго, по-скоро не. Зависи от конкретния случай. Например учителят на Уешиба Морихей, Такеда Сокаку, е бил много труден човек. Двамата са били едва ли не пълна противоположност. Морихей е направил всичко възможно да се дистанцира, но винаги, когато са се срещали, на мига е заемал позицията на личен слуга. И май не ми е известно да е казвал нещо лошо по негов адрес.

#62 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 07 април 2014 - 20:19

Теманетата и дрес кодът са  почти сигурен признак за шарлатанство в КБИ....това ми е от личен опит.bang.gif crazy2.gif

#63 Твоят Гуру

Твоят Гуру
  • Дао
  • 75 мнения
  • От:Хиндустан
  • БИ:медитация, каларипаят

Публикувано: 08 април 2014 - 09:46

4 февруари г. 21:43

Един младеж отишъл при Великия майстор и казал:
- Велики, научи ме на кунг фу!
Но Великият майстор отвърнал:
- Да, ще те науча на това изкуство. Но сега не приемам нови ученици. Ела след година.
След година младежът се върнал. ...
- Велики учителю, научи ме на кунг фу!
Майсторът се начумерил и отвърнал:
- Да, ще те науча на това изкуство, но преди това трябва да се научиш да постигаш вътрешна хармония. В течение на 3 години всяко утро съзерцавай изгрева на слънцето, а всяка вечер – залеза му.
След три години младежът се върнал.
- Велики учителю! Три години всяка сутрин съзерцавах изгрева, а всяка вечер – залеза. Научи ме на кунг фу!
- Добре – казал Великият майстор. – Но преди това трябва да се научиш да постигаш невъзможното. Върни се, когато се научиш да левитираш на пет метра от земята.
След пет години младежът се върнал, вече не толкова млад.
- Велики учителю! Пет години всеки ден се посвещавах на усилени тренировки и сега вече умея да левитирам над земята – казал той и се издигнал на пет метра във въздуха.
- Баси майката! – казал Великият майстор.

• сила and VAm харесват това

#64 front

front
  • Дао
  • 309 мнения

Публикувано: 08 април 2014 - 10:32

Истински случай, който ми беше разказан от ученика:

- Учителю, бих искал да стана ваш ученик.

- Добре. Кога искаш да започнеш?

- Когато на вас ви е удобно, учителю.

- Тогава ела догодина.

Една година по-късно:

- Когато на вас ви е удобно, учителю.

- Тогава ела догодина.

Още една година по-късно след известно размишляване по въпроса:

- Веднага, учителю.

- Добре.

#65 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 08 април 2014 - 12:25

4 февруари г. 21:43

Един младеж отишъл при Великия майстор и казал:
- Велики, научи ме на кунг фу!
Но Великият майстор отвърнал:
- Да, ще те науча на това изкуство. Но сега не приемам нови ученици. Ела след година.
След година младежът се върнал. ...
- Велики учителю, научи ме на кунг фу!
Майсторът се начумерил и отвърнал:
- Да, ще те науча на това изкуство, но преди това трябва да се научиш да постигаш вътрешна хармония. В течение на 3 години всяко утро съзерцавай изгрева на слънцето, а всяка вечер – залеза му.
След три години младежът се върнал.
- Велики учителю! Три години всяка сутрин съзерцавах изгрева, а всяка вечер – залеза. Научи ме на кунг фу!
- Добре – казал Великият майстор. – Но преди това трябва да се научиш да постигаш невъзможното. Върни се, когато се научиш да левитираш на пет метра от земята.
След пет години младежът се върнал, вече не толкова млад.
- Велики учителю! Пет години всеки ден се посвещавах на усилени тренировки и сега вече умея да левитирам над земята – казал той и се издигнал на пет метра във въздуха.
- Баси майката! – казал Великият майстор.

Това може да звучи като виц, обаче често се случва ученик, слушайки учителя си, да постигне  неща, които учителя не си е и представял. Не всеки добър учител е добър практикуващ.

А ето истински случай: разказах на едно момче от провинцията, вманиачено на тема китайски бойни изкуства една случка, където китаец стои в мабу 2 часа на улицата. След време момчето ме среща и ми казва: "Вече мога по 2 часа."

Ученикът е като дете. Независимо на колко години е.

Това мнение е редактирано от сила: 08 април 2014 - 12:29

• VAm харесва това

#66 Altor

Altor

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 16 април 2014 - 16:03

Ам секса бре къде го забравихте! Никакъв секс 20 години само медитация и събиране на Енергия му е майката. После кърти мивки чупи, плочки дистанционно smile.png Аз така съм чувал.

И западняците го повтарят това май като мантра, вярвайки как щом спазват сексуални пости ще им се вдигне чи-то разбираш ли и ще станат супер майстори. dm.gif

Иначе не сте ли забелязали,че като че ли всичките тези "вътрешни" китайски бойни изкуства са правени все от разни монаси или военни дето по религиозни или философски причини отричат секса. scratch_one-s_head.gif  Щото разбираш ли, ако правиш редовно секс с жената/гаджето (да речем три пъти в седмицата) нивото на бойните ти умения ще спадне и ще станеш импотентен юначага.

Макар,че те китайските майстори повечко мразят самия оргазъм и отделянето на на чи при изпускането на резервоара,но това май е друг въпрос.

Да не забравяме и забраната за ходенето на фитнес или силовата работа.Не може да ходиш да три пъти седмично на фитнес щото ти влияе на чи-то.Надали някой който си позволи да не спазва този канон ще стане бодибилдър с бицепс като баница.Само не разбрах как се одървяло тялото според пишещите в една друга тема тук.На скоро в интервю в едно клипче в YouTube един китаец майстор на ВКБИ същото го говореше.Намален и неправилен приток на чи-то по цялото тяло,ако вдигаш железа.

#67 front

front
  • Дао
  • 309 мнения

Публикувано: 17 април 2014 - 14:43

Макар,че те китайските майстори повечко мразят самия оргазъм и отделянето на на чи при изпускането на резервоара,но това май е друг въпрос.

Винаги съм се чудил на тия неща. Доста майстори имат по над 5 деца.

Ето малък цитат от една статия, която вече съм споменавал тук:

"Ключът е да не спираш да тренираш за 100 дни и да намалиш секса до минимум. Ако не можеш да контролираш сексуалния си нагон, няма начин да тренираш андзин."

https://wulinmingshi...n-hidden-power/

За силовата работа нещата са доста сложни, но проблемът не е в самите тежести, а в начина, по който тялото контролира тежестта. Затова обикновено просто ти казват да не помпаш. Честно казано, не бих взел насериозно каквото и да е обяснение, използващо думата "ци".

#68 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 17 април 2014 - 14:46

И западняците го повтарят това май като мантра, вярвайки как щом спазват сексуални пости ще им се вдигне чи-то разбираш ли и ще станат супер майстори. dm.gif

Иначе не сте ли забелязали,че като че ли всичките тези "вътрешни" китайски бойни изкуства са правени все от разни монаси или военни дето по религиозни или философски причини отричат секса. scratch_one-s_head.gif  Щото разбираш ли, ако правиш редовно секс с жената/гаджето (да речем три пъти в седмицата) нивото на бойните ти умения ще спадне и ще станеш импотентен юначага.

Да не забравяме и забраната за ходенето на фитнес или силовата работа.Не може да ходиш да три пъти седмично на фитнес щото ти влияе на чи-то.Надали някой който си позволи да не спазва този канон ще стане бодибилдър с бицепс като баница.Само не разбрах как се одървяло тялото според пишещите в една друга тема тук.На скоро в интервю в едно клипче в YouTube един китаец майстор на ВКБИ същото го говореше.Намален и неправилен приток на чи-то по цялото тяло,ако вдигаш железа.

Ти ся това в качеството си на голям разбирач ли го пишеш...или просто лаф да става.

Майстора е прав, но ти няма как да го разбереш....трябва още да тренираш..

Нищо де.... младостта не е порок..bj.gif

Това мнение е редактирано от AngelZ: 17 април 2014 - 14:54