Към съдържанието

Снимка
- - - - -

L-карнитин

• Please log in to reply
В темата има 70 мнения

#1 ЖеЛяЗн0_БеБе

ЖеЛяЗн0_БеБе
  • Дао
  • 148 мнения
  • От:Кюстендил
  • БИ:айкидо,муай-тай

Публикувано: 10 април 2006 - 10:11

Надявам се да не се повтарям,но искам да ви попитам за Ел карнетина.Какво е действието му?По принцип знам,че помага за изгарянето на мазнините,но наскоро ми казаха,че се давало на бебета за захранване.Отслабва ли се от него или се трупат мазнини :scratch_one-s_head:

РЕДАКЦИЯ всичко(или почти всичко) за L-карнитин
http://www.naturprod...2&MID=57&SID=57 -инфо
http://www.bb-team.o...tuff/000504.php -инфо
http://dieti.gbg.bg/...temaN=44&page=2 -инфо
http://www.google.co...ll&start=0&sa=N -какво казва гугъл
http://www.biberonbg...nfo/formula.htm -Хранене на бебето с адаптирано мляко
I`ve got the magic stick....

#2 фуъфуъф

фуъфуъф

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:таеклондо

Публикувано: 24 май 2006 - 15:05

сваля много е ефикасно между другото ако го комбинира6 с фитнес

#3 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 25 май 2006 - 23:07

мани не думай :confused:
;D ;D

#4 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 26 май 2006 - 03:20

:suicide: :fou: :fou: Кът ти гледам ,ника,колко е объркан,бая си се объркал и с Ел-карнитина!Предимно ,този продукт се използва в съчетание с аеробни движения ,както и БИ/спорт/в който има същите такива!

много добре действа със следните спортове-л.атлетика,плуване,от Б.спортове-кик бокс,тай-бокс,бокс,също така борба и джудо! :sport_boxing2: :sport_boxing2:
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#5 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 26 май 2006 - 04:05

то си е написано в линковете всичко това, ама нали требе да се изкаже... :)

#6 Carmela Biscuit

Carmela Biscuit

куцо пиле

• Дао
  • 40 мнения
  • От:домашния офис, пред компютъра
  • БИ:шотокан, джу джуцу

Публикувано: 26 май 2006 - 11:16

В аптеките има доста марки Л-карнитин, основно български - Нутрим, Биогейм, Адифарм, Пауърфуд.
Иска ми се да е вносен продукт, но ми предложиха единствено някакъв американски от 1000 мг капсулите, което не ме устройва.
Някой ползвал ли е Л-карнитин и каква марка бихте препоръчали?
Задавам въпроса, след като прекарах поне два часа в ровене из нета и четене на всякакви мнения (и спамове) и тотално се оплетох стават ли българските продукти или не. :confused:
На мен не ми трябва за сваляне на тегло, искам да променя съотношението мускули-мазнини, за което Л-карнитина би трябвало да помогне (плюс тренировките 5 пъти седмично) :sport_boxing2: :wight_lift2:

Това мнение е редактирано от Carmela Biscuit: 26 май 2006 - 11:28

The limits of my language are the limits of my world.

#7 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 26 май 2006 - 11:54

В аптеките има доста марки Л-карнитин, основно български - Нутрим, Биогейм, Адифарм, Пауърфуд.
Иска ми се да е вносен продукт, но ми предложиха единствено някакъв американски от 1000 мг капсулите, което не ме устройва.
Задавам въпроса, след като прекарах поне два часа в ровене из нета и четене на всякакви мнения (и спамове) и тотално се оплетох стават ли българските продукти или не. :confused:
На мен не ми трябва за сваляне на тегло, искам да променя съотношението мускули-мазнини, за което Л-карнитина би трябвало да помогне (плюс тренировките 5 пъти седмично) :sport_boxing2: :wight_lift2:

а аз щети препоръчам да не се занимаваш с глупусти и да си нормализираш храненето. Щом тренираш 5 пъти седмично, едва ли ще ти е особен проблем да разкараш излишните мазнини с подходящ хранителен режим. Умишлено не използвам думата "диета", понеже става въпрос за начин на хранене, а не за глад или някакви сложни схеми.
Иначе гледам, май още само в този форум не съм писал (или може би съм? трябва да погледна) .. така, намерих го

обикновено фет-бърнирите (какъвто, предполагам, е въпросният Xenadrine) вървят с някаква диета .. т.е. за да са ефикасни - трябва да се въздържаш от определни неща ... да кажем, че решиш да го ползваш, пазваш всичко и постигаш резултати .. евала! а след това? продължаваш по старо му у след половин гопдина пак внасяш сумичка в касата на компанията, произвеждаща Xenadrine?
на мен не ми се струва разумно ...
нормализирай си храненето, изключи почти напълно джънк-фууд-а (т.е. празните калории) и - зависи, колко имаш да сваляш, но пшри всички случаи е добре да се броят калории (без да се вманиачаваш!) (за оптимални резултати) ...
за запазване на мускуланата маса - продължавай да си буташ здраво щангите (задължително условие!), замени кардиото с интервални спринтове - горят в пъти повече енергия от кардиото ЧАСОВЕ след тренировката, траят не повече от 15-20 мин (кардиото е от рода на 40+ ) и пазят максимално мускула (кардиото си гори както глюкоген и мазнини, така и мускулна тъкан при това не особено малко .. и още по лошо - превръща силните и бързи мускулни влакана (Тип 2Б) в бавни, МАЛКИ и издръжливите Тип 1), коригирай си храненто така че да бъдеш на ЛЕКО отрицателен калориен баланс (от рода на -200-300 ккал) и нещата полека лека ще започнеш да се приближаваш към заветните килограми и ПРОЦЕНТ мазнини ..

Успех! :thumbsup.gif:

лично аз не познавам човек, който да не е свалил с фет-бърнъри. НО освен това и не познавам човек, който да Е ЗАДЪРЖАЛ ПОСТИГНАТОТО за особено дълго време след прекратяване употребрата на препарата.
Намали въглехидратите (за да избегнеш излишната липогенеза), хапвай повечеко богати на белтъчини храни - месо, яйца и млечни продукти (зада пазиш мускулите), НЕ избягвай мазнините (за да не блокираш изгарянето на мазнините .. представи си, че мазнините в тялото ти са една банкова сметка ... би ли си позволила да теглиш редовно от една сметка, ако не внасяш нищо в нея? т.е. яж мазнините, за да гори тялото ти мазнини)

може като за началода погледнеш това:

"15 съвета"
"Често задавани въпроси"
както и
"Контрол на теглото"

Успех! :up:

#8 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения

Публикувано: 26 май 2006 - 12:56

започвам да ти отговарям на въпросите,един по един!
:Bulgaria: В България ,не се произвежда Ел-карнитин,само се пълни,тези БГ продукти,само предлагат продукта ,който в действителност не е от БГ!

Ел -карнитина ,бива два вида на капсули и течен!Течния е по добър ,защото много по успешно се усвоява от организма и по бързо ,естествено :fou: :umnik:
Виждал съм разфасовки на капсолите-250,500и 1000 мг!В момента ползвам ,течен и съм доста по доволен ,заради по бързия ефект!Течния има вкус на тонизираща напитка/Шарк,Ред-бул/!

консумация :umnik:

500мг /разфасовка/------------2капсули ,30мин.преди тренировка,ако може с :coffee: кафе,преди лягане още две!

За течния ще пиша по късно ,ако имате желание!

поздрави! :wooow: :)
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

#9 Carmela Biscuit

Carmela Biscuit

куцо пиле

• Дао
  • 40 мнения
  • От:домашния офис, пред компютъра
  • БИ:шотокан, джу джуцу

Публикувано: 26 май 2006 - 13:55

Thai, ти ме разби! След като изчетох камара материали снощи по линковете в началото на темата започнах да се чудя как съм я карала досега без Л-карнитин :huh1: Прозвуча ми като точно това, от което имам нужда при моя начин на хранене и спортуване. Знам, че в храненето е ключът от палатката, но животът без вафличка към кафенцето просто ми се струва тъжен и безсмислен :D Много уважавам spidersport и зная статиите, към които си ми пратил линкове (thanks :up: ) почти наизуст, но това не ми помага - обичам въглехидратите, мразя мазнините (сланина, мас, мазна манджа, брр...). Опитвам се да намаля шоколадчетата, лея зехтин в салатата вечер, но като цяло въглехидратите преобладават в менюто ми и при започналото плодово лято тенденцията сигурно ще се запази, може би с известен превес на фруктозата над рафинираната захар.

Всъщност не открих данни употребата на Л-карнитин да е вредна, дори напротив - препоръчват го на спортуващите, затова май съм склонна да опитам за един месец - поживем, увидим.

сап4е, благодаря за инфото! :thank_you2:

консумация

500мг /разфасовка/------------2капсули ,30мин.преди тренировка,ако може с кафе,преди лягане още две!

Това май е множко за мен, аз съм от отбора на Кайли Миноуг :gorgeous: (без гласа и русата коса :D - 44 кг +-)

За течния ще пиша по късно ,ако имате желание!

Пиши, желание има!
The limits of my language are the limits of my world.

#10 antoniy1975

antoniy1975
  • Дао
  • 22 мнения
  • От:Vancouver BC
  • БИ:shotokan karate-do , ju-jutsu

Публикувано: 26 май 2006 - 14:11

Разбира се , че имаме. Дай повече информация. Например аз тренирам карате , минимум 4 пъти в седмица. Висок съм 1.72 тежа 77кг. В какво количество и в каква честота трябва да приемам течният Л-карнитин , за да сваля 5-6 кг за един месец. Извини ме за невежеството , но до сега не съм се интересувал от Фетбърнари.
Kamae is for the beginner. Shizentai is for the advanced!

#11 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 26 май 2006 - 14:21

Thai, ти ме разби!

Всъщност не открих данни употребата на Л-карнитин да е вредна, дори напротив - препоръчват го на спортуващите,

Не е вреден, но е безмислен ( вреден е финансово) , по-добре с парите за него да вземат витамини, по-качествена храна и т.н.

Thai е прав ,това си е пладнешки обир, дори да има ефект(така и не го усетих) той е прекалено краткотраен, а и се получава само в съчетание с добро аеробно натоварване.

Но резултата след месец ще ми бъде интересно да го прочета :up:

#12 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 26 май 2006 - 15:07

Пих преди около месец в продължение на един месец Л-карнитин на Нутрим и ефектите бяха странни. Свалих около 2кг при засилена аеробна активност. Само че и преди съм си ги сваляла без да пия нищо. Така че дотук не отчитам кой знае какъв ефект. Само че се получаваше нещо много странно в началото на всяка тренировка - задъхвах се, получавах сърцебиене още на загрявката и първите около 3-4 минути се чувствах като парцал - в смисъл тялото ми го усещах много отпуснато и тежко. По-нататък по време на тренировката и след нея не е имало проблеми. Веднъж преди тренировка нарочно не взех капсули и тези странични ефекти ги нямаше. Все пак не съм сигурна, че на Л-карнитина се дължи, защото в работата преди това доста се уморявам и може и това да е оказало влияние. Освен това, доколкото съм чела за Л-карнитина, не би трябвало да дава подобни ефекти и затова си мислех да занеса някоя-друга капсула до лаборатория да ми кажат дали това, което съм пила, е било Л-карнитин или тука си ги пълнят капсулите с каквото им скимне.

#13 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 26 май 2006 - 21:59

аве,
няма да е зле да се напише статия за "магическите хапове", но да видим кога ще съвпадне свободното време с вдъхновението, че все се разминават нещо :wink:

#14 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 27 май 2006 - 09:50

Л -карнитина има 16 часа полуживот , след това е напълно безмислен ...
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#15 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 май 2006 - 09:52

Л -карнитина има 16 часа полуживот , след това е напълно безмислен ...

период на полуразпад? :huh:

#16 antoniy1975

antoniy1975
  • Дао
  • 22 мнения
  • От:Vancouver BC
  • БИ:shotokan karate-do , ju-jutsu

Публикувано: 27 май 2006 - 12:30

Давай Тай , дай повече инфо за фетбърнарите.
Kamae is for the beginner. Shizentai is for the advanced!

#17 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 27 май 2006 - 15:57

период на полуразпад?

Т 1/2 т .е ."халф-лаиф" - полуживот

полуразпад е ако пиеш карнитин с уран :kuku:

#18 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 май 2006 - 16:35

Т 1/2 т .е ."халф-лаиф" - полуживот

полуразпад е ако пиеш карнитин с уран :kuku:

аве, майна, а "полу-разпада" на английски как се вика? :)
пак е "халф-лаиф" :D

сефте чувам за период на полу-живот (щом настоявате) на даден препарат (т.е. на химично съединение) и ми стана интересно ... за периода на полу-разпад на определени химични елементи - ясно ...
та, както при химичните елементи, предполагам, и при химичните съединения въпросният "халф-лайф" зависи от околната среда (температура, налягане, влажност .. ), катализатори и т.н. ...

иначе, предполагам, в случая просто се има предвид, че въпросното съединение е изключително нестабилно и при атмосферни условия (т.е. - отворена веднъж опаковка?) след 12 часа 50% от него вече ще бъде под формата на други химични съединения?

поздрави

#19 Nathan Rall

Nathan Rall
  • Дао
  • 47 мнения
  • БИ:Wing Tsun, Escrima

Публикувано: 27 май 2006 - 21:49

Ето връзка към тълковен речник за half-life:

http://dictionary.re...rch?q=half-life

#20 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения

Публикувано: 28 май 2006 - 05:50

научните изследвания показват,че количеството на изгорените мазнини по време на тренировка,зависи пряко от наличието на Ел-карнитин в мускулната клетка.Единствения начин,по койтомазнините влизат в митохондрият на човешката мускулна клетка,където се превръщат в енергия е ''Карнитиновата совалка'' :umnik: :umnik:

какви предимства има
помагайки за изгарянето на големи количества мазнини той увеличава драстично издръжливосттапри физически натоварвания.Помага за работата на сърдечния мускул и намалява рискът за сърдечна недостатъчност! :huh1: :fou:

Има сътавка ,която спомага за бързо усвояване и изгаряне на мазнини,казва се гуаранаДоколкото знам ,тя се изполва като съставка ,само с течния Ел-карнитин и има голяма успеваемост сред потреблението!

поздрави :wink: :deal: