Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Какво си казвате като видите жена в залата

• Please log in to reply
В темата има 277 мнения

#1 drebosuchko

drebosuchko

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 29 април 2003 - 15:44

Кажете ми вашето мнение за жените и БИ. Ясно е, понякога като влизаш в залата и да чуваш реплики от рода: Какво търсиш там кат си жена, защо се вреш между шамарите, да си ходиш на аеробика с жените, а не на тези сериозни занимания и т.н.
Направо ентусиазмът ми отива по дяволите. Кажете ми вашите мнения, тренират ли жени при вас, добри ли са, как изглеждат... Мерси предварително!
Никога не преставай да започваш и никога не започвай да преставаш!!!

#2 Pesho

Pesho

деструктор

• Дао
  • 37 мнения
  • От:София
  • БИ:Уин Чун, Тряс Прас, Бум Джас и Че Те Ям

Публикувано: 29 април 2003 - 16:09

Никой да не прави грешката да подценява жените в залите! Вече втора седмица ме боли носа заради такова подценяване ;D

Да, при нас тренират доста жени, почти половината от всички. Дори средно-статистически напредват по-бързо от мъжете. И са жени, а не крокодили :) Всички до една са много свестни по характер.

#3 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 29 април 2003 - 16:11

Razbira se, che trenirat - i po - malki, i po - golemi.
Ela i vij!
KOGA kakvo si kazvame?
Kogato jenata e nova, kogato nie sme novi v tazi zala, kogato tya ni prepodava ili kogato nie i prepodavame?
Ili kogato vleze v mujkata sublekalnya???

Kolkoto do tova, che nyakoi hora se zadyavat s teb, vidno e koy se zanimava sas "seriozni neshta" - zadyavki s po - malki, po - slabi i nepodgotveni i koy e tam, za da trenira seriozno.
Ako horata ne ti haresvat, smeni zalata (ne stila) ili otivay v sashtata zala, no v drugi chasove, ako mojesh.
Ako precenish, che stila ne ti podhojda, smeni stila; drug stil - drugi hora, drug nachin na mislene (ili sashtiya???)!
Imash pravo na sravnenie.
Ako ostanesh v sashtata grupa, kogato pokajesh umeniya, shte te uvajavat. No mojesh da im nâpomnish, che nyakoga i te sa zapochnali ot nulata.
Ne zabravyay, che moje da izbivat nyakakvi psihokomplexi.

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 29 април 2003 - 16:24

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#4 maria_maria

maria_maria
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:[from] Ruse, [now] Sofia
  • БИ:Aikido

Публикувано: 30 април 2003 - 06:27

ами от гледната точка на жената мога само да споделя, че не винаги се отнасят с мен така, както искам, а именно: наравно с другите. малко ми е трудно да си го извоювам понякога.

#5 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 30 април 2003 - 09:14

Не, нямам нищо против жените в залата (или поне не защото са жени:)). Само не искам да ме слагат на спаринг с жена...Ами погледнете го от гледна точка на мъжа, момичета:)-как се очаква да играя спаринг с жена, питам сериозно? Аз изобщо не знам, дали бих могъл да ударя жена дори в екстремална ситуация; а в залата е направо абсурд (само по случайност-ако не преценя добре дистанцията при някое упражнение).
В крайна сметка, към правилото "жена не може да се удря" съм се придържал много повече време, отколкото съм се занимавал с БИ! И нямам намерение да се отказвам от него!
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#6 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения
  • От:Русе
  • БИ:Aikido

Публикувано: 30 април 2003 - 09:30

drebosuchko,
да ти кажа и на мен ми беше трудно да си извоювам нормална атака, отначало се отнасяха с мен прекалено внимателно. Слава Богу сега нещата са си нормални. Е, разбира се когато аз партнирам момчетата все пак внимават малко /съвсем малко/ повече. То си личи :) но мисля това не е чак толкова лошо. Има и друг интересен факт, ако ударят някого по време на тренировка, проблема е негов - не се е пазил, но ако се случи мен да ме ударят - все излиза виновен тоя дето ме е ударил. ;D голям майтап.

Иначе изобщо не обръщай внимание на тия дето мислят, че момичета не могат да тренират БИ.
Това са хора с някакви изкривени разбирания. Няма смисъл да тренираш с тях ако не се чувстваш комфортно. Смени инструктора, или залата.
"Опознай себе си" - Instant_Soul©

#7 JUBEI

JUBEI

Wimp

• Изпитателен Срок
  • 7 мнения
  • БИ:KENDO

Публикувано: 30 април 2003 - 09:35

Zna4i ne sum samo az na tazi filosofia.Blagodarya ti Cocolino :) .Kolkoto do moeto mnenie po vuprosa,jenite imat pulno pravo da trenirat kakvoto si pojelayat (vupreki 4e ne bi bilo mnogo priyatno ako se pristrastyat kum Sumo :D ).Vupreki 4e naistina ste mi e malko nepriyatno,ako me slojat na sparing s momi4e mislya 4e prosto ste se opitvam samo da blokiram...

#8 Pesho

Pesho

деструктор

• Дао
  • 37 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 09:50

Абе като ти се озъби насреща женището му с женище, млатиш здраво. Все едно да играеш с по-слаб мъж, същата работа. Пък ако влезе някой удар викаш "Извинявай!" и пак бой :devil: И пак казвам, не подценявайте жените - ако момичето умее да удря и да отклонява меко нашите удари, си е напълно достоен противник. А всъщност идеята на спаринга е именно да могат да го правят и неравностойни противници.

#9 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 12:24

Абе като ти се озъби насреща женището му с женище, млатиш здраво. Все едно да играеш с по-слаб мъж, същата работа. Пък ако влезе някой удар викаш "Извинявай!" и пак бой :devil:

Е, сори-аз не мога! И май не съм единствения в това положение...макар че би било полезно да опиташ да изкараш целия спаринг "в глуха защита":)...

И пак казвам, не подценявайте жените - ако момичето умее да удря и да отклонява меко нашите удари, си е напълно достоен противник

Съгласен съм. Но аз не ги подценявам-само че нямам и намерение да се отказвам от принципите си...няма значение, че може да се бие-неуязвими хора няма (от никой пол!:)). Съответно няма да рискувам да контузя жена-вече поясних защо:)!
Портал за фехтовка!

#10 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 13:35

Болката е част от процеса. Не можеш да й я спестиш тъй или иначе. Обаче верно, трудно е да си естествен с/у жена. Дори, когато тя е по-добра! Но според мене, тука грешката е в нас и трябва да се стремим да станем както Pesho казва :)

PsY

Това мнение е редактирано от PsYhAr: 30 април 2003 - 13:38

You can only be what you are

#11 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 30 април 2003 - 14:09

Vijte, po vaprosa za bolkata...
Bolkata e chast ot mnogo procesi...
Jenite, BI TRYABVALO, da imat po - VISOK prag na bolka, otkolkoto mujete, vuv vruzka s rajdaneto.

Koeto ne e prichina da budat obezobrazyavani na trenirovka.
Vednuj, v PLovdiv, v edna (internet) zala vidyah edno momiche, uchenichka 9-11 klas nyakade, simpatichna... Sviknahme da se zasichame tam - kato klienti (NISHTO POVECHE, TOLKOZ)...
Edin den, vijdam, che liceto i e obezobrazeno, beshe udarena silno v ednoto oko, beshe se podula, oshte malko, glavata i dvoyna da stane... Tova ne e smeshno, gledkata na krasiva (dobre, de, i simpatichna) jena, s obezobrazeno lice e nepriyatna.
Spomnyam si maykata na moya uchenichka, doyde i tya taka - poduta na edna roditelska sreshta - beshe bita ot... bashta si!
Ta, poneje byah precenil, che momicheto, moje bi, shte ima smelostta da mi se doveri (eh, che sum lyubopiten!), ya popitah - ot kakvo i zashto taka, poneje ne sum sviknal da ya vijdam v tozi vid.
Znaete li kakvo mi otgovori tya? Ne, ne znaete...
Tya kaza:
"A, ne se pritesnyavay, absolyutno nishto mi nyama... Az treniram Da Dao... Pri nas e TAKA!"

Da, be, velikite voini... nesravnimite boyci...
Vijte im samo reklamite: "TOVA ne go mogat: St. Seagle, sem. Gracie, Jackie Chan(g), Bruce Lee (tozi ne e jiv, za da se zashtiti) i... ", da, i drugi izvestni imena...

Verno, che te ne go mogat TOVA.

E, ima i muje, koito imat po - visok prag na bolka. No ima mnogo vidove bolka.

Vednuj, edin angliyski inkvizitor razpitval protestant. Tozi - posledniyat - bil iztezavan, kato bil vurzan legnal i varhu nego imalo nuakakva ploskost (da rechem - vrata?!), vurhu koyato slagali tejesti, dokato si priznae tova, koeto iskat ot nego ili dokato go smajat.
Kakvo bilo uchudvaneto na inkvizitora i palachite, kogato nakraya go smazali, bez toy da izdade i zvuk!
Day, Boje, vsekimu takava izdrajlivost kum bolka.

Kakvo se okazalo pri autopsiyata... Chovekut bil gluhonyam.

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 30 април 2003 - 14:12

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#12 Pesho

Pesho

деструктор

• Дао
  • 37 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 15:44

Че е трудно да си естествен срещу жена си е вселенска истина ;D Хубаво е поне че все пак е възможно... Специално по време на спаринг няма какво да мислим за нея като за жена, а като за партньор или противник (зависи колко е страшна) - за кавалерстване времето е извън залата. При положение че момичето желае да учи БИ, най-доброто средство за нея е спаринг срещу мъже. Ако си играе само с жени, напредъкът ще е много по-бавен. Пък ние мъжете няма смисъл да се правим на ощипани мадами и да им отказваме :)

#13 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2003 - 15:53

В крайна сметка, към правилото "жена не може да се удря" съм се придържал много повече време, отколкото съм се занимавал с БИ! И нямам намерение да се отказвам от него!

Cocolino, дай лапа man. Ей, на това му казвам мъж на място. Очарована съм!
Винаги съм се възхищавала на мъже, които знаейки силата си не си позволяват да я използват дори демонстративно срещу жени.

Колкото до спаринга, мисля че е грешка на инструкторите, че въвличат “бедните” момченца в бой с “яките” момичета. Е, нека бъде равностоен двубой все пак...Така никой за нищо не би се притеснявал и би използвал капацитета на силите си до максимума.

...сега пък инструктурите от вас, гледайте да ме заръфате за това, че си позволих съвети...

drebosuchko, ако позволиш един приятелски съвет от мен: В момента в който влезеш в залата забрави за слабостите си и не показвай лекомислие. Не им прави удоволствието на мъжете, да се наслаждават на усмивката ти. Бъди силна духом. Покажи, че си жена, а не мъкащо котенце. Дай им да разберат, че си там за да учиш БИ, а не както те си мислят - да си лакираш ноктите. Гледай да усвояваш бързо и искай конкретен съвет от сериозните хора, на останалите им подари един строг и мрачен поглед и рано или късно ще предубият респект спрямо теб и гарантирам ти – ще те уважават и ще получиш нужното достойнство.
Не бягай от предизвикателството!
Не сменяй залата.
Следвай целите си.
Не се отказвай след първата трудност!
Повярвай, че можеш!

...мъжете да си мислят к`вот си искат...който не му харесва и те гледа с ирония....да ходи да се прави на мъж на улицата....не се знае, там може и да го превърнат в жена ;)

Успех!

#14 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 16:07

Подавам лапа!:)
И оставам на същото мнение-ако някой реши, че "се държа неподобаващо за мъж", защото не съм съгласен да ударя жена-ами, негов проблем... (Пояснявам: имам предвид Пешо с неговите "ущипани мадами":)).
Портал за фехтовка!

#15 Pesho

Pesho

деструктор

• Дао
  • 37 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 16:23

Не го приемай така, никой не казва че "се държиш неподобаващо за мъж". Точно напротив. Удрянето на жена е комплексарска постъпка откъдето и да го погледнеш. Само че аз не считам спаринга с жена за "удряне на жена". Спарингът НЕ е истински бой, въпреки че целта му е да подготвя за него (това зависи от стила). Така че не го бъркай с боксов мач между теб и жената :) Аз поне пазя партньорите си, предполагам и ти също. По-силният не пребива другия, само го притиска, помагайки му по този начин да развива уменията си.

При това положение има ли други пречки да играеш с жена?

#16 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 17:09

Темата се разрастна в много посоки, та и аз не се сдържам да се намеся:)

Най-напред искам да кажа, че физически жената не е равна на мъжа. Жените имат по-слаби рефлекси, по-слаба костна структура, по-слаби мускули, по-лоша пространствена ориентация. В замяна са по-гъвкави ( в общия случай) и по-търпеливи и последователни в тренировките. Но това, че като цяло са по-лошо приспособени за БИ, СЪВСЕМ НЕ Е ОСНОВАНИЕ ЖЕНИТЕ ДА НЕ ПРАКТИКУВАТ. Ако са сериозни, имат боен дух, показват воля, техника и знания жените в залата ще бъдат уважавани, независимо, че не могат да бият мъжете. И никой не иска това от тях. С насмешка биват гледани само глезлите и лиглите.

Не подкрепям обаче сериозен спаринг между мъж и жена. Случвало ми се е разбира се да играя с жена, но винаги е било все едно, че жонглирам със сурови яйца. Жените не са боксови чували, и когато играем спаринг с тях трябва да излизаме на татамито с идеята да им партнираме, да им помогнем да се учат, а не да се състезаваме и доказваме. Да не говорим, че е много неблагодарна ролята на мъжа в смесения спаринг. Ако играе леко и пази партньорката си, някоя бойка мома може да го направи да изглежда смешен. А ако се стегне да играе сериозно, пък всички ще го охулят. Т.е. мъжът все губи. Слава богу досега винаги съм успявал да се измъкна с достойнство :innoncent: Просто не ми се е падала жена, дето да е толкова по-добра от мен, че да успее да компенсира разликата в ръст, тегло и изброените по-горе качества. ( Да не говорим, че като ти заподскачат едни хубави цици пред очите някак не можеш да се настроиш да биеш :up: И въобще няма къде да удариш жената дори и леко - в лицето е кощунство, в тялото - все на цици се попада, е къде тогава???)

#17 drebosuchko

drebosuchko

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 17:26

Blagodaria na vsichki za izkazanite mnenia i preporuki. Tova mi beshe bolna tema predi vreme, kogato trenirah!Togava momchetata ne iskaha da igraiat sparing s men, kakto kazvate vie, zashtoto bilo grehota da me udariat, ne mojeli da si igraiat sparing kato sparing i t.n. No tova go prejiviah, kato niamashe momicheta s koito da igraia si praveh neshto drugo. No posle kato uchehme razni udari iziskvashti povechko sila, edva li ne samo na men ne mi go obiasniavha, shtoto taka i taka niama da moga da go napravia, ta shto da se habiat da obiasniavat i razni drugi podobni neshticaaa... Posle poradi red drugi prichini spriah da treniram, no otskoro hodia pak na trenirovki i mnogo me kefi, vsichki sa strahotni, vupreki che ne gi poznavam mnogo, hihihihih, trenirame si vsichki naravno, super, ta se nadiavam otnoshenieto im kum men da ne se promenia zanapred! Az sum staratelna uchenichka vse pak :) i ne mrunkam!!! Puk che inache jenite sa po - slabi ot mujete, edva li niakoi go otricha :D

#18 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 17:37

Не подкрепям обаче сериозен спаринг между мъж и жена. Случвало ми се е разбира се да играя с жена, но винаги е било все едно, че жонглирам със сурови яйца.  Жените не са боксови чували, и когато играем спаринг с тях трябва да излизаме на татамито с идеята да им партнираме, да им помогнем да се учат, а не да се състезаваме и доказваме.  Да не говорим, че е много неблагодарна ролята на мъжа в смесения спаринг. Ако играе леко и пази партньорката си, някоя бойка мома може да го направи да изглежда смешен.  А ако се стегне да играе сериозно, пък всички ще го охулят. Т.е. мъжът все губи.  Слава богу досега винаги съм успявал да се измъкна с достойнство :innoncent:  Просто не ми се е падала жена, дето да е толкова по-добра от мен, че да успее да компенсира разликата в ръст, тегло и изброените по-горе качества. ( Да не говорим, че като ти заподскачат едни хубави цици пред очите някак не можеш да се настроиш да биеш :up:  И въобще няма къде да удариш жената дори и леко - в лицето е кощунство, в тялото - все на цици се попада, е къде тогава???)

Е, ако се беше забавил с 3 минути, сега щеше да гледаш горе-долу същия отговор...написан от мен:).
Пешо, може да не съм те разбрал правилно...ползвай емотикони, когато не говориш сериозно!:)
Накрая, но не по важност: Успех в тренировките, Дребосъчке!:)
Портал за фехтовка!

#19 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 30 април 2003 - 18:29

Много интересна тема :)

Мисля ,че не бива да се подценяват жените трениращи БИ , много от тях напредват доста по бързо от мъжете. Уважам този тип жени отдали се на нещо типично мъжко и доказващи ,че нежния пол също е силен .

Но макар и да уважавам тези нежни създания в залите мене лично никога не ми е допадало те да бъдат там . Винаги съм изразявал на глас това си мнение и много дами са ми се сърдели затова . Но като се има в предвид ,че съм консервативен човек ще да е нормално за мен да мисля така .
Аз съм от онези много стари демоде люде дето смятат,че жената е адски красива с пола а не с панталон макар и хич да не и стои :D

БИ по принцип са груби и там ми се къса нишката за красота , изящество , нежност , очаравателност и др. .

А това дето ще да се играе спаринг с жена :( ми това си е глупаво . Може ли да се метнеш като дърт козел и да шибнеш два лоукик-а на едно нежно създание . Брех само като се замисля и ми иде да си прасна главата в стената и да плача от яд ,че съм бил такова говедо .

Няма да си чета еретичното мнение щото ще го делна :D
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#20 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 30 април 2003 - 23:35

Aми не знам за вас, ама ние като играеме и с/у момчета не се пребиваме от бой! Не мисля, че въобще става за подобно нещо. Удар тук и там- да, ама както Коколино каза за тая пичка с посиненото око... та то глава/лице тренира ли се?! ;D Ама не е смешно... Аз винаги пазя партньорите си, даже повече, отколкото трябва- един мой ОГРОМЕН минус.

Както и да е, отново към топика- съгласен съм най-вече с Profita. Всеки има право да тренира/учи каквото си иска и ако някой ви пречи- отстоявайте си позицията! :up:

А и Слънчев мечо, не намирам защо да не им прелича на жените да се научат на БИ? Особено във някои си има изящество и красота и всичко. А и е мноо голям кеф, ако момичето до тебе може да се защитава и да трепе на ред. И най-вече последвалата физиономия на нападателите ;D

PsY
You can only be what you are