Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Подход към начинаещия в Айкидо

• Please log in to reply
В темата има 90 мнения

#21 Стефо_

Стефо_
  • Гости

Публикувано: 12 май 2005 - 22:22

Пази полюлея!

#22 daon

daon

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 13 май 2005 - 00:23

Между другото колко струва едно джо, и дали има във ВТ или ще трябва от СФ да си вземам ако реша.

#23 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 13 май 2005 - 09:37

Във Велико Търново трябва да има джо-та - питай сенсей Мартин Тодоров или някой от хората му, продаваха на Търновския семинар, така че все се намират някъде. Цената ще да е около 10 лева ориентировъчно, макар че може и да варира. Колкото за упражненията, тъй-като си начинаещ е особено важно инструктора ти да ти ги обясни максимално ясно, защото заучиш ли веднъж грешно нещата после ще имаш много проблеми вЕрвай ми :)
И успех както на татамито, така и извън него ;)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#24 Conan_1_

Conan_1_
  • Гости

Публикувано: 27 август 2005 - 21:32

:) Това първата тренировка е нещто много важно и плашещо за начинаещия!Според мен първоначално трябва дасепостараеш да приобщтиш новия кам колектива зада се отпусне!Всеки отнас е бил изнервен и притеснен първия път!Нашата сенсей отделя няколко минути от първата тренировка на начинаещтия задаго представи на клуба и когато той се поотпусне някой от нас се лепва за него и с приятелски подход започва да му обяснява етикецията и основните положения примерно :up: Не е редно дасеподходи направо кам някои хард техники или без насърчение от твоя страна:)Дори и данеуспее да сесправи с поставените цели първоначално начинае6тият ще се отпусне и скоро работата ще трагне ако вижда наоколо усмивки и подкрепа!!!Парвите впечатления често са МНОГО важни!!

#25 Conan_1_

Conan_1_
  • Гости

Публикувано: 27 август 2005 - 22:15

Тва да се занимаваш допалнително е много хубаво нещо!!Наблегни примерно на основните стапки или прави стабилни загрявки изван татамито задапривикнеш кам натоварването!Ако искаш дасиполезен за себеси вземи си отнякаде няколко книги за Айкидо и се образоваи с какво точно се захващашВтях ще откриеш защо толкова народ(и аз включително)е влюбен в това БИ и защо повечето и непомислйме за нещодруго! :up:

А за джото-всеки уважаващ себеси дарводелец може дати направи стига давземе6 едно от клуба кадето тренираш за модел!Така даже щети излезе и много по-евтино и лесно!Неставай смешен само заедно джо до София пат дабиеш!И в Пловдив има да продават ако тва е вапроса!! :up:

#26 Dream Of The Dolphin

Dream Of The Dolphin

Нов участник

• Дао
  • 7 мнения
  • БИ:Absolute beginner

Публикувано: 29 август 2005 - 00:25

Тренирай да сменяваш ляво и дясно ханми като се въртиш на пръстите на краката. Можеш да упражняваш същите техники който си спомняш без партньор, което се получава като от рода на Тай чи. Ако ти е трудно да си представяш партньора можеш да закачиш някоя блуза с дълаг ръкав на закачалка да ти е уке. Можеш да затваряш вратата на хладилника с йукомен, шомен или цки ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Това ми изглежда на смешен начин да потрошиш домашното оборудване и себе си най-вече, отколкото на една home тренировка  :) Е, надявам се човека, който пита за съвет да не приеме съвсем на сериозно и буквално предложението, тъй като си е доста рисковано откъдето и да го погледнеш  :wink: Ходете в залата по-често, ако имате време да отделите за "домашна тренировка", то защо да не си е една редовна и пълноценна такава в доджото??

#27 Irimi

Irimi
  • Дао
  • 37 мнения
  • От:Пловдив/София
  • БИ:Айкидо и др.

Публикувано: 29 август 2005 - 17:22

Според мен е нужно да се пазят много начинаещите и малко по малко да се поутракват, но започнат ли да се посамозабравят и да си мислят че са най-великите сме длъжни да има покажем че от високо се пада именно ТЕЖКО
"Винаги уважавай противника."

#28 Митоко

Митоко

Боец на вражеска територия

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Кьолн, Германия

Публикувано: 30 август 2005 - 10:47

Привет, хорица!
Мойто мнение е, че всеки начинаещ си е сам по себе си много различен...има такива дето като стъпят в залата и все едно, че са на Марс, има и други дето като им говориш те гледат като обогатен уран на клечка :D Да не говорим за факта, че е изключително важно на колко години е...дали е още дете или може вече да му се обяснява като на по-голям...
Обаче съгласете се, че не може един начинаещ да се държи една седмица в крайчето на татамито и да му се обяснява, колко е важно да не се счупи ръката на партньора и как трябва да се отнася с любов към него и някви такива...представете си колко хора ще има в залата тогава :confused: Не е ли да го грабнеш от самото начало и да му е интересно (не говоря обаче за лесно, нали?! - лицевите са си лицеви :wink: )
И все пак, основната функция на начинаещите е да се учат и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да задават въпроси и сами да се интересуват - тогава всичко ще върви прекрасно, пък и много по-бързо!!
Айде, хорица, със здраве! :up:
Тренирай по много, учи се от всеки, стани айкидо-пристрастен...

#29 Митоко

Митоко

• Дао
  • 152 мнения

Публикувано: 31 август 2005 - 09:49

Работата извън залата има много голямо значение според мен. Не че ако не тренираш извънредно не можеш да станеш добър, просто ако го правиш, то не само ти ще усетиш разликата, ами и околните ще я забележат. Определено нивото ти бързо ще скочи нагоре :wink: Пък и то винаги може да се намери време за някое друго цки, шомен и малко лицеви и коремни :weight_lift:
Поздрави от Бургас :!: 

#30 Dream Of The Dolphin

Dream Of The Dolphin

Нов участник

• Дао
  • 7 мнения
  • БИ:Absolute beginner

Публикувано: 01 септември 2005 - 18:57

......... Пък и то винаги може да се намери време за някое друго цки, шомен и малко лицеви и коремни :weight_lift:
Поздрави от Бургас :!: 

<{POST_SNAPBACK}>

Аз мога да препоръчам следното - а защо да не обърнем малко повече внимание на духовния аспект в Айкидо?? Предполагам хората които са в начлото на своя път в Айкидо тепърва ще откриват това, но нека не забравяме че освен физическото натоварване и техническото усъвършенстване зад Айкидо стои нещо голямо, един дълбок смисъл и послание, цел, път и познания дори отвъд нашите разбирания  :up: Всичко с времето си разбира се, живота е предимно училище  :wink:

Това мнение е редактирано от Dream Of The Dolphin: 01 септември 2005 - 18:59

#31 Митоко

Митоко

• Дао
  • 152 мнения

Публикувано: 02 септември 2005 - 13:47

Аз мога да препоръчам следното - а защо да не обърнем малко повече внимание на духовния аспект в Айкидо?? Предполагам хората които са в начлото на своя път в Айкидо тепърва ще откриват това, но нека не забравяме че освен физическото натоварване и техническото усъвършенстване зад Айкидо стои нещо голямо, един дълбок смисъл и послание, цел, път и познания дори отвъд нашите разбирания  :up: Всичко с времето си разбира се, живота е предимно училище  :wink:

<{POST_SNAPBACK}>

Хе-хе-хе ;D
Къде така в неизвестното.... :confused:
Аз тренирам вече от 5 годинки и въобще не ми минава през главата да се впускам в теми, в които съм много бос още! Моля ви се, недейте така - начинаещи и дълбоки мисли за смисъла на живота и вътрешна енергия :baaa:  Айде малко по-сериозно, дайте да тренираме пък после може и да прозрем нещо :wink:

#32 DJ_CUPONa_

DJ_CUPONa_
  • Гости

Публикувано: 05 септември 2005 - 00:29

Извън залата е добре човек да обърне внимание на физиката си. Достатъчни са коремни преси и лицеви опори. А пък ако спортувате освен Айкидо и още нещо, което допринася за развитието на силата ви, и домашните упражнения са излишни. Тогава даже трябва да се дава покой на тялото за да си отпочине.
:wight_lift2:  :super:

#33 diman_

diman_
  • Гости

Публикувано: 05 септември 2005 - 18:32

<{POST_SNAPBACK}>

Аз мисля че е добре да се поизпотиш малко в залата (40-50 годинки) и после да тръгнеш да търсиш ки

#34 Митоко

Митоко

• Дао
  • 152 мнения

Публикувано: 05 септември 2005 - 21:52

Аз мисля че е добре да се поизпотиш малко в залата (40-50 годинки) и после да тръгнеш да търсиш ки

<{POST_SNAPBACK}>

Пък току-виж си го намерила :D

#35 DJ_CUPONa_

DJ_CUPONa_
  • Гости

Публикувано: 06 септември 2005 - 10:59

Пък току-виж си го намерила :D

<{POST_SNAPBACK}>

Че защо да не го намери ве!?! :confused:  Накои доста по-рано го откриват:

Ки упражненията е всичко, което е съставна част от айкидо - дишане, базови движения (ирими, тенкан, фунакоги ундо, шоменучи иккьо ундо и т.н.)

:huh1:  :huh1:  :huh1: 
                                                      ;D

#36 огър

огър
  • Дао
  • 35 мнения
  • БИ:...

Публикувано: 09 декември 2005 - 17:04

Вярно е това че не се обръща внимани на етикецията ,а трябва.А пък без укеми за никъде не си .Спомням си какво ми каза брат ми за първата тренировка ,ще ти покажат каквото трябва само се старай да го правиш, както се показва.И се постарай да научиш паданията още на първата тренировка.Благодаря му за това.Важно е да се започне с интусиазъм и той да не отслабва!!!
Много здраве и късмет от ОГЪРА !??!

#37 kPa4yH

kPa4yH
  • Дао
  • 20 мнения
  • От:София
  • БИ:Тае Куон До

Публикувано: 09 декември 2005 - 20:19

Моята първа тренировка представляваше следното: в ъгълчето на доджо сенсей показа първо тай-сабаки. След това уширо укеми и мае укеми. След това те оставя да си ги правиш сам, без да се намесва. Към средата на тренировката те проверява доколко си ги усвоил и ако си късметлия правиш първата си техника (моята беше коте-гаеши, но съм виждал да учат новаците първо на ирими наге, тен-чи наге и кокю наге). Естествено етикетът е първото нещо с което трябва начинаещия да бъде запознат, но при мен това не беше належащо поради многото самурайски книги които съм изчел и неколкократните ми посещения на тренировки и вътрешни семинари, преди да започна да тренирам.
Всичко с мярка.

#38 Напстер_

Напстер_
  • Гости

Публикувано: 20 април 2006 - 21:07

Ми като заначало по добре да се научи да заема гард да понаучи етикецията и да се започне с упражнения улесняващи по-нататъшното изучаване на паданията постепенно да започне ( на 3-4та тренировка в зависимост от темпа му на развитие) да играе с уке/тори а за ключовете има време..

#39 Якуза

Якуза

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения

Публикувано: 26 април 2006 - 09:53

Ами според мен трябва да му се обясни от някой, най-добре от сенсея, че техниките в Айкидо изискват хармония между уке и тори.

#40 Jin Kazama

Jin Kazama

Луд на татамито

• Дао
  • 29 мнения
  • БИ:Aikikai Aikido

Публикувано: 26 април 2006 - 10:28

Митоко както винаги с лицевите :D !И аз бях новобранец в залата и точно той ми показа това - онова(в Бургас де)!Така че,да се знае,Митоко си има много добър подход към новаците!!!Отделно,докато аз тренирах,само няколко човека сякаш идваха с нежелание или не разбираха нищо!!!!Просто трябва търпение и да се даде шанс на новите да се осъзнаят и да почнат да работят като хората!!!!
Боят свършва когато ваканцията в болницата или на небето започва!!!