Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Приятелството

• Please log in to reply
В темата има 73 мнения

#41 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения
  • От:Русе
  • БИ:Aikido

Публикувано: 04 май 2003 - 23:38

cowboy,
разбира се, че винаги жена/мъж може да развали добрите отношения между приятели, НО само ако те го позволят! Нормално е според мен ако сте се влюбили в едно и също момиче, някой от двамата да отстъпи.
Или да я оставите тя да си избере един от двамата. Е, друг е въпроса ако я оставите да ви върти на малкия си пръст / макар, че никое свястно момиче не би го направило /.

Да ви кажа честно обаче аз имам само 2 близки приятелки /едната не е в БГ/, докато момчетата които са ми близки приятели са 4 / като братя са ми/. В интерес на истина ми е направило впечатление, че момчетата са много по-откровени в приятелството и на тях може много повече да се разчита.

Вие какво мислите за смесеното приятелство ?
"Опознай себе си" - Instant_Soul©

#42 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 05 май 2003 - 12:34

Вие какво мислите за смесеното приятелство ?[/QUOTE]

Адриана , прости ми :D но това е още по-невъзможно според мен . !
Даже и да се опитам не мога да си го представя приятелство /само / между мъж и жена . Никога не може да има м/у тях доверие каквото има м/у мъж и мъж или жена и жена . Другото е секс във времето .

Брех да му се не види аз да не съм от гората :D като се замисля май да :( :D .
Тази тема ме накара да се замисля малко което хич даже не е присъщо за мен :D !

Къде съм бил аз близо 32 години . Къде ? Не знам май !
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#43 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения

Публикувано: 05 май 2003 - 13:42

Брех да му се не види аз да не съм от гората  :D  като се замисля май да  :(  :D  .

Ами те повечето Мечета са от там ;D

Сега сериозно.
Защо всичко да е секс във времето след като например може приятелите ми да не ме привличат фисически или съответно аз тях !!! Това обаче на мен лично не ми пречи да оценя колко прекрасен е един човек !!!
Вярно случвало се е и аз да хлътна или момчето срещу мен, но с времето тези чувства някак си изчезват - говоря по факти. /Май на мъжете обаче им е по-трудно/ Примерно бях страшно хлътнала по едно момче, но той съответно ме уважаваше само като човек, вярно не ми беше лесно, но реших да не го губя поне като приятел. Мога да заявя, че за мен лично приятелството се превърна е нещо много повече от някаква връзка, която има съответно своя край. С този човек и сега се уважаваме и то много и разчитаме един на друг. Вярно не е лесно след като те боли да изградиш приятелство и да подтискаш определени чувства /времето обаче е най-добрия лечител/, ама кое в живота пък е лесно ?
Важното е да ти е интересно :D

Не знам дали мъжката половина от форума има момичета за приятелки, но мога да ви кажа, че моите приятели са ми помагали да разбера мъжете /което ми помага в една връзка/, както и аз съм им помагала да разберат жените /съответно да ги спечелят или да ги задържат до себе си/.

Това мнение е редактирано от Instant_Soul: 05 май 2003 - 14:32

#44 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 05 май 2003 - 13:54

Spored vas, koe moje da sbliji dvama dushi trenirashti BI i da ginapravi dobri priyateli?
I zashto ponyakoga mejdu dvama dushi sashtestvuva neobyasnima nepriyazan i te nikoga nemogat da si stanat priyateli?
Tuk pod priyatelstvo imam po-sirokiyat smisal na dumata.

pozravi,
:ninja:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#45 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 05 май 2003 - 17:53

Ami, ponyakoga horata imat obshta sudba...
Predi da popadna v kazarmata, sanuvah, che se namiram v nyakakuv golyam dvor, zatvoren tam zadulgo...
V tozi dvor imashe momcheta - po - malki, po - golemi ot men i na moyata vazrast...
Vseki se izrejdashe da pokazva nyakakvi RAZLICHNI tehniki, a drugite treniraha usardno tova, koeto vseki pokazva. Kakto v protestantskite curkvi lipsva konkreten pastor, a vsichki chlenove na curkvata se izrejdat da propovyadvat.
Kakvo beshe uchudvaneto mi, kogato v kazarmata se sabrah s mnogo momcheta trenirashti razni neshta...
Verno - sabirahme se i trenirahme.
S nyakoi se vijdam i dosega.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#46 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 06 май 2003 - 09:22

Anonimen, za da si dovarsha misalta...
Ami - obshtata sudba, obshtite problemi, obshtite radosti, obshtite priklyucheniya...
Ako shtesh - obshtata universitetska specialnost, obshtite aktivnosti i interesi - tova, kato nachalo, e dobre, ne mislish li?
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#47 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения

Публикувано: 06 май 2003 - 11:39

Двама души трениращи БИ в една зала ли ? Ами 1-2 бири след тренировки и така няколко пъти, 2-3 семинара заедно и без да искаш ето ти няколко нови приятеля в по-общ смисъл :D
за по-дълбокия вече казах /допир до душата на съответния човек/

Неприязън, хммм добър въпрос е това защо съществува и аз съм си го задавала.
Започвала съм от това да търся грешката първо в себе си, но мога да заявя, че тя не е била непременно в мен. Повечето хора към които изпитвам такова чувство са тези, които постоянно тъпчат на едно място и не искат да се развиват. Хора залитащи към крайности, без личностна преценка на събитията. Слаби хора. Такива хора мога да ги разбера, но не мога да ги уважавам. Точно към тях изпитвам такова чувство - знам, че не хубаво, но хора сме, не сме безгрешни :kuku:
Аз лично процедирам по следния начин - уважавай те себе си за това, което сте и за това, което целите да постигнете. Хубаво е винаги да търсите гршката първо в себе си, но не се вманиачавайте.

Поздрави :up:

П.П.
ISTORIK,
това, което цитира от Библията /Евангелие на Матея - 41/ наистина е много хубаво, но сигурно малко хора са го чели и още по-малко му обръщат внимание.... да не говорим пък, че някои дори не го осмислят за съжаление.

#48 Xiao Long

Xiao Long

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • От:София
  • БИ:Тайдзицюан, Дзуейцюан, Шуандзиегун, Тайдзи цинна, Джийт Кун До и др.

Публикувано: 06 май 2003 - 23:37

Priatelstvoto v boinite izkustva zapo4va kato vsiako brugo.Tova koeto go otli4ava ot drugite tipove priatelstva e -DAO-Pytiat na razvitie po koito vyrvim.
Tova e put li6en ot korist i li4ni planovepo otno6enie na moite Bratia i Sestri po Pytia.Priatelstvo na druga osnova v BI prosto otti4a v kraipytnata kanavka i nikoi ne pomni tezi pytnici.

#49 maria_maria

maria_maria
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:[from] Ruse, [now] Sofia

Публикувано: 07 май 2003 - 07:00

Двама души трениращи БИ в една зала ли ? Ами 1-2 бири след тренировки и така няколко пъти, 2-3 семинара заедно и без да искаш ето ти няколко нови приятеля в по-общ смисъл  :D

това ме спаси, когато се преместих, защото ТУК не познавах никого, освен хората от залата...

#50 Samurai

Samurai

Kenshi

• Дао
  • 575 мнения
  • БИ:Кендо

Публикувано: 06 юни 2003 - 01:55

Hybav primer ..... Edin prijatel govoreshe neshto podobno : "ako sum napravil neshto prijateljat purvo shte mi pomogne a posle njama da pita zashto sum go napravil"
E toj napravi neshto vsushtnost az my pomognah i ne go pitah zashto go e napravil , veche znaeh kazah my che ne go odobrjavam ...... maj sega veche ne sme takiva prijateli ...... Za men prijatel e choveka s kogoto mozesh da pogovorish na interesni temi da pijnesh sake i ... opazil me gospod da razchitam na njakogo ..... nito da kazvam superlativi /// moze bi se nyzdaem ot prijateli zashtoto ne iskame da ostavame nasame sus sobstvennite si misli

#51 Knobel_

Knobel_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2003 - 08:36

Instant_Soul, не знам как ще ти прозвучи, но аз от най-добрия си приятел от тренировките съм ял най-жесток бой и може би ще съм му някога благодарен, ако успея да се възстановя в здравно отношение :D Иначе грешка няма!

Другото ще го кажа някой друг път.

#52 witch

witch

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 мнения
  • БИ:у-шу

Публикувано: 06 юни 2003 - 12:56

Да ще ти помогна , но няма да ти изтрия сълзата по бузата . Просто ще мина покрай тебе ще ти помогна и ще замина без думи и без емоция . Ще мина и ще замина . Един в ноща подал ръка за малко и толкоз . Не и приятел !

Хм, казваш "Не и приятел!"... Стремиш се да разчиташ само на себе си, не искаш да имаш приятели или ти да си приятел на някого, не искаш да прехвърляш проблемите си на другите хора, и при всичко това и въпреки това би помогнал без да търсиш и дори да очакваш отплата и благодарност, и дори без сам да се потупаш по рамото за доброто дело... Всичко това вярно ли е?
Е, трябва да те разочаровам - ти си приятел. :) Незнам има ли смисъл да казвам нещо повече.
Приятелството е точно това. Всичко останало, което е свързано с лични или материални компромиси е от страх от самотата или за доказване на собствената си доброта, липса на его, значимост, необходимост и т.н. Но това е породено от нужда, което обаче означава, че хората наричащи това приятелство, колкото и да казват, че дават всичко от себе си, всъщност искат да получават. Дето се казва, че приятелството не се купувало с пари, но помисли си колко много хора се опитват да си го купуват с компромиси, добри думи и т.н... Но все пак не може да се купи, защото придобитото по такъв начин приятелство ще бъде с човек, които също има такава нужда, което означава, че и той не може да даде нещо или да направи нещо без да очаква друго в замяна. В това разбира се няма лошо, защото такива отношения следват някаква неизказана уговорка в смисъла на "ти на мене, аз на тебе", но това е по-скоро сделка, а не приятелство. Или сделка, наречена "приятелство".
А това, което ти описваш наистина е приятелство. И ти си приятел, независимо дали има или няма хора, които наричаш приятели. И дори съм сигурна, че много хора те смятат за техен приятел, може би без да знаеш.
Мога само да кажа, че се радвам, че си живяло в гората, слънчево мече. :) И то в много хубава гора си живяло... :)

#53 Lotien

Lotien

Алхимик

• Изпитателен Срок
  • 10 мнения

Публикувано: 21 юни 2003 - 19:43

Истинският приятел идва при теб,когато всички други бягат!
Чистата съвест обикновено е плод на слаба памет.

#54 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 30 декември 2005 - 00:19

Истински приятел не е този,който ти трие сълзите,а този,който не те кара да плачеш...
това е много добре казано,защото всеки може да тругне да те успокоява и да ти трие сълзите,но един ще дойде,и няма да те накара да плачеш!Той ще бъде истински приятел... :wink:
За мен в този живот приятелството е едно несметно богатство!Ако имаш истински приятели,ти си богат... :) Приятелите си помагат,заедно са в тъга,радост,любов,проблеми и т.н!
И както казва Lotien Истинският приятел идва при теб,когато всички други бягат! ... :up:
това е от мене.. :D
      Поздрави :sunny:

#55 Isis

Isis
  • Дао
  • 23 мнения

Публикувано: 30 декември 2005 - 15:56

Какво е за вас приятелството ?
- Винаги хората са се питали, питат и ще питат какво е приятелството. И вероятно никога никой няма да даде точен отговор. Приятелят е този, който наистина е с теб винаги и в хубави и в трудни моменти. Който е готов на всичко за теб. Приятелството е двустранно -не може да считаш за приятел някой,а той самия теб -не или обратно.

Колко време е нужно за да бъде изградено ?
- Доста дълго време, понякога се доизгражда цял живот..

Колко лесно/трудно се губи то ?
- всяко ценно нещо може да се изуби много лесно...лъжата,появата на недоверие..

Може ли да съществува такъв тип приятелство в залата, между трениращи в един и същ клуб ?
- естествено!
Какво се случва ако се засекат приятели на финал да речем ?
- Лично на мен ми се е случвало и наистина е неприятно , но зная ,че въпреки че сме приятели, на спортното игрище сме съперници и трябва да победи по-добрия в играта.

#56 White Tiger_

White Tiger_
  • Гости

Публикувано: 30 декември 2005 - 16:04

Какво се случва ако се засекат приятели на финал да речем ?
- Лично на мен ми се е случвало и наистина е неприятно , но зная ,че въпреки че сме приятели, на спортното игрище сме съперници и трябва да победи по-добрия в играта.

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам на финал,но Руслан Караев и Мусаши са си доста добри приятели доколкото разбрах и въпреки това нищо не им пречеше да се счупят от бой  :D И те са един малък пример,много хора в най-различни спортове са добри приятели,но не има пречи на състезание да застанат един срещу друг.
Даже според мен помага в такива случай,защото познаваш доста добре човека срещу теб и можеш да се възползваш(както и той  ;D )

Това мнение е редактирано от White Tiger: 30 декември 2005 - 16:06

#57 Troshanov_ITF_

Troshanov_ITF_
  • Гости

Публикувано: 30 декември 2005 - 18:57

Не знам на финал,но Руслан Караев и Мусаши са си доста добри приятели доколкото разбрах и въпреки това нищо не им пречеше да се счупят от бой  :D И те са един малък пример,много хора в най-различни спортове са добри приятели,но не има пречи на състезание да застанат един срещу друг.
Даже според мен помага в такива случай,защото познаваш доста добре човека срещу теб и можеш да се възползваш(както и той  ;D )

<{POST_SNAPBACK}>

И аз да кажа ивето е права ама има и нещо друго едвали твоя приятел не те е ядосвал някога и нищо не пречи да се сбиете яко и да се натрошите щото сте аверчета аз на полуфинали съм се бил така с приятел и няма проблеми той син и аз син и двамата ухилени после това не е проблем  :up:

#58 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2006 - 20:22

За приятелството в бойните изкуства - лично аз не харесвам и съответно не тренирам с хора, които са ми неприятни. Ако не се изгради поне някаква форма на приятелство (или поне много добра търпимост) между хората в залата, напредването по Пътя (който и да е път) ще бъде значително по-труно.

#59 barmaley_

barmaley_
  • Гости

Публикувано: 08 януари 2006 - 23:03

Човек първо трябва да може да бъде приятел със себе си и след това външните приятели се появяват сами.

#60 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 10 януари 2006 - 15:07

За мен приятел е познат човек с който ми е приятно да споделям времето си. А познатия е човек който познавам от някъде,но не го познавам като приятел. Двете неща не бива да се бъркат.Познатия може да стане приятел,може и обратното... :)
поЗдрави
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.