Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Приятелството

• Please log in to reply
В темата има 73 мнения

#21 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 29 април 2003 - 10:23

Mecho, idi v Gabrovo - v zalata na smeha... Ima krivi ogledala, belkim izlezesh prav, a ne kriv...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#22 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения
  • От:Русе
  • БИ:Aikido

Публикувано: 29 април 2003 - 14:33

Ми тогава иде въпроса аз добър ли приятел съм  ?

Ами Мечо виж сега незнам дали си луд или изкривен, но едно е сигурно - силен човек си - разчиташ само на себе си :) , но същевремено и .... слаб /според мен /
Продполагам имено поради силните ти черти ти би бил страхотен приятел, а заради слабите ти се нуждаеш от приятел :up:
Понеже в едно приятелство човек рискува - оголва си душата, което съответно го прави МНОГО уязвим, тъй като имено приятелите ни познават всичките ни комплекси и евентуално могат - ако решат - да злоупотребят с тях.
Затова истинското приятелството се гради трудно според мен. Този процес е несъзнателен, всичко става постепено, без да го усетиш дори.Има хора, които се преструват, но не могат да го правят постоянно. Приятелството лека полека се изгражда заедно с доверието, което даденият човек срещу нас печели.
Ако е свестен - той не би злоупотребил с дадената му информация.
Но хората си притежават инстинкт за самосъхранение - тях не ги е страх толкова от някакво физическо нараняване, изпитват ужас обаче от психическо такова /е, кои повече, кои по-малко/.
А и това са рани, които трудно заздравяват - на мен поне са ми сривали 15 год. приятелство из основи и знам какво е. Много време мина докато започнах отново да се доверявам на хората, но не съжалявам.
Ако рискуваш - има някаква вероятност да спечелиш, не рискуваш ли обаче гаранция 100% губиш.

Приятелят не би се ровил в душата ни с цел да пречи, а точно обратното - да ти помога.
Мисля, че приятел много по лесно вижда отрицателните ни черти, съответно грешките ни - лично аз когато приятел /не кой да е, а приятел/ ми каже, че съм сбъркала в дадена ситуация, не съм права и пр. - аз се замислям, а иначе не бих го направила.
Приятелите ми помагат много и в изграждането на характера ми, а мисля няма съвършени хора и би било добре да се учим един от друг.
Лично аз поне не съм от хората, които биха загубили приятелите си понеже са им изтъкнали кусурите.
Приятелите са И затова. :!:

П.П. Надявам се не те обиждам с това ми мнение относно твоята личност. Споделих си визията, понеже не си от хората, които се цупят :D Поздрави !

Това мнение е редактирано от Instant_Soul: 29 април 2003 - 14:39

"Опознай себе си" - Instant_Soul©

#23 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 29 април 2003 - 15:49

Гриша:

no za men priqtel e tozi 4ovek, koito bi ubil zaradi teb, bi lejal v zatvora zaradi teb, bi prodal imota si zaradi teb, bi si slojil glavata v torbata zaradi teb...drugite sa si prosto dobri poznati...

Щастлив си, че имаш такъв приятел. Ама понеже съм скептик бих казал блажен си, че имаш такъв приятел. В смисъл "Блажени са вярващите..." :devil:

Аз не бих убил за никого и не бих влязъл в затвора за никого, освен може би за дъщеря ми. Бих си помислил да го направя за жена ми, сестра ми и родителите ми. И за никого другиго. Просто въпрос на приоритети. Да убия или да вляза в затвора заради някого с по-нисък приоритет ще означава да поставя клеймо върху дъщеря ми, която ми е най-скъпа и така да я ощетя. Ти едва ли ще го разбереш, докато нямаш собствени деца. Но аз, понеже имам, а и понеже съм на повече години, знам, че всичките ни приятели също си имат нива, до които можем да разчитаме на тях. Да ни свършат услуга, да си зарежат работата за нас, да понесат загуби за нас, да ги набият за нас - да. Повечето истински приятели ще го направят. Ама ако жертвите станат по-големи? Или ако се налага да се правят многократно? Накрая човек се убеждава, че безусловно може да разчита само на семейството си и то не винаги :sad:

Има и друг аспект - би ли погазил принципите и вярата си заради приятел?

Според мен умният начин да имаме приятели е да знаем колко можем да изискваме от тях, да не опъваме струната докрай и да не разчитам сляпо на приятелството.

#24 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 29 април 2003 - 16:14

Гриша:

Щастлив си, че имаш такъв приятел. Ама понеже съм скептик бих казал блажен си, че имаш такъв приятел. В смисъл "Блажени са вярващите..." :devil:

PAX- az ne govorq za ne6to ot byde6teto,t.e. ne6to, koeto prosto se nadqvam moje bi da se slu4i...nadqvam se me razbra i neka ne obsyjdame tozi moment pove4e, za6toto po princip ne govorq za li4ni ne6ta :) Moq e gre6kata, 4e izob6to go spomenah...
Ina4e sym syglasen za dosta ne6ta s teb- vqrno e,4e ima prioriteti i 4e semeistvoto e nai-vajnoto, taka e- no, zamisli se, ako ima6 priqtel, koito e 4ast ot tvoeto semeistvo (ne bukvalno, a ako taka go 4uvstva6, ako takiva otno6eniq ste si izgradili)?
Spored men semeistvoto ti ne vinagi e tova, s koeto si svyrzan po rodninska liniq...ina4e 4e decata sa nai-vajni, ne mi e nujno da stavam roditel, 4e da go osyznaq.
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#25 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 29 април 2003 - 16:27

Извинявай, и аз не обичам да дискутирам личните неща от живота си. Пък ако звуча малко хапливо, то е защото животът ме е научил да съм циничен по такива въпроси.

#26 Irgi

Irgi

Нов участник

• Дао
  • 13 мнения
  • От:София
  • БИ:Тай Дзи Цюан

Публикувано: 30 април 2003 - 13:15

Здравейте всички! :D
Тази тема наистина е интересна и за обсъждането и времето за това никога не стига.
Аз лично вярвам в съществуването на приятелството, но съм на мнение, че това са отношения, които се градят наистина с години. За да можеш да бъдеш приятел с някой човек ти трябва да го приемеш такъв/такава какъвто/каквато е с качествата и недостатъците, защото никой не е съвършен. Знам, че това е истина стара колкото света, но никак не е лесно понякога наистина да приемем хората около себе си без да ги упрекваме за "недостатъците" им, които по-скоро са неща, които на самите нас не ни допадат, а не някакви лоши черти от характера.
Аз лично съм на принципа, че човек не трябва много да се меси в живота на приятелите си, имам предвид да се опитва да им коригира грешките и да изкоренява недостатъците им, освен ако те самите не го поискат. Имам предвид, че всеки трябва сам да се справя с проблемите си, което разбира се не означава, че трябва да отхвърлиш протегнатата за помощ ръка, не е необходимо да се натрапваме на хората, които обичаме, а да им оставим свободата сами да взимат решения за това какво да правят с живота си. Имала съм такива случаи и за това разсъждавам по този начин. Не знам дали съм права, вие какво ще кажете? Има ли смисъл да "даваме акъл" на приятелите си, когато виждаме, че грешат или да ги оставим сами да се оправят?
Колкото до приятелство в залата - не мисля, че има някакво значение къде намираш приятелите си, важното е да ги имаш. Дори и да не сте приятели с тези, с които тренираш, достатъчно е да се уважавате.
Каквото и да си говорим, за мене приятелството е едно от най-ценните неща на този свят! :D
... Бъди себе си ...

#27 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2003 - 15:43

PAX, извинявай друже, че отново точно теб си избрах за опонент, но излагаш възгледите си от много интересна гледна точка и просто не мога да се въздържа от коментар.
Само дано не прозвучи като анализ на личността ти, защото ни най-малко не бих желала да се получи така. Казваш, че не би сторил нищо за никого освен за дъщеря ти (да е жива и здрава). Добре. А не мислиш ли, че по този начин лишаваш себе си от удоволствието да бъдеш полезен, а и околните от това да получат помощта ти.

Има и друг аспект - би ли погазил принципите и вярата си заради приятел?

– Мисля, че не е необходимо, защото ако този човек изисква тази жертва от теб – то той не ти е приятел. Приятелят не погазва моралните, духовните и материалните ни приоритети. Ако си позволи да го направи, автоматично пада в категорията неприятел.

Тук смея да отбележа и разликата от искам помощ – давам помощ. Понеже се заформи диалог относно “убииство”- “заравяне” от предните постинги, държа да подчертая, че ТИ като добър приятел предлагаш помощта си (не визирам лично теб), като по този начин пазиш собствения и на приятеля си гръб. Не е нужно да се извършват пагубни жертви, които биха ни поставили в папката с глупаци, отколкото тази с приятели.

Понеже вие не желаете да дискутираме факти от личния живот, аз ще се осмеля да го направя с цел пълно онагледяване на ситуацията:
Имам един приятел. Скептик, като теб PAX, но си няма семейство (в смисъл жена, приятелка, деца..все още). Прибира се от работа и след дълъг уморителен и пълен с всякакви емоции ден има нужда да се разтовари. Изпитва нужда да сподели всичко преживяно с някого, а за жалост няма с кого. Познаваме се вече години и не е минал ден в който да не му задам въпросът “Как мина денят ти?”. Представяте ли си какво удоволствие му доставя този “интерес”. Ползвам кавички за думата, понеже не винаги ми е интересно ежедневието му, но съм добър слушател и душата ми се пълни с радост, като знам, че правя един човек доволен от живота. Приятелството не се базира само на реални заслуги. Душевното е от съществено значение, мисля.

О тук следва да отбележа и другото :

Според мен умният начин да имаме приятели е да знаем колко можем да изискваме от тях, да не опъваме струната докрай и да не разчитам сляпо на приятелството.

- Изключително съгласна! Но не бива да забравяме следното : “Преди да поискаш, помисли какво си дал! От което следва заключението, че по скоро трябва да даряваме с приятелство, а не да изискваме такова.
Не знам...може би това е лично мой възглед и да не сте съгласни, но аз предпочитам да давам, а не да взимам. И когато давам го правя така, че човекът отсреща да знае до какви граници може да разчита на мен. Никога не се възвисявам като най-големият приятел. Аз съм до толкова приятел, до колкото ми стигат силите да помогна. Давам безвъзвратно и не чакам да получа. Глупаво ли ви се струва?! Е, ваша си работа. Когато се насладите на удоволствието да видите блесналия поглед на човека в чието лице сте се “жертвали” до известна степен, ще разберете какво получавам в замяна!!!

И още нещо...обещавам да е последно – На приятеля си можеш спокойно да кажеш “Писна ми от теб”, когато ти дойдат до гуша мъките и изблиците му на отчаяние, защото знаеш, че той няма да ти се обиди. Приема думите ти, като знак, че e прекалил и е нужно да ти даде почивка, за да си поемеш глътка въздух. Докато неприятелят ще се обърне и ще ти обвини в обида и какво ли още не...

Ей, хора....дайте мъничко от себе си и ще видите колко много ще получите в замяна...

Слънчев и приятен ден на всички!

Това мнение е редактирано от Profita: 30 април 2003 - 16:51

#28 Pesho

Pesho

деструктор

• Дао
  • 37 мнения
  • От:София
  • БИ:Уин Чун, Тряс Прас, Бум Джас и Че Те Ям

Публикувано: 30 април 2003 - 15:57

...Но не бива да забравяме следното : “Преди да поискаш, помисли какво си дал! От което следва заключението, че по скоро трябва да даряваме с приятелство, а не да изискваме такова...

Това е и най-сигурния признак дали сме истински приятели на някого. Ако сме готови да дадем, без да питаме, без да се замисляме, и без да очакваме нищо в замяна, значи в наше лице този човек наистина има приятел. Обратно, ако се сещаме за него само когато ни трябва нещо или си търсим компания, тогава нещата са гнили.

#29 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 17:27

Ах Профита, Профита. Знаеш ли какво е демагогия? Това е умението, съвсем леко да измениш някаква информация и после вече с безупречна логика на базата на това изменение да изградиш теза. Та и ти нещо такова правиш. Къде съм казал това:

Казваш, че не би сторил нищо за никого освен за дъщеря ти

??? Аз казах, че до крайности като убийство или затвор бих стигнал само за дъщеря ми. Само на мен ли ми се струва, че двете неща са съвсем различни???

Що се отнася до даването, то само по себе си е приятно и не е нужно да полагаме усилия. Когато държиш на някого да "даваш" води до по-висша наслада отколкото да вземаш. Ако бях какъвто ме изкара, нямаше да имам 15 годишна успешна връзка и приятелства на по 20-30 години. Аз просто казах, че приятелството не е безкрайно, хората се променят и ние също не трябва да очакваме прекалено много.

#30 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 30 април 2003 - 18:15

Историк:
Ходих в Габрово , видях и огледалата и маймуните и др. , но себе си прав не видях :D

Адриана /ох какво име :D / , не ме обиждаш . Много ми хареса твоето мнение но ми трябва време да го разбера :D .

Профита : В никой случаи не си правя подигравки с теб или постинга ти , знаеш аз те уважавам .
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#31 hinki_

hinki_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2003 - 18:36

Слънчев мечо, :up:

Някъде четох, че белите мечки не са бели, а черни, за да могат да събират повече топлина на северния полюс. Само косъмът им бил бял.

Убеден съм, че имаш приятели.

(Тук е мястото на иконката с поклона) :wink:

#32 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения
  • От:Русе
  • БИ:Aikido

Публикувано: 30 април 2003 - 23:45

Не знам...може би това е лично мой възглед и да не сте съгласни, но аз предпочитам да давам, а не да взимам. И когато давам го правя така, че човекът отсреща да знае до какви граници може да разчита на мен. Никога не се възвисявам като най-големият приятел. Аз съм до толкова приятел, до колкото ми стигат силите да помогна. Давам безвъзвратно и не чакам да получа. Глупаво ли ви се струва?! Е, ваша си работа. Когато се насладите на удоволствието да видите блесналия поглед на човека в чието лице сте се “жертвали” до известна степен, ще разберете какво получавам в замяна!!!

Абсолютно съвпадение :D
Аз лично давам и помагам /ако ми е по силите/ безвъзмездно дори и на хора, които не са ми приятели, а които просто според мен притежават някакъв потенциал. И на мен са ми казвали че това е тъпо, да но пък е основа за ново/бъдещо приятелство. Да оставиш някой да ти се качи на главата е едно /при мен много хора са го правили :innoncent: /, но да му позволиш да се друска там това е вече друг въпрос /директно се изтърсва на голата земя :devil: /. Това е границата, която поне аз съм поставила при моите взаимоотношения с хора и приятели - макар приятелите, са ти приятели имено понеже не са злоупотребили с доверието ти, силите ти и молбите си.

Иначе времето и разстоянието никому не е спестило нищо - това е най-лесния безпричинен начин да изстинеш към приятел. Виждате се и ти се чудиш какво да му кажеш и от чудене мълчиш ;D ама така си е ! Има един преломен момент след който с някой хора просто няма какво да си кажеш. Кофти, но факт!
Обаче според мен ако това, че не виждаш дадена личност подрони приятелството, значи то е било някакси временно - за ученическите години, за студентските такива, за тренировките в залата и пр.

Човек един път докоснал се до душата ти и ти до неговата, намерил ли си реално разбиране и съответно почувствал ли си се необходим /единствен/ някому - това не се губи. Нито с времето нито с разстоянието. Това е също приятелство, според мен една от най-ценните му форми.
"Опознай себе си" - Instant_Soul©

#33 muxcmux

muxcmux

...

• Дао
  • 58 мнения
  • От:Sofia
  • БИ:...

Публикувано: 01 май 2003 - 04:53

Не се притеснявайте - поне на мен не ми се струва тъпо, напротив - хубаво е, че има такива хора...Такива приятели. :sunny:

Това мнение е редактирано от muxcmux: 01 май 2003 - 05:07

Светулки
или хиляди луни
отразявани в оризови полета...

#34 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 01 май 2003 - 11:51

Човек един път докоснал се до душата ти и ти до неговата, намерил ли си реално разбиране и съответно почувствал ли си се необходим /единствен/ някому - това не се губи. Нито с времето нито с разстоянието. Това е също приятелство, според мен една от най-ценните му форми.

Според мен това беше най-доброто и точно изказване в целия топик! Абсолютно съгласен! :up:

PsY
You can only be what you are

#35 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 01 май 2003 - 14:02

PAX, навярно осъзнаваш, че аморалната характеристика, която ми преписваш е доста сериозна, с която аз по никакъв начин не мога да се съглася.

Не смятам, че действията ми се уповават на някакъв вид демагогия, по скоро мисля че се опитах да призова хората към алтруизъм. Принцип, които предписва на човека да подтиска собствения си егоизъм, да бъде готов да пожертва своя интерес заради интересите на приятелите. Той подтиква хората да помагат не само на своите ближни а и на далечните, т.е на цялото общество. С други думи, не просто да оказват услуги на отделни хора, а да дадат всичко от себе си за по-голяма част от обществото, до където им стигат силите.

Приемам забележката ти относно недоизясняването ми за семейството ти. Грешката е моя. Причината е, че не съм те разбрала правилно, а не че съм целяла да изопача думите ти! Това не е в стилът ми.

#36 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 02 май 2003 - 11:12

Instant_Soul, kakto kazva Bibliyata:
"Ako nyakoy te pomoli da izvarvish s nego edin kilometur, ti izvarvi, zaedno s nego, dva!"
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#37 drugoto mi az

drugoto mi az

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 03 май 2003 - 19:52

Слънчев мечо, имало ли си някога човек, който е бил важен за теб, човек с който ти е било приятно до толкова, че времето сякаш спира, споделял си мисли, преживявания, съвети ... Не вярвам към всички хора да имаш само комерсиални и други интереси или просто и единствено да нямаш лоши мисли към тях ... Мисля, че ти сам градиш стени и барикади пред хората около теб, по простата причина, че твърдиш "Аз не искам да имам приятели и не искам да бъда аз на някого приятел!" ... Знам, че си силен човек, знам че може да се справиш с всяко препядствие и трудност в живота сам, както знам ,че да имаш приятели не означава да прехвърляш бремето на проблемите и разочарованията си ...
Преди да приемеш или отхвърлиш приятелството трябва да конкретизираме критериите, един човек да бъде приятел, какви са нашите очаквания ...
Ние хората се променяме, меним възгледите си, разбиранията за живот ... преоткриваме се всеки ден, всяка минута ... Приятелството също е функция на времето (а един мой познат беше казал: "От гледна точка на човека- времето е функция на съзнанието"... отговорите са в самите нас, просто трябва да се познаваме и да слушаме сърцето си....) ... Според мен не бива да стигаме до крайност като казваме "Аз не искам да имам приятели и не искам да бъда аз на някого приятел!" ... не бива да се вземаме толкова на сериозно ... просто да бъдем добри и добронамерени, както казах по горе - да отворим сърцето и душата си към хората ...
Струва ми се, че ако имам някакъв проблем и споделя с теб и ти можеш да ми помогнеш, ще го направиш ... Така ли е? Ако наистина е така, за мен е достатъчно да кажа, че ти си мой приятел и ще направя всичко възможно да ти помогна винаги, когато се обърнеш за съвет или помощ към мен ...

#38 dusaka

dusaka

победител

• Дао
  • 52 мнения
  • От:България
  • БИ:Окинава Шорин Рю

Публикувано: 03 май 2003 - 21:38

Nai goliamoto mi bogatsvo sa priatelite - i ne citiram izto4ni mudrosti a tova koeto mislia
Chovek jivee s priatelite si i semeistvoto si a ne s roditelite si.
Tiah triabva da gi ima i kolkoto sa pove4e i po-istinski tolkva po-6tasliv e 4ovek.Az se obedih 4e naistina imam priateli i gi cenia mnogo za tova koeto sa...... :up: :up: :up:
Най-голямата ни битка е с Времето.

#39 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 04 май 2003 - 16:59

Струва ми се, че ако имам някакъв проблем и споделя с теб и ти можеш да ми помогнеш, ще го направиш ... Така ли е?  Ако наистина е така, за мен е достатъчно да кажа, че ти си мой приятел и ще направя всичко възможно да ти помогна винаги, когато се обърнеш за съвет или помощ към мен ...

Да ще ти помогна , но няма да ти изтрия сълзата по бузата . Просто ще мина покрай тебе ще ти помогна и ще замина без думи и без емоция . Ще мина и ще замина . Един в ноща подал ръка за малко и толкоз . Не и приятел !

М/у другото много интересен ник , аз бих искал да познавам по другото ти аз :D
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#40 cowboy

cowboy

elesar

• Дао
  • 21 мнения
  • БИ:TangRa

Публикувано: 04 май 2003 - 21:48

zdraveite.naistina mnogo priqtna tema.
spored skromnoto mi mnenie priqtelite sa nai-vajnoto ne6to ,ili pone edno ot nai-vajnite ne6ta v jivota na 4oveka.v tova otno6enie az mai sam kasmetliq,poneje si imam 4 mnogo blizki priqteli,s koito se poznavame ot detskata gradina i sme bili zaedno s nqkoi do 8 klas,s drugi bqhme v edin klas v tehnikuma.sega ve4e se prasnahme na vsi4ki krai6ta na balgariq,no pak sme si mn. blizki i redovno se 4uvame i si pi6em.no sam zabelqzal ot sobstven opit edno ne6to.edin mnogo vajen izvod.i toi e sledniq:

ako v otno6eniqta mejdu priqteli se namesi jena,vsi4ko se precakva.taka se slu4i i s men.az i edin ot priqtelite mi se vlubihme ednovremenno v edno momi4e i po4ti uspqhme da se namrazim.posle uj vsi4ko se opravi,no nikoga nqma da e kakto predi.drug ot kompaniqta pak savsem ni zaeba(s izvinenie) i pak zaradi jena.ne 4e imam ne6to protiv jenite.naprotiv,obi4am gi ,no nikoga nqma da pozvolq na jena da zastane mejdu men i priqtelite mi.a i ako tq naistina me obi4a ne bi napravila takova ne6to...kakto i da e.hubavo e da znae6,4e ima na kogo da raz4ita6 vinagi i po vsqko vreme.
vie kak mislite?

aragorn_king :ninja:
...А когато те налегне настроение за работа,седни си тихо в някой ъгъл и чакай да ти премине....:)