Към съдържанието

Снимка
- - - - -

24-те техники Tai Chi Nei Kung

• Please log in to reply
В темата има 45 мнения

#21 salvador_

salvador_
  • Гости

Публикувано: 20 април 2006 - 12:27

Да много добре прочетох темата и ми беше интересно до момента на изтряскването на ЕЛИ.
Ма май съвсем сте се оделили от земята....
Що се отнася до теб мъжки не е нужно да се правиш на рицар без броня.
Не е нужно да ми отговаряш.....просто си мерете приказките....малко е претенциозно да си ученик на Грандмайстор......а........ и да си дремеш във Филибето/Прекрасен град между другото ама кмета ви е за бой/.

Така, че тренирай си спокойно..........АЗ СЪМ СПАСЕН ОТДАВНА.......А ТИ?

#22 XianTangLang

XianTangLang
  • Дао
  • 54 мнения
  • БИ:Тайдзицюан

Публикувано: 20 април 2006 - 12:29

Така, че тренирай си спокойно..........АЗ СЪМ СПАСЕН ОТДАВНА.......А ТИ?

Вземам мерки по случая, момче
Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България

Изпразни себе си от всичко. Остави ума си да почива в покой. Десетте хиляди неща се надигат и падат, докато аз наблюдавам кръговрата им.

#23 Peng

Peng

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:Tai Chi Chuan

Публикувано: 21 април 2006 - 07:30

Сега, когато се изясни за какво точно става дума възниква основния въпрос:

У нас, в България има ли школи по Тайдзицюан, в които на даден етап от обучението на практикуващите тези 12 Ин и 12 Ян упражнения за Вътрешна сила се преподават (подразбира се, че водещия школата ги знае). Очевидно е, че те са необходимо условие за ефективността при двубой, здравословния аспект също не пренебрегвам.

PS Моля, нека не си мерим ......шките. :)

#24 silvermen

silvermen
  • Дао
  • 30 мнения

Публикувано: 07 юни 2006 - 11:06

Не мога да кажа къде се тренира точно тази комбинация.
Споредмен всеки майстор набляга на своя специфична техника.
В тайчи стандртизацията е на по-ниско ниво в сравнение с карате или айкидо.
Това е добре защото е по-малко комерсиално.
Това наименование може да е и наименование на един майстор всички останали да тренират същото без да го наричат така. Важното е да има много даобра основа.

Ели извинявай ама аз си изказвам мнението.
А то се базира на тренировки с възможно най-добрия учител в Бълагария (Варна) - Шън Фей.
Шън Фей идва на всяка тренировка . Незнам колко пъти си тренирала с Чън Сяоуан.
Просто не си улучила човека - имам много добър учител - направо се смятам за късметлия.
А и на когото и да напишеш че учителя му е некадърен най малкото ще се зачуди.
споко неси само ти с великия майстор.

Надявамсе на семинра да науча нещо . Ако дойдеш ще ми покажеш какво си научила.
Тогава ще стана ученик на Майстор Ян Зилберсторф . хехехе може и твой

#25 Eli

Eli
  • Дао
  • 50 мнения
  • От:Пловдив

Публикувано: 07 юни 2006 - 14:54

Ели извинявай ама аз си изказвам мнението.

Silvermen, извинявай ама аз също си казвам моето.

А то се базира на тренировки с възможно най-добрия учител в Бълагария (Варна) - Шън Фей.
Шън Фей идва на всяка тренировка . Незнам колко пъти си тренирала с Чън Сяоуан.

Тренирала съм достатъчно, за да мога да заявя горното.

Просто не си улучила човека - имам много добър учител - направо се смятам за късметлия.

Ми да си жив и здрав.

А и на когото и да напишеш че учителя му е некадърен най малкото ще се зачуди.

Благоволи да не преиначаваш думите ми ако обичаш - беше написано "некадърен" или "такъв, който може но не желае да те научи - по някаква причина".

А ако говорим конкретно за Шън Фей - Шън Фей определено не е некадърен.

споко неси само ти с великия майстор.

Хич не се и съмнявам.
Само дето аз за разлика от вас не го прокламирам с широко гърло.

Надявамсе на семинра да науча нещо . Ако дойдеш ще ми покажеш какво си научила.

Ако дойда, ще дойда за да уча, а не да ти показвам.
Твоето обучение е извън моите интереси.

Юда ли беше най-фрапиращия пример за този, който продал учителя си ? :) :)
http://www.taiji-bg.com

Истинският човек върви под вода и не се дави, стъпва по огън и не се изгаря, върви над безбройните неща и не трепва.

#26 silvermen

silvermen
  • Дао
  • 30 мнения

Публикувано: 07 юни 2006 - 16:37

хехе Няма проблем ще мие интресно да потренирам с теб.
Аз казвам че мога да нуча нещо все едно от кого.
Иначе като си гледам изказванията не виждам да прокламирам Шън Фей. (макар да заслужава )
Ако беше така форума ще ше да е пълен с мои изказвания за Шън фей .
Просто отбелязах че и аз имам учител и тренировки да се изказвам за собствените си усещания.
И не защото

Усещанията са слаби само ако имаш некадърен учител или такъв който може, но не желае да те научи - по някаква причина - не ме карай да ги изброявам, че са много

Ако горното не е вярно усещанията могат да дойдат още на първия месец и то с много голяма сила - вярвай ми

А просто е нужна много работа от самия трениращ. Много стоене в стълб. (все едно кой майстор го препоръчва )

#27 zenfreak

zenfreak

пътник ____________________________

• Дао
  • 48 мнения
  • БИ:У Вей

Публикувано: 07 юни 2006 - 22:33

А просто е нужна много работа от самия трениращ. Много стоене в стълб. (все едно кой майстор го препоръчва )

- - - много си прав за нещата, които казваш!

#28 Iron Fist_

Iron Fist_
  • Гости

Публикувано: 08 юни 2006 - 00:14

В тайчи стандартизацията е на по-ниско ниво в сравнение с карате или айкидо.

Ами дигнете си стандарта по примера на китайците, стига с тоя трети ешелон :D

Кой и на какво основание го определя като такъв ???
Ти ли? Твоето мнение не е меродавно защото си пристрастен! При колко други учители си учил? Я се допитай до синдиката на педагозите!
Ако Шън Фей е играл в "Манастира Шао Лин" си вземам думите назад :wooow:

Аве я стани най-добре ученик на Ян Бибиян и да си решиш проблема :crazy2:

А просто е нужна много работа от самия трениращ. Много стоене в стълб.

Виж с'я ! Ако си много хърбав по-добре е да се практикува стоене в клечка или колче, а за най-мързеливите бих препоръчал стоене в греда - хоризонтално. Само да не се прекалява вечер щото няма да има на кой да се сърдиш като кажат за тебе , че си пълно дърво :wooow:

п.п. Извинявам се на всички за намесата, но не можах да се въздържа. И без това цитираното не е по темата...та как да не продължа...

#29 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения
  • БИ:мма

Публикувано: 08 юни 2006 - 02:52

Много ти е добра намесата, след последните..... хъкъ мъкъ: :horse:

Ако си много хърбав по-добре е да се практикува стоене в клечка или колче, а за най-мързеливите бих препоръчал стоене в греда - хоризонтално.

За всички религиозно вярващи в "24 часа стоене в стълб" - можете да си свършите 10 пъти по-бързо и качествено работата с 5-15 мин стълб дневно и цигун(дихателни и физически упражнения), чан-су-дзин, мислено насочване на енергията тук и там(малка и голяма небесна циркулация с подготовката за тях) и други хитрини :aikido: .

#30 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 08 юни 2006 - 08:30

Иначе като си гледам изказванията не виждам да прокламирам Шън Фей. (макар да заслужава )
Ако беше така форума ще ше да е пълен с мои изказвания за Шън фей .

Silvermen, карай по-леко, в този форум реклами от типа "моят учител е/може..." не се котират високо, най-важно е какво може практикуващият, а не учителят му. Няма значение какво име е съответният майстор, това не ти дава автоматично квалификация за групата на знаещите/можещите - както сам отбелязваш, нужна е много работа от самия трениращ.
Фист-а, къде се изгуби толкова време?

#31 Peng

Peng

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 16 юни 2006 - 09:12

Както пише на едно място Пелъм Гренвил Удхауз : 'Тук разговорът стана водевилен' :)

В линка даден от Кашчей, представляващ интервю на Дан Дохърти се хвърля светлина по въпроса.
/Леко нескопосан превод- оставих термините на английски - благодат за група 'уточненци'/ :)

… Разкажете ни повече за този Nei Gung метод

Това е секретна страна на Тай Дзи, преподавана само когато обучаващия се премине през ритуална церемония. Ние не използваме термина Chi Gung, защото Chi Gung предполага , че Chi целево се насочва към различни части на тялото, ние никога не опитваме да насочваме Chi. Вместо това ние използваме термина Nei Gung. Nei означава вътрешен и се отнася към факта, че тези 12 Yin и 12 Yang упражнения за вътрешна сила са предназначени за вътрешно уякчаване на тялото чрез разширяване на функциите на вътрешните органи и кръвната и chi циркулация. Освен това те стимулират централната нервна система, изковават волята и успокояват ума. Процесът на вътрешното уякчаване тренира способността на тялото както да издържа ударите на опонента, така и да атакува опонента с онова, което кантонците наричат ‘Ging’ – фокусирана сила. Yin упражнинията са също особено ефективни за подобряване на здравето и помагат в случаи на безсъние, мускулни и костни травми, нервно напрежение и т.н. Yang упражненията са главно за мощ. Някои от упражненията имат бойни приложения. След около 3 месеца трениране за вътрешна сила, когато всички Yin упражнения са научени, един нормално обучаващ се следва да издържа скок върху абдоминалната си област от височина на главата. Трябва да подчертая, че този тип обучение и демнстрация трябва да се научи само от компетентен и опитен учител. Aко се практикуват друг т.нар Tai Chi Chi-Kung, като например ‘Holding a jug’ даже 40 години това не може да се изпълни. Трябва да добавя, че моят учител беше много търсен от учители от други Tai Chi стилове така и други бойни изкуства именно поради тази причина.......

#32 Observer__

Observer__
  • Гости

Публикувано: 28 юни 2006 - 14:39

бях срещал преди време за индиското бойно изкуство каларипаятту че като начална подготовка се работи за активиране на Шакти (Силата или Кундалини), тази ситема има връзка със тантра.
В тантра се работи с различни чакри, и ми е интересно тъй като има даоски системи където се работи не само със долния дан тиен под пъпа, но и със горния (между веждите), има ли системи цигун към китайските бойни изкуства, които не работят основно само със долния дан-тиен. във тази връзка някой може ли да разкаже нещо за тези 24 упражнения в какво точно се състоят?
има ли някакви книги или документация за тези 24 упражнения и къде може да се научат?

#33 Кашчей

Кашчей

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения

Публикувано: 02 юли 2006 - 17:14

По подробна информация за това има в книгата Complete Tai Chi Chuan от Dan Docherty, ISBN 1 86126 033 4, стр. 67 -70.

#34 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения

Публикувано: 03 юли 2006 - 01:58

Изключително подробна ще е на двете страници. И това е поредната тайнствена легенда и велика глупост "24те упражнения, ако не знаеш, велик боец не мое станеш"

#35 Кашчей

Кашчей

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения

Публикувано: 03 юли 2006 - 14:23

Точно за това е трудно да се намери инфо. И все пак е по-добре 3-4 страници отколкото 'табула раза'.
Ако някой знае нещо повече - пишете!
Поздрави!

#36 hinki_

hinki_
  • Гости

Публикувано: 04 юли 2006 - 11:17

Имам я книгата Complete Tai Chi Chuan от Dan Docherty, но вътре не пише нищо, освен, че техниките са велики, но се преподават лично.
Така, че остава само някой, който е бил на семинарите на майстора, организирани в България, да ни разкаже. :up:

#37 Peng

Peng

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 18 август 2006 - 20:39

demo
demo1
demo3

Първите два клипа со от школата на Cheng Kam Yan син на Чен Тинхун.

Първите два клипа со от школата на Cheng Kam Yan син на Чен Тинхун.

#38 Peng

Peng

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 10 септември 2006 - 20:39

Изключително подробна ще е на двете страници. И това е поредната тайнствена легенда и велика глупост "24те упражнения, ако не знаеш, велик боец не мое станеш"

Мисля, че доста интересно ще бъде да видим мненията по тази тема на хората, пишещи във форума и имащи дългогодишен опит в тайдзи.
Например на друго място се цитира среща с Дан Дохърти, бил тук през 2003 г. и споделил свой опит от Удан.
И още един въпрос - нещо се е случило тук в Боровец през същата година, за съжаление информацията в нета е недостатъчна. Подозрението ми е свързано с фразата 'междуличностни конфликти'.

#39 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения

Публикувано: 11 септември 2006 - 09:13

Мисля, че доста интересно ще бъде да видим мненията по тази тема на хората, пишещи във форума и имащи дългогодишен опит в тайдзи.

Прекалено е indoor, кой е луд да показва такъв диамант? Нали ше му резнат главата разбойниците по тъмния селски път. Остава ти единствено да цепиш към Англия при Дан Дохърти. Това вече е сериозно :) , след като си така обсебен. Абе и аз не бих отказал да ги пробвам 24те, ако ми се предложат

#40 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 03 март 2007 - 23:53

Ето няколко от тези упражнения тук.