Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Какво си казвате като видите жена в залата

• Please log in to reply
В темата има 277 мнения

#21 kabal_

kabal_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2003 - 23:57

не мъкащо котенце.

Zavisi za kakvo kote stava vupros, no dori i :cat: si ima "nokti i zubi" ( ne 4e ne bi gi izpolzvala ). To4no sravnenieto na jenite s kotki e dosta umestno i nyakak si kakto edna kotka moje da bude mila i galyovna, moje da sko4i i da ti sudere usmivakata zaedno s liceto. Vse pak si imat i mnogo predimstva guvkavost, burzina. Vednuj v 4as po biologiq daskalkata kazva 4e jenskoto tqlo ima po- ravna forma bez stur4a6ti :D neravnosti kato pri mujete, no tova si e za smetka na silata vse pak. Abe vuob6te ne sa za podcenyavane, vuob6te...

Това мнение е редактирано от kabal: 30 април 2003 - 23:58

#22 borx_

borx_
  • Гости

Публикувано: 01 май 2003 - 00:45

На мен ми е много приятно като видя жена в залата(камо ли като се съберем и трите, които тренираме в нашата зала) :D ...
А по въпроса дали някой мъж ни подценява--не съм си и губила времето да се интересувам. Аз отивам да тренирам, пък всеки е свободен да си мисли каквото иска :) ...
А ако ме подценяват--още по-добре--тъкмо ще ми е по-лесно да почна да ги побеждавам :devil: !
Но мисля, че в нашия клуб няма такива предразсъдъци(въпреки че и при нас към жените се подхожда малко по-внимателно)--по-скоро има уважение и приятелска атмосфера :)

#23 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 01 май 2003 - 03:38

Po moe mnenie ima 3 vida jeni, koito idvat v zalata:
1) takiva, koito si tyrsqt gaje ili nqkakva kompaniq, v koqto da se sybirat.
2) takiva, koito iskat da otslabvat, da napylneqt, da ubivat vemeto v sku4nite sledobedi ili prosto da pravqt ne6to, dokato myjyt im gleda futbol ili pie bira s priqteli.
3) takiva, koito naistina iskat da nau4at ne6to polezno- t.e. znaqt za6to sa tam i celenaso4eno koordinirat usiliqta si za da postignat opredelena nabelqzana cel.
Za syjalenie 3-q vid moje bi ne se sre6ta 4ak tolkova 4esto, makar 4e zaslujava nai- golqmo vnimanie ot strana na instruktora. Pri men trenira6e momi4e (i dosega q davam vinagi za primer), koeto be6e predi tova nqkolko godini lekoatletka. Nito be6e krokodil (dori be6e dosta atraktivna :up: ), nito be6e prekaleno zdrava- no napredna mnogo byrzo (mislq 4e za tova spomogna i dobrata disciplina i navika, pridobit ve4e ot sporta), razmina pove4eto mom4eta v zalata, nqkoi ot koito treniraha otpredi neq. Rita6e i udrq6e po-silno ot tqh, igrae6e sparingi naravno s tqh, bore6e se s tqh (pri teglo ot okolo 55kg vdiga6e i hvyrlq6e myje po 90kg); za syjalenie prekysna trenirovki poradi razpravii s myja si, koito smqtal, 4e zaradi trenirovkite ne mu obry6tala dostaty4no vnimanie...bez komentar.
Ta misylta mi e- ne podcenqvaite jenite v zalata. Vqrno e,4e otno6enieto kym tqh bi trqbvalo da e po-specialno, no ne do takava stepen, 4e da se 4uvstvat te autsaideri (o6te pove4e 4e po princip v zalite preobladava myjkoto prisystvie), ili da 4uvstvat, 4e gi podcenqvat.
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#24 drebosuchko

drebosuchko

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 01 май 2003 - 08:00

Mislia che si prav za razlichnite prichini poradi koito mojesh da sreshnesh jena v zalata, no vse pak mai purvite 2 vida rano ili kusno se otkazvat(po skoro rano). :) Ednite reshavat, che ima po podhodiashti mesta da si tursiat gadje i ne e nujno da se potiat tolko, a vtorite che BI ne e za tiah i she si hodiat na aerobika primerno. Zatova si mislia, che tezi koito trenirat sravnitelno dulgo hodiat zaradi samoto BI :)
Никога не преставай да започваш и никога не започвай да преставаш!!!

#25 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 01 май 2003 - 09:11

I za men predrasadacite otnosno jenite v zalata sa palna glupost. Jenite imat dostatachno kachetsva da badat otlichni boici i nedopuskaneto im v zalata izdava mnogo grubi strahove i kompleksi. No edva li ima mnogo treniori koito da ne dopuskat jeni v zalite si ..
Otnsono tova dali da udarim ili ne nyakoe momiche, napalno se solidariziram s Pesho. Sparingat ne e ulichen boi, nito e zadaljitelno da e full contact. Vseki dobar boec moje da kontrolira udarite si taka che da ne narani partniora si, osobeno kogato stava vapros za jena. A jenata ima nujda ot sparing kolkoto i edin maj, za da se nauchi na tova za koeto e doshla, a imenno da se zashtitava ot loshite momcheta -> :cat: Kak shte stane tova ako pone vednaj ne izleze sreshtu nyakoi maj?
A za tezi koito se pravyat na kavaleri i predpochitat gluhata zashtita moga samo da kaja, che ako kuklata e ot porcelan tya pak shte se schupi, ako sluchaino ima loshiyat kasmet da se udari v garda vi :)

Zatova az na svoi red bih obedinil jenite ot klasifikaciyata na Grishata ( ;D ) na dve, kato 'seki moje sam da opredeli koe momiche kam koya grupa spada i da deistva po savest:
1. Tezi, koito sa dostatachno motivirani i na, koito na cheloto im e napisano "Ako ne si zvyar te izyajdat kato pile!" - Mislya che s tyah spokoino moje da se igrae sparing, daje ako imash neblagorazumieto da gi jalish, te sa dostatachno razumni da ne go pravyat (samo edin primer - Desi Kirova)
2. Tova sa veche porcelanovite "barbita" - yasno e, che edinstvenoto koeto iskat, sled kato sa se ubedili, che obikolkata na bicepsat ti e dostatachno golyama, e da gi zavedesh na kino, posle na restorant, posle .. kakvoto sabya pokaje ;D

Az lichno ne bih se otnesal sas snishojdenie kam nyakoe momiche, doshlo da se nauchi da se bie, nai-malkoto za da ne go obidya. S'a ako ne iska da se uchi da se bie, deistvame po tochka dve :wink:
(skapa, az otdavna ne deistvam po tochka dve :D )

S nai-golyamoto si uvajenie, dami, pozdravi
:gangstah:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#26 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 01 май 2003 - 13:47

А и Слънчев мечо, не намирам защо да не им прелича на жените да се научат на БИ? Особено във някои си има изящество и красота и всичко. А и е мноо голям кеф, ако момичето до тебе може да се защитава и да трепе на ред. И най-вече последвалата физиономия на нападателите ;D

PsY

Не смятам ,че не им прилича а на мен не ми допада !!! А ако искаш момичето до тебе да се трепе на ред вземи си лъвица , ефекта ще е по силен , хем момиче , хем трепе на ред , хем хапва на ред . :D
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#27 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 01 май 2003 - 14:30

Хехе, мерси за съвета :D На мене не са ми особено присърце момичета, които нямат абсолютно никво намерение да се защитават и оставят това изцяло на мъжката част... Не че ме кефят мъжкарани, ама тия приказки за принцеси и принцове са малко "демоде", така да се каже. Достатъчно е момичето да прояви малко "хъс" и тогава ми печели уважението :up: Но това съм аз :) Па вкус и цвьет, таваришчи ньет! ;)

Поздрави,

PsY

Това мнение е редактирано от PsYhAr: 01 май 2003 - 14:31

You can only be what you are

#28 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 02 май 2003 - 10:40

Spored men, momichetata e hubavo da trenirat boyni izkustva, za da budat po - guvkavi, po - disciplinirani i da imat po - bogata kultura na dvijenie (poslednoto - v nay - obsht smisul!).
Osven tova - za da mogat da se zashtityat, kogato nyamat muj do sebe si, koyto da gi opazi v nepriyatna jiteyska situaciya.
Ot druga strana, kogato imat muj do sebe si, nali nyakoy tryabva da pazi gurba na muja, pri napadenie ot poveche ot 1 protivnik... Zashtoto, ako protivnicite :gangstah: :ninja: :clown: :kuku: sa poveche, dokato muja e zaet da se zashtitava (napomnyam gruckiya takticheski princip ot drevnostta: "Ako te napadne edin, ubiy go! Ako sa dvama, napaday gi! Ako sa trima, zashtishtavay se! Ako sa chetirima, byagay!" Spored kitaycite, ako nyakoy ti nanese poveche ot 2 udara, tova e opit za ubiystvo!), drugite shte hvanat jenata (koyato e bezzashtitna) i ne samo shte i se sluchat "sluchki", ami i muja shte bude v neizgodna poziciya; moje da go manipulirat, kakvo bi stanalo s momicheto/momichetata :devil: , koeto/koito go pridrijava/t, ako ne se "predade"...

Vednuj na men mi se sluchi neshto podobno - telohranirah 7 kolejki v edna diskoteka i edin mnogo "otvoren pich" (un mec, comme on dit en francais) zapochna da se zakacha s tyah... Popita me kak shte GI OPRAVYAM SAM I SEDEMTE, MOGA LI DA GI OPAZYA... Takiva gluposti razni i tuk az BLUFIRAH, kato mu obyasnih (s dumi prosti i razbrani), che ne sum az tozi, koyto gi zashtitava, naprotiv, te zashtitavat men, no se staraem da ne lichi i po - dobre e da ne gi "testva", shtoto inache, AZ ne poemam otgovornost koy shte go sglobi.
Blufa beshe poveche ot uspeshen, obache ne mojah da go povtorya sas sashtiya uspeh pred gadjeto, koeto sashto se okaza v taya diskoteka. Az, mejdu drugoto, nyamam navika da hodya po takiva mesta, osven, kogato me pomolyat da telohraniram nyakoe momichence... Obache gadjeto, navremeto, me zapali po ju jutsu, beshe mnogo dobra v TEZI NESHTA... Ta na sledvashtata trenirovka pomete tatamito s men - no udovolstvieto beshe izcyalo moe. :wooow: Abe, tya i v diskotekata pomete dansinga s men, ama nikoy ot tam prisastvashtite ne useti kakvo mi se sluchva na dansinga. :huh:
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#29 ICE_

ICE_
  • Гости

Публикувано: 02 май 2003 - 12:29

1) takiva, koito si tyrsqt gaje ili nqkakva kompaniq, v koqto da se sybirat.
2) takiva, koito iskat da otslabvat, da napylneqt, da ubivat vemeto v sku4nite sledobedi ili prosto da pravqt ne6to, dokato myjyt im gleda futbol ili pie bira s priqteli.

Za syjalenie Grisha edno 95 procenta ot jenite koito idvat v zalata e samo poradi tezi 2 prichini.

#30 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 02 май 2003 - 15:08

Osven tova - za da mogat da se zashtityat, kogato nyamat muj do sebe si, koyto da gi opazi v nepriyatna jiteyska situaciya.

Na men edin priqtel mi kaza 4e e bil svidetel na sledniq slu4ai: Vurvqt muj i jena,nenadeino mujut e napadnat ot nqlkakuv napadatel.Kato napadatelq e zatisnal 4ove4etsa na mnogo zdrav boi i togava izvednuj jenata znaete li kakvo napravila - subula si ednata obuvka koqto bila s golqm i ostur tok i izvikala "skupi idvam" i se nahvurlila s obuvkata si v/u napadatelq.Rezultata e bil pla4even za napadatelq koito pobqgnal tseliq oblqn v kruv.Ha sega kajete koi se nujdae ot zashtita muja ili jenata :D V edna realna situatsiq mai edno ot nai vajnite neshta si ostava psihikata.

Shto se otnasq do tez momi4entsa koito idvat v zalata za vsi4ko drugo no ne i za da trenirat ,az na takiva pikli ne im obrushtam nikakvo vnimanie.
Ako iskate da uspeete - 4estnost,postoqnen trud i polojitelno mislene.
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#31 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 03 май 2003 - 02:23

Хехех, ISTORIK, готино гадже ;))) Et le francais, c'est une langue horrible, parce que j'aurai des examins dans une (ou deux) semaines :((( Но стискай ми палци, aко мина, идната година съм "при тебе" ;) ;D

Pantalei, те за такфиз момичета си говорим! ;D

PsY
You can only be what you are

#32 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения

Публикувано: 03 май 2003 - 10:11

A, ako ne beshe tazi Vanya, moje bi, nyamashe da se zabiya v ju jutsu. Ili, pone, ne prez 1991!
Sega, kato sravnyavam s ju jutsu... Eheeee... Puk - ninjutsu... Eheheheeeee.... :ninja:
Dobre e da znaesh, che ima koy da ti pazi gurba, ako i da si zodiya bliznaci... :beer:
La langue francaise TERRIBILE EST, tuk sum saglasen, PsYhAr, taka e.
DOGODINA Lille e evropeyska kulturna stolica http://www.lille2004.com/
Shte se radvam da doydesh tuk, no az veche shte sum se varnal v BG...
Kolko jalko, che nyama da se vidim... Mais, possible est... je peux venir ici - par un autre programme europeenne - differente de SOCRATES - ERASMUS... Nyakoya programa za uchuteli ili za universitetski prepodavateli, za nauchni rabotnici... A, az seriozno sum "zahapal" profesionalnata strana na nika si... ne sum go izbral toku - tuy...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#33 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 04 май 2003 - 16:46

Да ви кажа след последното състезание по кендо си промених малко мнението за жените в залата :) . Особенно за Боряна . :D
Брех не давайте на жена меч !!!!!! :D :D
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#34 Knobel_

Knobel_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2003 - 21:31

Аз не съм особено впечатлен от дамите в нашата зала, защото по-голямата част си мислят, че тренират тае-бо, а останалите не се напрягат много ! А когато по едно време бях останал единственото момче в залата ... не беше леко :) . Лошото е, че с момиче не може да направиш един хубав спаринг (има и изключения де) !

#35 Linze

Linze

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • От:Germany

Публикувано: 05 май 2003 - 14:03

Za men 4estno kazano nqma nikakvo zna4enie dali ima jeni ili maje v zalata i kolko sa. Daje i sama da sam na trenirovka pak 6te si umra ot kef 4e si treniram. A 6to se otnasq do tova kakvi sa jenite trenira6ti (nqmam predvid na4inae6ti po na mesets/dva)BI opredeleno ne sa ligli, koito se 4udqt kade da si izgubiat vremeto, kak da otslabnat ili da si namerqt novo gadje, e sigurno ima izklu4enia kakto vsqko stado si ima mar6a, no az takiva momi4eta ne sam sre6tala za 6tastie.
No sam sigurna v edno, 4e vseki ima pravo da trenira i ne znam za6to edna jena da ne go pravi, nima tq ne e dostoina za BI?

#36 xektor

xektor

senshi

• Дао
  • 135 мнения
  • От:Амстердам
  • БИ:Карате, Кик-бокс, Джу-джицу

Публикувано: 05 май 2003 - 19:25

Мога само да ти завиждам, Knobel, че си бил единственото момче в залата.... :D :wooow: {}
Иначе сериозно не виждам никакъв проблем жените да тренират БИ, дори според мен си е в техен плюс. Все пак всички искат да могат да се защитят на улицата... И мисля, че чрез тренировките ще увеличат значително шанса си да го направят!
А за удрянето на жените... По принцип работата е много относителна, но в залата си мисля, че трябва да се третират наравно с всички останали, ако не за друго, поне за да свикват, все пак на улицата никой няма да ги щади само защото са жени, дори напротив. Само че има един малък проблем, както каза PAX, и това е, че слънчевият им сплит се пада някъде между гърдите :innoncent:
Както и да е, смятам, че жените си имат някои предимства пред нас мъжете, като например природно дадената им гъвкавост, нещо, което могат успешно да прилагат в бойните изкуства.
А по въпроса, че 95% от жените ходели да тренират поради първите две причини, казани от Grisha, аз лично не познавам такива, но нищо чудно да е така. Може би просто защото не познавам много жени, практикуващи бойни изкуства...
Болката е твой приятел. Тя ти казва, че губиш, така че дай повече от себе си.
Тя е най-добрият учител, въпреки че никой не иска да учи в нейния клас.

#37 Knobel_

Knobel_
  • Гости

Публикувано: 05 май 2003 - 21:10

xektor не завеждай ! Не знаеш какво правиш !! ! ! Но е много неприятно да легнеш да се разтягаш и както си се опънал и напрегнал лицето ти да е забит в накакъф полугол задник, нали ! ! ! Разсейващо е, пък и аз не съм отишъл затова ! ! ! Просто трябва да има уважение, нали ! ! !

#38 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения

Публикувано: 06 май 2003 - 09:18

Aaaa, Knobel, Knobel...
Drevnite rimlyani sa kazali:
"Imperare sibi maximum imperium est!"
V prevod - "Da vladeesh sebe si oznachava da vladeesh nay - golyamata imperiya!".
Sigurno e nepriyatno, tova, koeto kazvash, no nauchi se da umartvyavash jelaniyata na plutta si, momche!
Ili syaday nay - otpred - togava TI shte si nadupen sreshtu momichetata!!!

#39 xektor

xektor

senshi

• Дао
  • 135 мнения
  • От:Амстердам
  • БИ:Карате, Кик-бокс, Джу-джицу

Публикувано: 06 май 2003 - 21:11

Knobel, това го казах по-скоро на шега, но...
Наистина трябва да можеш да контролираш плътското и да се абстрахираш от това, че са момичета. Сигурно е кофти

както си се опънал и напрегнал лицето ти да е забит в накакъф полугол задник

но това винаги може да се случи - даже и едно момиче да има тя може пак да е пред теб и да имаш същия проблем, пък даже да няма нито едно пак може да забиеш лице в полугол задник на момче, нали? Или както каза ISTORIK сядай ти пред тях или просто не мисли за това и гледай към краката си, а не към "полуголия задник". И това за уважението не разбрах каква връзка имаше...
Болката е твой приятел. Тя ти казва, че губиш, така че дай повече от себе си.
Тя е най-добрият учител, въпреки че никой не иска да учи в нейния клас.

#40 Instant_Soul

Instant_Soul

The Errant

• Дао
  • 83 мнения
  • От:Русе
  • БИ:Aikido

Публикувано: 06 май 2003 - 23:14

Ех, мъже, мъже ..... един женски задник в залата - голям проблем ;D
Ами нас жените питате ли ни като около нас има толкова много мъжки дупета ???
Все пак процентното отношение е много по-различно :D вие я сте зад някоя жена, я не. Аз на където и да си обърна главата все мъже .....
На мен обаче това не ми пречи да тренирам /даже ми помага/ :innoncent:

Ако оставим майтапа на страна - мисля, че който е влязъл в залата е там, за да тренира, не да се разсейва.

Това мнение е редактирано от Instant_Soul: 06 май 2003 - 23:17

"Опознай себе си" - Instant_Soul©