Към съдържанието

Вестникарските измислици

• Please log in to reply
В темата има 21 мнения

#1 Malicious_

Malicious_
  • Гости

Публикувано: 02 декември 2005 - 01:24

Всички сме свидетели как вестникарите пишат врели-некипели ,преувеличават или изкривяват информацията ,независимо по свое,по чуждо желание или по неволя (недоразбрали от бързане).
Ако някой види такава информация нека да я постне тук и ние да го обърнем на играта: Открийте грешките!  :D

Като начало открийте грешките в следната статия:

Качена снимка

Дал съм старта с първите две , които съм подчертал с червено ! :wooow:

#2 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 03 декември 2005 - 19:31

нещо не ми се вярва да е първата българка спечелила титла от европейско  :confused: но не съм сигурна че е грешка,просто изказвам мнение  :chinese:

#3 Darksorrow

Darksorrow
  • Дао
  • 246 мнения

Публикувано: 03 декември 2005 - 21:09

Къф световен шампион, че и четирикратен...

Емо Костов, доколкото знам, беше европейски...

Това мнение е редактирано от Darksorrow: 03 декември 2005 - 21:10

#4 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 03 декември 2005 - 21:14

да бе то тва нали си е подчертано  :P

#5 Darksorrow

Darksorrow
  • Дао
  • 246 мнения

Публикувано: 03 декември 2005 - 21:31

Друг бисер:

стила ката...

И формата киокушин, нали така?

#6 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 03 декември 2005 - 21:34

напълно съм съгласна... :up:  абе явно някой не много компетентен го е писал т'ва  :wink:

#7 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 03 декември 2005 - 22:12

напълно съм съгласна... :up:  абе явно някой не много компетентен го е писал т'ва  :wink:

<{POST_SNAPBACK}>

Това очудва ли те?!

#8 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 03 декември 2005 - 22:17

отникъде даже  :D  то просто си личи,набива се на очи

#9 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 04 декември 2005 - 01:38

Къф световен шампион, че и четирикратен...

Емо Костов, доколкото знам, беше европейски...

<{POST_SNAPBACK}>

Емо е и Световен шампион, но четирикратен Европейски.
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#10 Titan

Titan

Възкръстнал

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Чукотка
  • БИ:Пекити Ташак

Публикувано: 04 декември 2005 - 02:14

"Носител на световната купа" не е = на "световен шампион" , май.
С три срещи световен шампион не се става.Поне аз така мисля.Световен шампион в киокушин българин още няма.

#11 Мъгълче

Мъгълче

Нов участник

• Дао
  • 15 мнения
  • От:София

Публикувано: 04 декември 2005 - 09:06

Абе вие ако вземете да вярвате на вестници...

#12 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 04 декември 2005 - 10:08

Световен шампион в киокушин българин още няма.

<{POST_SNAPBACK}>

Всеки си го разбира както иска, но България има два световни шампиона

Това мнение е редактирано от shodan: 04 декември 2005 - 10:09

След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#13 Ичи геки

Ичи геки
  • Дао
  • 344 мнения
  • БИ:киокушин, кикбокс

Публикувано: 04 декември 2005 - 21:00

Скъпи приятели, защо не  попитате някого или не прочетете нещо за големите ни шампиони, а се хвърляте да пишете мнения. Ето ви една статистика например. http://www.kyokushin.../FPBulgaria.htm
На Емо тук не му е написана една европейска титла в абсолютна категория. С която евротитлите му стават 4 и оттам идва грешката.
2nd World Weight Tournament 2001 (IKO 1) - 1st Това ли превеждате като световна купа? За мен си е световен шампион в шампионат с категории.
Мен миналата година много ме изнервяше коментаторът по Евроспорт, който всеки път съобщаваше, че Филио е една от легендите на бразилското жиу-жицу.

А между другото във Варна Матсуй говореше и за Гогонел и за Емо като за световни шампиони, може би, защото не е влизал във форума, за да си вземе бележка.
Big 'n' tough, big 'n' tough
Not a sissy, not a sissy,
Strong 'n' rough, strong 'n' rough
motorhead

#14 GIRI

GIRI

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения
  • БИ:kyokushinkai

Публикувано: 05 декември 2005 - 13:06

OSU!
Ще ме извините, аз не участвам редовно във форума, но съм влизал от време на време и ми се струва че Malicious нещо злорадства. Явно не симпатизира на Костов и Гергана. А че грешка има и тя е явна, всеки който е в киокушин я вижда. Не е ли редно да се радваме на всички българи без значение от коя федерация са. Аз се радвам за Валери, за Митко, както и за Гергана и Емо.
Който познава Гергана, знае какъв лъчезарен човек е. Моля се дребните душички да стават по малко и нека всички да се стремим към самурайските ценности - чест, достойнтство, смелост, ... за да ни уважават и другите хора, които не са от киокушин.
OSU!

#15 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 05 декември 2005 - 16:04

Почна се...

#16 Malicious_

Malicious_
  • Гости

Публикувано: 05 декември 2005 - 16:04

OSU!
Ще ме извините, аз не участвам редовно във форума, но съм влизал от време на време и ми се струва че Malicious нещо злорадства. Явно не симпатизира на Костов и Гергана. А че грешка има и тя е явна, всеки който е в киокушин я вижда. Не е ли редно да се радваме на всички българи без значение от коя федерация са. Аз се радвам за Валери, за Митко, както и за Гергана и Емо.
Който познава Гергана, знае какъв лъчезарен човек е. Моля се дребните душички да стават по малко и нека всички да се стремим към самурайските ценности - чест, достойнтство, смелост, ... за да ни уважават и другите хора, които не са от киокушин.
OSU!

<{POST_SNAPBACK}>

откъде пък прецени ,че злорадствам? С Гергана и Емо сме приятели и искрено се радвам на успехите им. За твое сведение Гергана се подготвяше за катата под ръководството на Семпай Николай Рачев - Рака. Двамата идваха да ползват моята зала за да може Гергана да свикне с настилката , че при нея е душеме. Защо тогава Николай Рачев никъде не се споменава дори като треньор , а камо ли личен? Сам си направи извода.

Тук става въпрос за невярно поднесената информация в медиите. Ти и аз занем ,че Емо е 1 път световен и 4 пъти европейски шампион , но масовата публика не го знае и какво ще научи след тази статия?Ей затова става въпрос .
Ако видя подобна статия за Митко или Валери и нея ще пусна можеш да бъдеш сигурен.
Ако си решил го обръщаш на дразги за федерациите не му е тук мястото.

Това мнение е редактирано от Malicious: 05 декември 2005 - 16:05

#17 GIRI

GIRI

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения
  • БИ:kyokushinkai

Публикувано: 06 декември 2005 - 13:41

OSU!
Здравей Malicious!
Не съм отварял въпрос за спор за федерации а начина по който поднасяш информацията.Ако не си искал хората двусмисленно да я разберат като мен можеше да уточниш или да провериш дали някой от снимката е казал това нещо и ли не е. Щом като познаваш Гергана попитай я направо защо не е споменала рака и дали рака има нещо против.Като четох коментара след това повечето са разбрали като мен че хвалбата е голяма и че не са нещата така.Вярно неса нещата така но все пак Геркана е европейска шампионка по ката в стила киокушин и това мисля е достойно за уважение.Ако съм те засегнал не е било умишлено просто различните мнения раждат истината.
OSU!

#18 Little Prince

Little Prince

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ:Kiokushin, Prabos, Aikido

Публикувано: 16 юли 2006 - 15:30

Ако ще си играем на думички, ще искарам наяве доста събития, така хубаво изкривени и представени, че тревопасното население ще се радва на компетентност и чудо... Какво толкова, Костов е СВЕТОВЕН шампион и 4-кратен ЕВРОПЕЙСКИ, обадете му се и го попитайте, едва ли ще ви откаже отговор, влезте в сайтовете (световните) по киокушин и четете... Човек, който е защитил черния пояс и в двете федерации ( тогава бяха две).... а сега ... да не говоря, че някой ще се сърди на истината...

#19 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 04 декември 2006 - 09:23

В неделя рано сутринта гледах по първа програма предаването "Глобус" (или "Глобусът"). Там обясняваха нещо за Япония и част от материалът бе за Джудо. Това, което ми направи много интересно впечатление беше, че водещия съобщи, че Джудо е вторият по популярност (на хора, които го практикуват) в световен мащаб спорт след футбола... Не съм много сигурен, че е точно така. Всъщно чудя се от къде журналистите си намират материали за репортажите?! И въобще проверяват ли някъде, дали това което пишат отговаря на действителността...

#20 barmaley_

barmaley_
  • Гости

Публикувано: 04 декември 2006 - 11:14

Джудо е вторият по популярност (на хора, които го практикуват) в световен мащаб спорт след футбола...

И аз го гледах,мисля,че джудо е след футбола в япония,а не в света.