Към съдържанието

Снимка

Хвърляне на ножове...

• Please log in to reply
В темата има 37 мнения

#1 JokerA

JokerA

o=|[=====>

• Дао
  • 23 мнения

Публикувано: 09 декември 2005 - 23:24

Здравейте.Не знам дали има такава тема,но аз не успях да намеря.Ако има просто ми дайте линк моля.

Знае ли някой от вас за сайт,от който мога да науча основните уроци за хвърляне на ножове.Искам някакъв самоучител.Напишете всичко което знаете по темата за хвърлящите се ножове или просто ми дайте линкове с информация.Благодаря предварително.
Настоящето е това,което минава неусетно покрай нас докато премисляме миналото и се тревожим за бъдещето.

В живота не е важно колко силно удряш, а колко силни удари можеш да понесеш !

#2 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2005 - 03:00

Фащаш един нож отиваш в гората и докато не се научиш не излизаш. Ножа се държи по посока на пръстите напред и края му е опрян в дланта, придържаш го с палец, другия вариент е да го държиш с дръжката напред като съответо острието не го опираш в дланта :kuku: , с движение отгоре надолу се мята - с тренировките ще се научиш при какво разстояние до целта ножа прави едиколко си пълни оборота или едиколкоси пълни оборота+половин оборот - от това зависи али ще го държиш за острието или дръжката. Има и начин при който го мяташ не с обороти ами като стреличка ама там ти трябва по специален нож и е по тарикатска техниката.

#3 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2005 - 03:17

За вас няма ли търсачки!?

Линк 1.

Линк 2.

Линк 3.

Линк 4.

Линк 5.

#4 JokerA

JokerA

o=|[=====>

• Дао
  • 23 мнения

Публикувано: 10 декември 2005 - 22:53

Благодаря и на двамата.Scribe относно търсачките търсих бая,но не попаднах на нищо свързано с хвърлящи се ножове.Намерих за шурикени,шакени и още куп други оръжия,но нищо интересно точно за такива ножлета :).Но няма значение както каза МЕРСИ ;)
Настоящето е това,което минава неусетно покрай нас докато премисляме миналото и се тревожим за бъдещето.

В живота не е важно колко силно удряш, а колко силни удари можеш да понесеш !

#5 марто_мастьра

марто_мастьра
  • Дао
  • 82 мнения

Публикувано: 11 декември 2005 - 20:49

JokerA взимаш един нож,ковеж дъска на някое дърво и почваш да мяташ докато не се научиш.Аз така се научих. :yin-yang:
Self-improvement is masturbation. Now self-destruction…

#6 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2006 - 11:45

В руската книжарница срещу Съдебната палата в момента има една книга, превод от английски -"Техника метания ножей и томагавков". Само я попрехвърлих бегло, та не знам става ли за нещо.
Миналата/опа, по-миналата/ година имаше една от Тадеуш Касьянов - шеф на руската федерация по шотокан, която не беше никак зле. Имаше чертеж на типа метателен нож, който той използва, описание на метода на хвърляне на разбираем език, предпазните мерки, изработването на мишените и т. н. Язък, че я изпуснах :(
Абе и при хвърлянето на ножове най-важно е постоянното практикуване и усъвършенстване, както в другите аспекти на БИ :ningastar:

#7 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 05 януари 2006 - 22:22

Тук го има ръководството на Касьянов. Хубави работи е писал.  :up:

Това мнение е редактирано от Sinat: 05 януари 2006 - 22:24

"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#8 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2006 - 13:47

Не споря :) Хубаво е, че го има из нета, щото по книжарниците отдавна се изчерпала.
Благодаря за линка - копнах си я веднага

#9 kraz

kraz

Нов участник

• Дао
  • 18 мнения
  • От:G.O. (Горна Оряховица)

Публикувано: 06 януари 2006 - 18:57

преди няколко години в моето село аз и един мой приятел се опитвахме да збиваме ножове.Преди да почне да се получава номера сме изпочупили около 10-ина ножа.Имаме един комшия на село който се е заимавал на времето в цирка бил е и готвач та като ни видя и ни съжали и ни показа как трябва да хванем ножа от острието с палеца отгоре хвърлянето става само от лакътя.И цялата цака е ножа да се заварти само един път и след това си лети с острието напред.трябва да се пусне рязко в момента когато ръката се изпъне и номера става.Ама докато хванем точния момент бая потрушени ножове имаше абе цялата работа с практика става друго ядче няма.Само не хвърляйте на прекалено близко разтояние че може да стане рикошет и някой сакатлък :kenshin:
Който не КРАДЕ няма да ЯДЕ.

#10 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 09 януари 2006 - 13:54

Именно затова ми хареса книжката на Касьянов - щото говори и за "охраната на труда и техниката на безопасност" :wink:
Че като знам как рикошират ножове, брадви, шурикени и пр. от камъни и други твърди повърхости :invalid:

Това мнение е редактирано от water_rat: 09 януари 2006 - 13:57

#11 звяра

звяра

Гонещ вятъра

• Дао
  • 104 мнения
  • От:Велинград
  • БИ:Пекити-Търша Кали

Публикувано: 19 януари 2006 - 11:17

Сега е добре има литература. Аз се самонаучих по прост метод 10-15 счупени ножа из гората /различна форма и баланс/ и сега имам успех и с вилици, отвертки кръстачки и по-големите пирони. Практика му е майката. Ако ставаше с  четене аз щях да съм майстор на минимум 70-80 БИ. :ningastar:
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

#12 Бай Пешо

Бай Пешо

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • От:София
  • БИ:киокушинкаи

Публикувано: 04 май 2006 - 08:47

здравй приятелю!
малко със закъснение се включвам обаче съм нов във форума и затова.
колкото до литературата-на български език е издадена една съвсем тънка книжчица, която се казва "Метателните оръжия" от едно варненско издателство. В нея детайлно са описани различните техники за мятане и захват на ножа. Ако успееш да я намериш я попрелисти-дано ти спести трошенето на ножове макар че без него май почти никой не минал! ако ти е жал за ножовете купи си 2-3 пластини за мятане-хем са евтини хем с тях по лесно се учи човек. Успех!

#13 marodero

marodero

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения

Публикувано: 09 ноември 2006 - 15:35

Приятелю аз също съм нов във този форум, но мога да ти кажа че можеш да се научиш да хвърляш само един определен нож. Аз съм дал сумати пари за ножове и мога да ти дам един малък съвет.
Когато решиш да си вземеш нож и да започнеш да се упражняваш с него, гледай ножът да е от хубава стомана и да е малко по дебел, защото винаги ще имаш пропуски и това е нормално, всеки пропуска, но когато си свикнал вече горе долу с ножа ти е гадно като видиш че острието му е и :comeandgetsome: зкривено или дори счупено

#14 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 09 ноември 2006 - 22:47

хареса ми мнението на мародеро;) въпреки че не е точно така,в началото свикваш да мяташ един нож,после друг,трети,постепенно започваш да преценяваш ножа в ръката си ,но за това се изисква доста време... и като си взимаш нож,не гледай да е дебел;) гледай да е от добра стомана,можеш да се ориентираш по цената като за начало...успех

#15 ШурикенМастър

ШурикенМастър

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 03 юли 2007 - 11:45

Със опасност да ми се скарат казвам че според мен ножа е най-лесното оръжие за хвърляне :shutter:

Аве от къде да си взема пластини за фърляне в Бургас и на какви цени?

#16 kidwon_

kidwon_
  • Гости

Публикувано: 04 юли 2007 - 03:46

Започни да забиваш ножа от много близко разстояние, половин метър примерно, и постепенно увеличавай дистанцията

#17 s.v.e.t.l.i.o

s.v.e.t.l.i.o

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 06 юли 2007 - 06:23

Намерих няколко пластини за хвърляне. Коя бихте избрали/препоръчали?
Joker LL62
Joker LL63
True Flight Thrower
Или друга?
Благодаря!

#18 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 07 юли 2007 - 03:18

Само да имаш пари. Иначе специално за последният, за него съм чел, че е предназначен главно за гората. Затова му е и тази връв на него, тя може да се развива и ножа да се прикрепя на някоя пръчка като копие. Нека и някой друг да даде мнение.

#19 InsaneClown_

InsaneClown_
  • Гости

Публикувано: 19 юли 2007 - 10:28

Със опасност да ми се скарат казвам че според мен ножа е най-лесното оръжие за хвърляне :shutter:

Аве от къде да си взема пластини за фърляне в Бургас и на какви цени?

И мен ме интересува къде в Бургас могат да се намерят пластини за мятане...В сафаритата нямат...

#20 hakama

hakama
  • Дао
  • 26 мнения
  • От:София

Публикувано: 01 януари 2008 - 22:09

Искам да попитам къде може да се закупи що-годе добър нож за мятане ? Мерси за литературата :)
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
-А. дьо Сент-Екзюпери