Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Какво си казвате като видите жена в залата

• Please log in to reply
В темата има 277 мнения

#41 Xiao Long

Xiao Long

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • От:София
  • БИ:Тайдзицюан, Дзуейцюан, Шуандзиегун, Тайдзи цинна, Джийт Кун До и др.

Публикувано: 06 май 2003 - 23:22

Niama ni6to lo6o v tova,4e jeni se zanimavat s BI.Problemite nastavat,kogato ;y4iteliat;zapo4ne da se zanimava s ;neia;.
No kato cialo pri jenite otsystva naglasata za bitka.Te po-skoro se interesuvat ot BI zaradi IZKUSTVOTO,a boiat e prosto pridatyk na tezi zaniatia.

#42 maria_maria

maria_maria
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:[from] Ruse, [now] Sofia
  • БИ:Aikido

Публикувано: 07 май 2003 - 06:33

При това положение има ли други пречки да играеш с жена?

няма, да му се не види, разберете най-после!

#43 drebosuchko

drebosuchko

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения

Публикувано: 07 май 2003 - 08:29

Niama ni6to lo6o v tova,4e  jeni se zanimavat s BI.Problemite nastavat,kogato ;y4iteliat;zapo4ne da se zanimava s ;neia;

Che kakav problem stava kato uchiteliat se zanimava s neia
:confused: Kakto pokazva na momchetata, taka shte pokazva i na momichetata :angrrr: Ili kvo - otiva da i pokaje neshto i aide vsichki pochvat da shushukat vse e dno e stanalo koi znae kvo!!! Intriganti!!!

Това мнение е редактирано от drebosuchko: 07 май 2003 - 08:31

Никога не преставай да започваш и никога не започвай да преставаш!!!

#44 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 07 май 2003 - 10:25

Interesno...
I az sum prepodaval i ju jutsu, i karate na momicheta...
Taka i ne razbrah koga zapochvat problemite, spored Xiao Long.

Spored men, momicheto shte ima problem, ako ne reagira adekvatno na tehnikata, koyato i se prilaga ili, ako ne e usvoila padaniyata, vsledstvie na koeto, riskuva da si naturti dupeto :angrrr: (les fesses - mnogo se zabavlyavam, che na frenski "dupe" e v mnojestveno chislo!).
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#45 PsYhAr

PsYhAr
  • Дао
  • 174 мнения

Публикувано: 07 май 2003 - 16:46

A, ako ne beshe tazi Vanya, moje bi, nyamashe da se zabiya v ju jutsu. Ili, pone, ne prez 1991!
Sega, kato sravnyavam s ju jutsu... Eheeee... Puk - ninjutsu... Eheheheeeee.... :ninja:
Dobre e da znaesh, che ima koy da ti pazi gurba, ako i da si zodiya bliznaci... :beer:

LOL!

Я виж ти, не знаех, че и ти си Близнаци :sunny: Ама си личи де :D

Колкото до момичетата в залата- ами прави сте, обаче човек ако си наложи да не мисли В МОМЕНТА за това, няма проблем. Самоче като гледах инструктурката ни по Винг Чун (яка пичка) как върти таза.... Малей! ;D {} Ама се сдържаме де! Както някой вече каза- в доджото се влиза, за да се тренира.

Иначе какво мислите, до колко човека е "полезно" да тренират в една група? Според мене предела е 15-16. След това си чакай инструктура да те види, поправи и т.н...

PsY

Това мнение е редактирано от PsYhAr: 07 май 2003 - 16:51

You can only be what you are

#46 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 07 май 2003 - 17:27

При това положение има ли други пречки да играеш с жена?

няма, да му се не види, разберете най-после!

Мария , мене ако питаш има много пречки да играеш със жена :)
По нагоре бях казал май , два лоукик-а и ще стане лошо . Освен жената ако не е с мъжки хормони :) . Все пак БИ не е само айкидо нали ? .
Обаче за кендо вече е друго там жените са много равностойни поне на мене ми изглежда така
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#47 Xiao Long

Xiao Long

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • БИ:Тайдзицюан, Дзуейцюан, Шуандзиегун, Тайдзи цинна, Джийт Кун До и др.

Публикувано: 08 май 2003 - 00:01

Izviniavam se,4e se izrazih tolkova mygliavo i neto4no.Imah v predvid ,4e e problem kogato ;y4iteliat; se zaigrae s jenata v dojoto i zabravi,4e tia e do6la da praktikuva BI,a ne da bube ;obekt na jelanie;. Uvajavam damite praktikuva6ti BI i im se vyzhi6tavam , kogato vidia,4e postigat uspehi po
Pytia na BI.

#48 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 08 май 2003 - 00:29

Ех, мъже, мъже ..... един женски задник в залата - голям проблем  ;D
Ами нас жените питате ли ни като около нас има толкова много мъжки дупета ???
Все пак процентното отношение е много по-различно  :D  вие я сте зад някоя жена, я не. Аз на където и да си обърна главата все мъже .....
На мен обаче това не ми пречи да тренирам /даже ми помага/  :innoncent:

Ако оставим майтапа на страна - мисля, че който е влязъл в залата е там, за да тренира, не да се разсейва.

abe istinskiyat voin e nepodvlasten na niskite strasti :up:

Az prodaljavam da tvardya che jenite v dojoto sa ravnopostaveni na majete i sa ne po loshi boici, ako poiskat.
Sashto kato Pesho nevijdam kakav e problemat da se biesh sas jena pri polojenie, che tya go pojelae. Veche drug e problema, che netryabva da pozvolyavame da se osakatyavame, nali? I za edin malko po-kretav i koordiniran trenirash BI, koito nestrada ot izlishni kompleksi i ne udrya po-slabite s "nai-dobrite si udari", tova ne bi tryabvalo da e problem.

Pozdravi,
:ninja:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#49 maria_maria

maria_maria
  • Дао
  • 170 мнения
  • От:[from] Ruse, [now] Sofia
  • БИ:Aikido

Публикувано: 08 май 2003 - 06:30

зависи много и от големината на залата. според мен 20тина някъде - това са 10тина двойки.

#50 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 08 май 2003 - 10:41

abe istinskiyat voin e nepodvlasten na niskite strasti  :up:

Sashto kato Pesho nevijdam kakav e problemat da se biesh sas jena pri polojenie, che tya go pojelae.

В такъв случай, на този форум едва ли има "истински войни"! ;D А ако има-веднага да си признаят! ;D
Да не им се поддаваме-да; но да сме "неподвластни"?!? :confused: Още не съм станал Буда:)!
Е, аз пък виждам какъв е проблема:)-особено предвид, че не съм 100% сигурен в способността си да спра всеки свой удар!
А и каквото и да правя-пак ще я пазя, с което мога само да й изградя лоши навици за улицата!:)
Историк-реално погледнато, този орган се състои от две части :)! Така че, множественото число си е съвсем уместно! :innoncent:
Като ми е първи език френският, не мога да не го защитя :innoncent: !
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#51 borx_

borx_
  • Гости

Публикувано: 08 май 2003 - 11:53

Да ви кажа след последното състезание по кендо си промених малко мнението за жените в залата :) . Особенно за Боряна .  :D
Брех не давайте на жена меч !!!!!!  :D  :D

Слънчев_мечо, много благодаря за тези думи! :sunny: :sunny: :sunny:
Радвам се, че съм те впечатлила, но мисля, че и другите участнички(и участници) се представиха много добре--а и тепърва предстои истинското развитие :up:

#52 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 08 май 2003 - 12:37

А няма ли да пуснете някое инфо за това състезание на форума?:) От разказа на един от участниците (Джубей:)), ми се струва, че би било интересно...дори и за не-кендоки като мен:)!

Това мнение е редактирано от Cocolino: 08 май 2003 - 12:38

Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#53 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения

Публикувано: 09 май 2003 - 10:21

Историк-реално погледнато, този орган се състои от две части ! Така че, множественото число си е съвсем уместно!
Като ми е първи език френският, не мога да не го защитя !

Mladejo, koy ti kaza, che frenskiyat ezik NE mi e purvi.
Na kakuv ezik, mislish, sum progovoril na 2 godinki?
Sajalyavam, no ne na yaponski.
BG nauchih dosta po - kusno, no na 5 godishna vazrast veche byah prochel starogruckata mitologiya na bg. Na fr zapochnah da cheta i pisha po - natatak, predi ne mi se be nalagalo.
Sega le francais est mon deuxieme etude superieur (le bg + la literature inclus), apres l' histoire.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#54 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 09 май 2003 - 10:57

Да силно впечетление ми направи и Нина /май беше / дано не и бъркам името :) . Също и Еленко и още други но малко ми е трудно да кажа кой точно .
За развитие - ДА . Ще се радвам на това , е ще бъде по добре и аз ако се включа в това развитие къде по бавно , къде по-бързо .:) Но времето ще покаже или няма .
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#55 JUBEI

JUBEI

Wimp

• Изпитателен Срок
  • 7 мнения
  • БИ:KENDO

Публикувано: 10 май 2003 - 11:02

Да силно впечетление ми направи и Нина /май беше / дано не и бъркам името  .

Ne burkash nina se kazva :)

А няма ли да пуснете някое инфо за това състезание на форума? От разказа на един от участниците (Джубей), ми се струва, че би било интересно...дори и за не-кендоки като мен!

Da naistina beshe interesno,makar 4e az edva li se broyah za u4asnik :D ,no se sumnyavam 4e osven nashite razkazi i nyakoya i druga snimka nyakoi moje da dade nyakakvo po-golyamo info za sustezanieto,zastoto NIKOYA TELEVIZIYA NE SE BESHE ZAINTERESUVALA OT NEGO :pissed: :samurai: :smashfreak: (makar 4e za men tova beshe po-dobre vse pak sum mnogo :pissed: ot samiya fakt).I se radvam 4e horata svurzani s nego ne mogat da mi 4etat mislite :devil:

#56 SHANTAL

SHANTAL

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 9 мнения

Публикувано: 15 май 2003 - 20:36

Хей мъже...знаете ли колко жени има дето могат да ви натупат набързо, а?
Често подценявате жените в спаринга и въобще на тренировка, а после се оплаквате..."Тук ме ритна силно...там ме боли...тука е синьо...".Та такива ти ми работи.
Не казвам да млатите жените, но...дръжте се като на тренировка и тренирайте равнопоставено с нас.По този начин ни помагате да се учим да си справяме и с по-тежката категория. :devil:
По-горе бяха казали, че жените са като котки :cat: :прави сте...никога не се знае от каде какво ще ви дойде и по отношение на БИ, и по отношение на любовта и прочие...
Прочетох и много неготивни мнения за жените...мисля, че донякъде сте прави.Женския каратистки имидж се разваля много лесно- достатъчно е да видех една некоординирана лигла, дето не знае за какво аджеба в дошла в доджо, за да си развалиш мнението за нежната половинка в унисон с каратето. :yin-yang:

#57 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения

Публикувано: 16 май 2003 - 08:41

Da, SHANTAL, vednuj, edna moya kolejka i dobra priyatelka pojela da "poigraem priyatelski sparing".
Bila trenirala 2 - 3 karateta (kiokushinkay i oshte nyakakvi drugi, "et alia", kakto se kazva na latinski)...
Dobreee... Zastavam az v zashtitna stoyka, prisvivam svoite "malki zli ochichki" :ninja: i chakam da vidya kakvo shte napravi...
Tukmo se chudeh dali da i igraya samo s karate ili da vkaram tehniki ot ju jutsu, da i bude gadno... :devil:

Izvestno vreme se gledahme, sled koeto, tya kaza:
"Mmm... mnogo zlobno gledash :devil: , strah me e ot teb!" i cancel-ira (otkaza) sparinga.

Za nakazanie - "otnese boya" na shah!
:ar15firing: :samurai: :smashfreak: :fou: :Na_Na_Na_Na: :down: :shield:

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 16 май 2003 - 08:45

#58 NightWalkeR_HK_

NightWalkeR_HK_
  • Гости

Публикувано: 31 май 2003 - 16:55

kato vida jena purvoto neshto koeto si pomislqm e WOW momi4e v zala s mom4eta :).Ne me razbirai pogreshno no jenite sa isklu4itelno nejni(s nqkoi iskliu4enia)trudno e da si predstavish kak jena shte ti razdava shamari i shte komandva bes da se interesuva ot pola na drugia.Jenite sa hubavo neshto no mi e trudno da razbera kak edno momi4e 48 kila treni da se bie na ulicata ''kato majat na ulicata moje da pbade dvaputi kolkoto neq.Vsu6tnost istinata e 4e ne vsqko boino iskustvo stava za jeni.A o6te ima i momi4eta koito trenirat za da sa sred mom4eta a ne zaradi samite trenirovki i tova v dosta slu4ai razvalq formata na otbora (Gospodi 4e te dori gubqt po sastezaniq)za tova momi4eto koeto vliza v zalata trqbva da vliza s uvajenie i isklu4itelna loqlnost.Ne me razbiraite pogreshno as obi4am jenite.NO ne i kogato pre4at :)

#59 Day

Day
  • Дао
  • 303 мнения
  • БИ:джудо

Публикувано: 31 май 2003 - 18:21

Ами погледнете го от гледна точка на мъжа, момичета:)-как се очаква да играя спаринг с жена, питам сериозно? Аз изобщо не знам, дали бих могъл да ударя жена дори в екстремална ситуация; а в залата е направо абсурд (само по случайност-ако не преценя добре дистанцията при някое упражнение).

Според мен ти по-скоро си изключение :-)
Не съм дочела темата докрай и се извинявам , ако повторя нещо, но моят опит в залата с мъжете е следния (вярно, че става въпрос за джудо, където няма удари, но...)
Идват млади момчета, яки, понаучават малко техника и правим спаринги. Те държат на всяка цена да победят, използват всичката си сила и понякога направо могат да смачкат момичето, ако не е достатъчно подготвено и то или е по-нежно. Аз си го обяснявам само с факта, че не могат да си представят как ще бъдат победени от една жена...Или пък може да не умеят да преценят колко сила да приложат, да не усещат, че мачкат. ПО-склонна съм на първото предположение, защото ми се е случвало общо взето начинаещ да не може да повярва, че с техника мога да го победя в определена ситуация, въпреки, че е повече килограми от мен и по-силен физически, та се е налагало да правя демонстрация :ninja:
Признавам обаче , че това се отнася повече за нови момчета. Колкото по-опитен е един състезател, толкова по-внимателен е. Но пък новите момичета обратно - са по-внимателни и употребяват по-малко сила отколкото бигха могли да употребят. МОже би това се дължи на факта, че не са свикнали да това да употребяват сила по този начин - срещу човек.

#60 Day

Day
  • Дао
  • 303 мнения
  • БИ:джудо

Публикувано: 31 май 2003 - 18:33

Не подкрепям обаче сериозен спаринг между мъж и жена. Случвало ми се е разбира се да играя с жена, но винаги е било все едно, че жонглирам със сурови яйца. 

Значи виждам, че тук се говори повече за удари и наистина е по-различно. Самата аз още не мога да асимилирам добре как бих ударила жена, да не говорим за удар по лицето...
И все пак: Не знам ти колко си висок и колко килограма си: естествено е ако си 100 кила и 1.80 да се притесняваш да се "биеш" с жена 170 и 50 кг :-)
Но когато става въпрос за мъж и жена, които са долу -горе на едни килограми, тогава е малко по-различно.
Всъщност относно:

Жените не са боксови чували, и когато играем спаринг с тях трябва да излизаме на татамито с идеята да им партнираме, да им помогнем да се учат, а не да се състезаваме и доказваме

Не е ли това идеята на всеки спаринг, независимо дали е с мъж или жена? Да се учат партньорите взаимно. Ако имаш спаринг с по-слаб партньор, но е мъж, ще го сбиеш ли колкото можеш само защото е мъж, а не жена?