Към съдържанието

Снимка

Хвърляне на ножове...

• Please log in to reply
В темата има 37 мнения

#21 Nak Muay_

Nak Muay_
  • Гости

Публикувано: 02 януари 2008 - 04:15

По-важно е устройството зад ножа :!:

Аз имам една малка брадвичка,която предпочитам пред ножа :evil:

#22 static_

static_
  • Гости

Публикувано: 02 януари 2008 - 14:44

Hakama, ако живееш в София и не ти е проблем да се разходиш до Илиенци от там можеш да намериш някои добри пластини за мятане.Аз лично си бях взел пластини от един щанд в дясно от Техномаркета.Вървяха доста изгодно 1бр-3лв ако вземеш 10 ти излизат по 2лв :wooow: Сравнително здрави са досега съм мятал около 10-на пъти по около 200-300 мятания и нямат сериозни деформации и огъвания.

#23 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 03 януари 2008 - 20:31

Забравете романтичните представи за разни циркаджии с ножове!Ножовете се държат на кръста и не се хвърлят;пускат се в действие само когато е наистина необходимо.Ако искате да хвърляте с нещо - купете си прашка! :butcher: :yin-yang: :shades:

#24 Dragony

Dragony

KISS

• Дао
  • 315 мнения
  • От:София
  • БИ:Kali / FMA, EHF

Публикувано: 04 януари 2008 - 13:22

Да си хвърлят прашките ли?
Аз си мисля, че хвърлянето на ножове е приятно занимание, стига да не си въобразяват практикуващите, че има някакво реално приложение в ситуация на самозащита :) Нека фърлят! :wink:
Аз водя по реките на кръвта ви
победите на вашите безсмъртия..

#25 Пича_

Пича_
  • Гости

Публикувано: 04 януари 2008 - 15:43

знае ли някои каде в пловдив се продажат ножове специално за забиване

#26 Nak Muay_

Nak Muay_
  • Гости

Публикувано: 04 януари 2008 - 20:52

ножове специално за забиване

Само не си мисли,че тия ножове се забиват ей така...както и да ги хвърлиш.Намери си един хубав нож,тренирай здраво и резултатът ще е налице....то това си важи за всички метателни оръжия де.... :up:

#27 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 05 януари 2008 - 06:47

Няма нужда да са спец. ножове или пластини. Това в Илиенци е смехория, по-добре да хвърлям кухненски нож.Но важното е да се тренира. Колкото повече забивания на ден правите, толкова по няма значение от вида на ножа.Иначе може да се ползва всички, нож, сатър, брадва, пергел, шило, длето, ножици, център и други метални железа.
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#28 Nak Muay_

Nak Muay_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2008 - 09:21

Няма нужда да са спец. ножове или пластини. Това в Илиенци е смехория, по-добре да хвърлям кухненски нож.Но важното е да се тренира. Колкото повече забивания на ден правите, толкова по няма значение от вида на ножа.Иначе може да се ползва всички, нож, сатър, брадва, пергел, шило, длето, ножици, център и други метални железа.

:up: Всеки търси оръжие което само да свърши работата,а не се замисля за къртовските тренировки които да накарат най-обикновен предмет било то нож(какъвто и да е) или друго що годе заострено парче метал да се превърне в метателно оръжие.Поздрави :up:

#29 Deqn

Deqn
  • Дао
  • 32 мнения
  • БИ:Айкидо; уличен бой

Публикувано: 24 юли 2009 - 15:36

Доктора Публикувано на 03.01.2008, 21:31
Аз си мисля, че хвърлянето на ножове е приятно занимание, стига да не си въобразяват практикуващите, че има някакво реално приложение в ситуация на самозащита

Докторе, тук си наполовина прав. Хвърлянето на ножове наистина е приятно занимание и действа хем разпускащо, хем тонизиращо за определени мускулни групи (бях го прекратил за около 1-2 години, но сега като започнах отново имам страхотна мускулна треска ;D ). Наскоро обаче попаднах на нов (поне за мен де) метод, който си има реално приложение при самоотбрана - хвърляне на нож без завъртане/четвърт оборот на Ралф Торн (Ralph Thorn). Е, не че той е открил този метод, но доста го е популяризирал. Има доста негови клипове в youtube. Хубавото е, че се изисква малка сила на замах с ножа, но има голяма точност, дори и на разстояния от порядъка на 10-15 метра. Ножът също така и се забива в целта с доста голяма сила.

Самия метод е обяснен в клипа Combat Knife Throwing. Изненадващо, но е по-прост и от методите с половин или цял оборот на ножа. Но като всички хубави неща - и това изисква много тренировки и търпение. Понеже вече имам някаква основа за хвърлянето на ножа, ми отне половин час докато успея да направя правилен замах. Засега успешно забивам ножовете така на около 4-5метра, но има още доста да си потренирам...

С останалите колеги съм съгласен - най-добрия начин е наръча с ножове (по-евтинки де :P ) и - в гората!!!

#30 Deqn

Deqn
  • Дао
  • 32 мнения

Публикувано: 24 юли 2009 - 21:07

Извинявам се на Доктора за грешния цитат. Не погледнах навреме от кого е истинския.

#31 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 04 август 2009 - 09:35

Егати чичото

:good:
The fight is all!!!

#32 Deqn

Deqn
  • Дао
  • 32 мнения

Публикувано: 08 август 2009 - 19:12

Този "чичо" е Юри Федин. Създател е на стила "волновая система боя" (вълнова система на бой). Доста е интересен. Е в безоборотното хвърляне на ножове няма равен!!! В няколко други негови клипа има демонстрация от 2 до 12 метра!

#33 rockydog

rockydog
  • Дао
  • 316 мнения
  • БИ:кик-бокс ММА

Публикувано: 08 август 2009 - 21:21

Този "чичо" е Юри Федин. Създател е на стила "волновая система боя" (вълнова система на бой). Доста е интересен. Е в безоборотното хвърляне на ножове няма равен!!! В няколко други негови клипа има демонстрация от 2 до 12 метра!

Добър е определено
The fight is all!!!

#34 Deqn

Deqn
  • Дао
  • 32 мнения

Публикувано: 12 август 2009 - 21:04

Ето в този клип е дадено подробно обяснение за този начин на хвърляне.

Авторът е американец, но и него си го бива. И аз тренирам упорито, но засега достигам само 3-4 метра дистанция. Бая дървения ще изхабя докато се науча като тия двамата :D Иначе наистина ножът се забива значително по-дълбоко отколкото при другите техники на хвърляне. Точността и дистанцията вече са си въпрос на личен тренинг :wink:

#35 shan_yu_

shan_yu_
  • Гости

Публикувано: 01 юни 2011 - 11:58

моите фаворити

#36 MegaByte_

MegaByte_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2011 - 19:51

моите фаворити

Много майсторлък и е много добро, НО за сцена и състезания. На улицата никога не бих си помислил да го направя ако попадна в някоя лоша ситауция.

#37 zor0_

zor0_
  • Гости

Публикувано: 02 декември 2011 - 15:09

някои научи ли се да хвърля ножове че ми стана интересно

#38 hunt_

hunt_
  • Гости

Публикувано: 05 октомври 2012 - 11:52

За улицата не става. Трябва да си много добре подготвен и да имаш в себе си поне десет ножа, което е немислимо да ги мъкнеш навсякъде. Иначе само по филмите умират след един удар с нож. Удар от растояние с нож има много мъничка вероятност да бъде смъртоносен, а и няма да има стопиращ ефект. С други думи уцеления може да си извади ножа и да ви нападне с него.
  • Хиената харесва това