Към съдържанието

Снимка

Саби, копия, тояги и мечове

• Please log in to reply
В темата има 20 мнения

#1 Lu4an

Lu4an
  • Дао
  • 48 мнения
  • БИ:Ушу(Кунг-Фу)

Публикувано: 07 декември 2005 - 15:07

Винаги сам се питал защо се намират толкова трудно.
И също така има ли някакъв производител в България?
Бих използвал  информация.Благодаря ви предварително
за информацията която давате!!!  ;D
Великият Воин не воюва!!![

#2 zenfreak

zenfreak

пътник ____________________________

• Дао
  • 48 мнения
  • БИ:У Вей

Публикувано: 07 декември 2005 - 15:16

я кажи честно - ти не си ли от Тутракан???

#3 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 07 декември 2005 - 15:27

Виж тук примерно. Абе защо не хвърлиш някое око на форума с обявите?! Стига с този мързел де...

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 08 декември 2005 - 16:18

По предложение на клуб "Удан" /Стара Загора/ в скоро време по линия на Българската федерация по У-Шу ще се направи обща опръчка за професионални оръжия за У-Шу от Китай, директно от Китайската асоциация по У-Шу /висококачествени артикули/ за практикуващите, а до края на тази седмица се очаква да се получат и като подарък от Китайското посолство у нас детски оръжия за практикуващите деца! :chinese:  :yin-yang:  :chinese:

#5 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 08 декември 2005 - 17:02

Саби,копия,тояги и мечове, Къде се продават в България???

<{POST_SNAPBACK}>

Освен дадените отговори,
следните теми дават отговор
http://daobg.com/for...?showtopic=4383
http://daobg.com/for...?showtopic=4413
http://daobg.com/for...?showtopic=3011 -има линкове към места за продажби, иначе темата е за друго

И също така има ли някакъв производител в България?

<{POST_SNAPBACK}>

А дали в България се произвеждат е интересен въпрос .
За чуждоземски е ясно ,че ако се правят са евтина имитация ,а дали се правят български било то като част от културното ни наследство или масово производство...,не съм засичал отговор .

Спомням си, че съм виждал ножове в Етъра ,но беше отдавна,как е сега :confused: ?!
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#6 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 08 декември 2005 - 18:58

По предложение на клуб "Удан" /Стара Загора/ в скоро време по линия на Българската федерация по У-Шу ще се направи обща опръчка за професионални оръжия за У-Шу от Китай, директно от Китайската асоциация по У-Шу /висококачествени артикули/ за практикуващите

<{POST_SNAPBACK}>

а какво се очаква да получите?мечове,саби,копия,тояги,алебарди,гъвкаво оръжие,и какви(тренировъчни или декоративни които се нуждаят от подсилване за да са пригодни за тренировка)?

възможно ли е човек да се включи към тая "далавера" и от какво зависи това?
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#7 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 09 декември 2005 - 18:49

Сун Дзъ ,далавера няма за съжаление; ще се поръчат професионални оръжия /за тренировки, състезания и традиционна работа/. С това се занимава зам. председателя на Българската федерация по У-Шу - сифу Тихомир Тодоров от клуб "Удан" /Стара Загора/. Ако прояви разбиране и желание за допълнителен ангажимент, може да дадем каталожна информация във форума предварително за заявки, но плащането ще е с кредитна карта, така че сумите ще трябва да се внесат авансово! Най-добре е да се говори с него. :chinese: :yin-yang:  :chinese:

#8 САМОТЕН ВЪЛК

САМОТЕН ВЪЛК

АЛФА ВЪРКОЛАК

• Дао
  • 40 мнения
  • От:БЪЛГАРИЯ
  • БИ:ДА ДАО, МЪРЗЕЛУВАНЕ, АЗ И МАЦКА НАСАМЕ

Публикувано: 15 декември 2005 - 17:22

В подлеза м-у Шератон и Цум има  2 магазинчета в това откъм цум продават
на поносими цени мечове :sunny: ножове :yin-yang: бичове,нунчаку.Аз за
рожденния си ден миналата седмица си купих  само за 60лв една сабя-дръжката и прилича
на офицерска  от втората световна  :kenshin:  /дали да не взема да я посребря
/ :sunny: и острието като форма наподобява палаш само че едностранно
наточено.Като се върна от Бургас след нова година ще взема да наостря и
малко от плоската част да речем 10-15 см откъм върха :wooow: бЕ ДАлИ да не
наостря и китайския?Сабята м-у другото е добре наточена :Bulgaria:
ОТКЪДЕТО ДОШЛО ТАМ И ОТИШЛО И  НЕКА ОРЕНДА БЪДЕ
С НАС

#9 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 15 декември 2005 - 22:48

абе то там добре има саби....ама 65лв.по добре цял ден да обикалям илиенци за да си купя същата сабя на половин цена.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#10 огър

огър
  • Дао
  • 35 мнения
  • БИ:...

Публикувано: 16 декември 2005 - 05:58

Къде мога да си купя добро джо,клечки съм вивдал всякакви.А за бокен имате ли информация? Благодаря!!!
Много здраве и късмет от ОГЪРА !??!

#11 Будоланд-представител

Будоланд-представител

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ::)

Публикувано: 16 декември 2005 - 15:14

В магазина на фирма Марвел ООД, която е официален представител на Budoland за България можеш да намериш джо, бокени, както всякакви други артикули за бойни изкуства.

Адрес - гр. Пловдив
ул. К. Стоилов 29 (срещу Римската таверна)

За информация тел.: 032 678026
е-mail: sport@marvel.dir.bg

из

Къде мога да си купя добро джо,клечки съм вивдал всякакви.А за бокен имате ли информация? Благодаря!!!

<{POST_SNAPBACK}>

#12 varvar_

varvar_
  • Гости

Публикувано: 16 декември 2005 - 16:47

Извинявайте че няма да кажа нищо по темата , но искам да питам нещо свързано с нея.
Въпросът ми е такъв : в Благоевград, Варна и  София съм виждал декоративни оръжия (мечове, копия, стари модели на пушки и пищови) която нямат нищо общо с тези ефтините който продават в Илиянци например. Тези са доста по-скъпи. Може ли някой да даде информация са дистрибутори или склад.
Благодяря. :sunny:  :up:

#13 StronG_MaN_

StronG_MaN_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2006 - 23:50

Ако някои продава меч да пише или ако знае каде се продават!

#14 Lu4an

Lu4an
  • Дао
  • 48 мнения

Публикувано: 26 юли 2006 - 23:35

Въпросът ми е такъв : в Благоевград, Варна и София съм виждал декоративни оръжия (мечове, копия, стари модели на пушки и пищови) която нямат нищо общо с тези ефтините който продават в Илиянци например. Тези са доста по-скъпи. Може ли някой да даде информация са дистрибутори или склад.
Благодяря. :sunny: :up:

Има6 предвид сувенири ,така ли?Ами специялно тея навсякъде ги продават !!!И за кои град по-то4но търсиш склад?

#15 Jull_

Jull_
  • Гости

Публикувано: 27 юли 2006 - 13:54

Действително, трябва да се конкретизирате за какви мечове и саби питате, дали за тези, които са само за украса и са slo (sword like object) или питате за истински, функционални и реални оръжия, каквито (що се отнася до саби) могат да се намерят по антикварните магазини или да се изковат при ковач. Това май са единствените варианти за закупуване на саби и мечове в границите на България, иначе за дрънкулките- ми, те май могат да се открият навсякъде по сувенирните магазинчета и по лъскавите витрини в София и Варна най-малко.
Поздрави!!! :P

#16 Lu4an

Lu4an
  • Дао
  • 48 мнения

Публикувано: 29 юли 2006 - 19:10

Ами когато създадох темата с цел да намеря някаква фирма или дистрибутор на ТРЕНИРОВАЧНИ оръжия но наистина не бях ото4нил...Жалкото е че не успях да намеря фирма за такива трен. оръжия ...сега разбрах че със мерак всичко се намира... :up:

Това мнение е редактирано от Lu4an: 29 юли 2006 - 19:11

#17 Furious_Angel

Furious_Angel

Insane Clown

• Дао
  • 59 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Бокс

Публикувано: 03 август 2006 - 23:11

Наистина и аз доста се интересувам от някои източни оръжия..... И най - вече си падам по тоягите и бих искал да си намеря някоя доста добра но незнам от къде от Бургас съм ако може да ме посаветвате нещо... Мерси много рпедварително... А и палки някаде ако има...

#18 РАМЕЦ

РАМЕЦ

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ:УЛИЧЕН СТИЛ

Публикувано: 09 август 2006 - 10:11

защо не отидете да ви направят оръжие при майстор-ножар.прави ги от качествена стомана,по ваш модел,стават много добри и мечове и ножове,някои не са евтини но си стува, то си зависи и от качеството де.такива майстори има много по балкана,а аз знам и един в град долна баня

#19 Santo_007

Santo_007

на върха на хранителната верига:)

• Дао
  • 69 мнения
  • От:село Горно Нанадолнище:)
  • БИ:Стилъ на змиътъ:)

Публикувано: 09 август 2006 - 11:23

Мога да дам моето скромно мнение по въпроса,а то е ако ша е гарга да е рошава.Това се отнася за качественото оръжие(включвам мечовете) :kuku:Изпитвал съм на гърба си нашто балканско качество на остриета такаче не ми го хвалете.Веднъж си купих от Обзор от един магазин за сувенири едно жалко подобие на катана за 25лв и повече ми стига :D Дълго време търсех за нещо качествено тук ма май ще си остане с търсенето :( Консултирах се за това с един специалист в тази област,един познат на баща ми,който беше служил в френския легион и имаше слабост към оръжия :evil: Той ми препоръча една фирма,която е дистрибутор на едни от най-качествените според него остриета в света.Последния път като бяхме нагости тук у тях мернах едно от тези остриета и останах с доста добро впечатление,само,че за тая цена не знам дали си струва да се бъркам в джоба,без значение ,че се правят по нам си кви технологии :angrrr:
Тая фирма е американска и имат сайт в интернет.А ето го и въпросното остриеblade
И като имате в предвид,че в цената(379$) не влиза и доставката :sick:
Ако съм сгрешил за българското качество знаете ли някъде къде могат да се намерят качествени остриета даже и да са по-скъпи 10х предварително :up:
Моето си е мое,а чуждото общо:)

Глупавите хора се учат от грешките си, умните - от грешките на другите

#20 РАМЕЦ

РАМЕЦ

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ:УЛИЧЕН СТИЛ

Публикувано: 14 август 2006 - 10:58

SANTO 007 не подценявай балканските майстори ,просто не си случил на на добър.и все пак качествените оръжия са от 100 лв. нагоре ( то зависи и от големината и от вида на оръжието де)!!!!!!! :confused: