Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Канадската борба

• Please log in to reply
В темата има 8 мнения

#1 Северен Вятър

Северен Вятър
  • Дао
  • 108 мнения

Публикувано: 16 декември 2005 - 11:44

Понеже стана дума за това на едно друго място  :D реших да отворя тая тема.

Как мислите, може ли канадската борба да определи силата на човек? Станислав каза, че е можело да се подобриш в канадската борба с развиване на определени мускули. Кои са тези мускули?

В едно предаване гледах как 60 кг момче победи Митьо Крика, но момчето беше състезател, следователно нужна е и техника!  :chinese:

Поздрави  :up:
Ако се пуснеш по течението, ще се удариш в скалите..

#2 Grish0

Grish0
  • Дао
  • 135 мнения
  • От:България
  • БИ:Киокушин
  • Предишен прякор: karatekas

Публикувано: 16 декември 2005 - 12:47

[QUOTE]може ли канадската борба да определи силата на човек
:)  ако е така - то тогава сам бил доста силен !!!

а иначе при канадската борба е  добре да имаш здрава предмишница и рамо!!!
Също така трицепса и бицепса влиаят, но не толкова колкото горните 2-а мускула.
Гърбът  и то има своето влияние колкото и да е странно, тъй като като разпериш гърба той претиска трицепса и от там леко стабилизира ръката!!! :up:

иначе и техниката си има доста голямо значение........ особенно мръсните техники са доста кофти....(те са за дискотеките,за да може да излезнеш "по-силния") :D

п.п. Канадската борба е като бойните изкуства. -- не е нужно да си силен.Важна е техникатааааа!!!!

#3 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 16 декември 2005 - 17:17

да и аз мисля,че колкото и да си силен,нямаш ли техника малко кофти става.. :P

#4 Darksorrow

Darksorrow
  • Дао
  • 246 мнения

Публикувано: 17 декември 2005 - 11:24

ivelina_2, а ти колко канадски борби си играла?

Аз примерно имах претенции за доста силни ръце преди години, когато се занимавах с фитнес, но на канадска съм бил, да речем, максимум на средно ниво - имам предвид, че по-леки от мен хора трудно можеха да ме бият, но ако човекът беше силен физически, независимо от килограмите и аз имах сериозни трудности с преборването... Което говори за липса на техника, според мен. Сега ръцете са ми отслабнали, но напоследък съм почнал да прилагам едни мръснишки прийоми, които включват "чупене" на китката на противника, което, ако успея да направя, победата е почти сигурна, като гледам резултатите. Обаче за теглото си клони към слаб :( Това, което искам да кажа, е, че наистина е важно дали можеш да вкараш максимално сила от положението, в което си. Имай предвид, че идва доста рамо, предмишницата трябва да е яка, такива работи...

Това мнение е редактирано от Darksorrow: 17 декември 2005 - 11:41

#5 Борислав

Борислав

Химик

• Дао
  • 335 мнения
  • От:София, Видин
  • БИ:химия

Публикувано: 17 декември 2005 - 13:17

Канадската изисква експлозивна сила, затова не може да се каже колко силен е човек според това дали играе добре канадска. Аз на силов трибой мога да бия всички от моя клас, но на канадска - почти никой. Общо взето трябва да имаш ген, защото експлозивната сила при такова специфично движение се развива много трудно.

#6 Северен Вятър

Северен Вятър
  • Дао
  • 108 мнения

Публикувано: 17 декември 2005 - 13:22

защото експлозивната сила при такова специфично движение се развива много трудно.

<{POST_SNAPBACK}>

Все пак има тренировки по канадска борба, както и състезания! Който се интересува да потърси из интернет.
Нямам намерение обаче да се записвам, или най-малкото да бия сички момчета на канадска дето отива към мерене на пиш** (самоцензура).. пуснах тая тема, просто от любопитство и за да чуя други мнения!

Поздрави!  :up:  :yin-yang:
Ако се пуснеш по течението, ще се удариш в скалите..

#7 Arilou_

Arilou_
  • Гости

Публикувано: 19 декември 2005 - 13:47

Предполагам че повечето от вас за засичали по ринг тв предаванията от професионалната лига по канадска борба. Нито сегашния шампион - Стоян Големанов, нито Цветан Гашевски, който стана световен шампион са с най-голяма обиколка на ръцетеи с най-релефна мускулатура. Преполагам че и не са най-силни физически. Просто, дори и при канадската борба, тактиката и психическата нагласа оказват не по-малко влияние от колкото силата.

#8 arlovski

arlovski

Gerard Marcellus

• Дао
  • 914 мнения

Публикувано: 12 юли 2012 - 08:06

Grish0, китката и хвата забрави!!! Техниката помага ако са изравнени силите, но нямаш ли истинска груба сила, каквито и трикове да прилагаш просто ще ти отнесат ръката. Нужна е и издържливост. Китка можеш да чупиш и да местиш лакътят в подложката и позициите на цялото тялото, но след като реферът каже "реди гоу". А тези шейсеткилограмовите състезатели не ги гледайте, те вдигат на скотово дъмбел с една ръка, много по-тежък от теглото им. Нормално е на това специфично движение да нямат проблем с балони като Крика, световния шампион Митко Димитров и всякакви други анаболни батки. Това е реална сила, мъжки спорт, не е за суетни момченца, които ги е страх от травми.

http://www.youtube.com/watch?v=XEnowmRq3gA

А това е класиката, внимавайте да не се зарибите ;-))

http://www.youtube.com/watch?v=479ktMksltA

Това мнение е редактирано от arlovski: 12 юли 2012 - 08:14

На бойното поле човек често бива герой от кипенето на кръвта в него, в повратите на живота може да бъде герой само от величието на душата. Доблестният мъж, който е оставил попрището на воинските подвизи, приковава на плуг или рало стоманения си меч...

#9 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 16 юли 2012 - 13:23

Таоистката притча след 52 минута е №1.