Към съдържанието

Снимка
- - - - -

L-карнитин

• Please log in to reply
В темата има 70 мнения

#21 Elf4eTo_Eva

Elf4eTo_Eva

Мирогледът е като задника - мени се според храната

• Дао
  • 181 мнения

Публикувано: 02 юни 2006 - 19:59

Само че се получаваше нещо много странно в началото на всяка тренировка - задъхвах се, получавах сърцебиене още на загрявката

Изобщо не е странно :chinese: Действието на L-карнитина е да ускорява сърдечния ритъм.Появата на сърцебиене е един от страничните ефекти.
"Не вярвам аз на думичката “ние”,
не може тя двамина във едно да скрие.
Зад всяко разбирателство стои
дълбока бездна, скрита от очи" A.A.

#22 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 20:09

Напротив, странно е. Л-карнитина е аминокиселина и действа на друг принцип от ефедрина например. При положение, че по опаковките пишат, че предпазва сърдечния мускул, ми се струва нелогично да учестява сърдечния ритъм.

#23 Elf4eTo_Eva

Elf4eTo_Eva

Мирогледът е като задника - мени се според храната

• Дао
  • 181 мнения

Публикувано: 02 юни 2006 - 20:17

От кутията с бисквити "Катеричка" не изкача катерица,когато я отвориш :P
Но предпочитам да вярвам на думите на майка ми,която е по професия лаборант,а от 3 години се занимава с продажба на фармацевтични продукти,отколкото на надписа върху кутията с бисквитки :up:

Това мнение е редактирано от Elf4eTo_Eve: 02 юни 2006 - 20:18

"Не вярвам аз на думичката “ние”,
не може тя двамина във едно да скрие.
Зад всяко разбирателство стои
дълбока бездна, скрита от очи" A.A.

#24 Malicious_

Malicious_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 20:21

Не е вреден, но е безмислен ( вреден е финансово) , по-добре с парите за него да вземат витамини, по-качествена храна и т.н.

Thai е прав ,това си е пладнешки обир

:up: :up: :up:

Пих преди около месец в продължение на един месец Л-карнитин на Нутрим и ефектите бяха странни. Свалих около 2кг при засилена аеробна активност. Само че и преди съм си ги сваляла без да пия нищо. Така че дотук не отчитам кой знае какъв ефект.

Ами нормално. Карнитина се произвежда от организма и на практика ако нямаш проблеми с обмяната на веществата външен въобще не ти е нужен още повече, че почти не се усвоява за целта за която го взимаш. Давай си парите за по-смислени неща. По-добре пии едно кафе без захар преди тренировка и си коригирай храненето.

п.п. И не разбирам защо си кълчите пръстите да пишете Л-Карнитин :confused: , пишете си просто Карнитин. Всички аминокиселини в природата са "Л" . Р-Карнитин може да се създаде само изкуствено и е много нестабилен, така че на практика не съществува!

#25 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 20:43

Но предпочитам да вярвам на думите на майка ми,която е по професия лаборант,а от 3 години се занимава с продажба на фармацевтични продукти,отколкото на надписа върху кутията с бисквитки :up:

А моята майка по професия е лекар със специалност вътрешни болести и може би към нея трябваше първо да се обърна с въпрос. Толкова за пчеличките. Занапред бих се радвала на по-информативни отговори, като например защо смяташ, че е нормално една аминокиселина да ти увеличи сърдечния ритъм и да ти докара аритмия и как го прави (аз съм сигурна, че не може да го направи, щото поне малко си спомням от уроците по биология).

Малишъс, убедих се, че не действа :) Но пък кафето ми е изцяло противопоказно при екстрасистулия. Затова изказах и съмнение, че може сърцебиенето да няма връзка с препарата или съдържанието на капсулите да е различно от оказаното на опаковката.

#26 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 21:49

надявам се, че и "катеричка" не изскача :D ... щото иначе май ще започна да ям бисквити :P

п.п. И не разбирам защо си кълчите пръстите да пишете Л-Карнитин :confused: , пишете си просто Карнитин. Всички аминокиселини в природата са "Л" . Р-Карнитин може да се създаде само изкуствено и е много нестабилен, така че на практика не съществува!

използването на наименованието "Л-Карнитин" вместо просто "Карнитин" е маркетингов трик, който носи минимум 5% допълнилно продажби :chinese:

между другото - при изследванията, преведени върху лабораторни плъхове, карнитина показва страхотни резултати относно стимулиране изгарянето на мазнини .. за съжаление подобни резултати научно при хората не са потвърдени ... но ако все пак някой лабораторен плъх чете тук - горещо му препоръчвам препарата
(ако някой не го мързи и потърси нещо по темата .. пък ако вземе, че и открие - да не се стеснява да го пусне тук :up: )

#27 Майк Лаури_

Майк Лаури_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 22:39

В аптеките има доста марки Л-карнитин, основно български - Нутрим, Биогейм, Адифарм, Пауърфуд.
Иска ми се да е вносен продукт, но ми предложиха единствено някакъв американски от 1000 мг капсулите, което не ме устройва.
Някой ползвал ли е Л-карнитин и каква марка бихте препоръчали?
Задавам въпроса, след като прекарах поне два часа в ровене из нета и четене на всякакви мнения (и спамове) и тотално се оплетох стават ли българските продукти или не. :confused:
На мен не ми трябва за сваляне на тегло, искам да променя съотношението мускули-мазнини, за което Л-карнитина би трябвало да помогне (плюс тренировките 5 пъти седмично) :sport_boxing2: :wight_lift2:

Здравй, Кармела!За Елкаринтина ... ами да речем, че наистина е адски ефикасен за горене на мазни... не съм ползвал до сега, но напоследък натрупах адски много мазнинки и ще ми се наложи .... препоръчаха ми на нутрим на прах ... за предпочитане е пред капсулите, а ампулите са за предпочитане пред всичко ... обещавам след като го изпробвам да ти кажа какъв е ефекта ... на биогейм са всички продукти са адски смотани според мен ... не съм доволен от тях :confused: Най-доброто решение, което можеш да вземеш е да се консултираш с личния си лекар .. след редица изледвания той ще вземе най-правилното и здраволсовно решени на проблема с мазнините ... все пак той си разбира от тези работи ... вярно че ше ти излезе по-скъпичко но поне ще си сигурна че ще има ефект и няма да легнеш болна от някоя грешна комбинация или нещо такова .... аз например направих грешката да взема една керлива бирена мая без да се консултирам и после една седмица сажалявах яко (няма да казвам какво ми се случи защото не е особенно приятно).. надявам се да съм бил поне малко полезен .. :D

#28 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 22:40

Heart Disease

Studies suggest that people who take L-carnitine supplements soon after suffering a heart attack may be less likely to suffer a subsequent heart attack, die of heart disease, experience chest pain and abnormal heart rhythms, or develop congestive heart failure.

Всъщност карнитина не би трябвало да ускорява пулса и е "полезен" за сърдечно болни и за "висок холестерол". За атлети и загуба на тегло няма доказателства, поне засега.

надявам се, че и "катеричка" не изскача ... щото иначе май ще започна да ям бисквити

... не знам за кво си мислиш, ама ако е за същото, ше кажа на баща ми да прати една кутия да пробвам :)

#29 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 22:48

... не знам за кво си мислиш, ама ако е за същото, ше кажа на баща ми да прати една кутия да пробвам :)

интересно ...
аз все си мислех, че на поколенията преди 10ти Партията им е майка?! :huh: ... за баща не съм чел някъде да се споменава .. хммм

:chinese:

#30 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 03 юни 2006 - 16:31

интересно ...
аз все си мислех, че на поколенията преди 10ти Партията им е майка?!

ха, тука преля чашата момче - теглих морз до 6-то и НКВД-то и като спре довечера УАЗ-ката и те подбере за Колима да не се чудиш, старите чекисти не спят :ninja:

#31 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 18 юни 2006 - 01:55

интересна статийка относно приложението на фетбърнърите в бокса и по принцип (на английски): http://www.rossboxin...gym/thegym7.htm

приятно четене :up:

П.П. откъс от едно друга многохубава статия, косвено свързана с наболелия в тази тема проблем

One of the most common questions that I receive reads something like this…

“Ross, what is the best pre-fight supplement for energy?”

Based on the frequency of this question, I’ve decided to unveil the most amazing pre-fight supplement ever created. This supplement can be taken at any time throughout the year. Mega-doses are encouraged. It is free and available anywhere. A few common suppliers include your local gym, the basement, an outdoor park, and even your backyard. This supplement is commonly referred to as hard work.

This free supplement is superior to the most elaborate energy supplement. Most users notice results within a few weeks of dedicated supplementation. The success rate of this supplement is an amazing 100%.

All joking aside, it is unfortunate that so many young fighters are searching for the magic pill that promises endurance in the late rounds. No supplement can replace a few hours of hard work.

It was inevitable that society’s quest for the easy way would spread to the modern combat athlete. Technology has come a long way, but it is still (and always will be) impossible to automate the human body.

#32 juch

juch

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ:Brazilian Jiu Jicu

Публикувано: 17 ноември 2006 - 12:20

Знам, че вече доста сте разисквали този въпрос, но искам да ви попитам как да ползвам Л-карнитин точно в моя случай. Защото знам, че продуктите се използват по различен начин в зависимост от човека и тренировките му. Аз съм висок 186см и тежа 90кг. Седмичните ми тренировки се състоят от 2 пъти фитнес и 2 пъти граплинг. Според вас по колко пъти на ден да го взимам, кога и в какви дози? Също какъв да взимам - течен, на прах или капсули? И накрая бихте ли ми препоръчали някаква марка?

#33 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 17 ноември 2006 - 13:44

Знам, че вече доста сте разисквали този въпрос, но искам да ви попитам как да ползвам Л-карнитин точно в моя случай. Защото знам, че продуктите се използват по различен начин в зависимост от човека и тренировките му. Аз съм висок 186см и тежа 90кг. Седмичните ми тренировки се състоят от 2 пъти фитнес и 2 пъти граплинг. Според вас по колко пъти на ден да го взимам, кога и в какви дози? Също какъв да взимам - течен, на прах или капсули? И накрая бихте ли ми препоръчали някаква марка?

2 съвета:
- единственото, което ще намалее в случай на покушка на Л-Крнитин от твоя страна, е съдържанието на портофейла ти
- ако все пак си решил да го ползваш - прави го по следната схема: три пъти днвено пускай по една таблетка в тоалетната :up: ефектът ще бъде почти същия като този, го пиеш с единствената разлика, че в 1вия случай няма да си вкарваш глупусти в тялото :)

#34 juch

juch

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ:Brazilian Jiu Jicu

Публикувано: 17 ноември 2006 - 14:07

Thai, да разбирам ли, че по принцип си против Л-карнитина или просто смяташ, че в моя случай няма да има ефект.

#35 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 17 ноември 2006 - 14:17

2 съвета:
да си вкарваш глупусти в тялото :)

ко си се заял с Ел -карнитина!
На мене ми е действал добре с лека диета падам поне 5кила на месец ,без много много дасе ограничавам!
Лъчо кажи що такива негативно отношение,щот тука сме на различно мнение!??? :confused:

поздрави!!!!! :wink:
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#36 wehrwolf

wehrwolf
  • Дао
  • 111 мнения
  • От:София
  • БИ:Кикбокс, ММА

Публикувано: 17 ноември 2006 - 14:33

2 съвета:
- единственото, което ще намалее в случай на покушка на Л-Крнитин от твоя страна, е съдържанието на портофейла ти
- ако все пак си решил да го ползваш - прави го по следната схема: три пъти днвено пускай по една таблетка в тоалетната :up: ефектът ще бъде почти същия като този, го пиеш с единствената разлика, че в 1вия случай няма да си вкарваш глупусти в тялото :)

Тай, тука не си прав. Приятелката ми го ползваше като го пиеше някакви минути преди аеробна тренировка - бягане на стадион + интензивна тренировка в залата след това. Ефекта за отслабване беше несравнимо по-голям от тренировка без да го пие. И то ефекта ли личеше от една само тренировка. Не сме я мерили на кантар, но например и ставаха дрехи за които преди това обличането беше невъзможно.

Kоито искат ефект от Л-карнитина трябва да го използват преди наистина интензивна аеробна тренировка(за тези които смятат да скатават това значи изобщо да не може да се надишате след това и да не ви държат много краката прав:}) и да спазват някаква диета. Да се пие иначе няма ниаква полза. А наскоро чух и абсоютната рекламна глупост да рекламират хляб с Л-карнитин.

#37 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 17 ноември 2006 - 14:39

нещата работят, ако ти вярваш че действат. аз подкрепям Лъчо - не може аз да ям пасти и пици...и с Л-карнитин да ги изкарвам.

за Л-карнитин - яжте боб.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#38 Къдрокоска

Къдрокоска

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 7 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 17 ноември 2006 - 21:59

А верно ли е,че Л-карнитина действа само един месец и после организма свиквал с него и не бил толкова ефикасен ?Бях чула нещо такова,нещо от сорта ,че трябвало да се почива един месец след употребата му за да има ефект. :sunny:
Не взимай живота твърде на сериозно,и без това никой не се е измъкнал жив от тук...

#39 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 17 ноември 2006 - 23:15

А верно ли е,че Л-карнитина действа само един месец и после организма свиквал с него и не бил толкова ефикасен ?Бях чула нещо такова,нещо от сорта ,че трябвало да се почива един месец след употребата му за да има ефект. :sunny:

грешно си чула - карнитина действа точно 1 месец по-малко от това, което са ти казали :up:

===========================================
@ сапчето

Сапе, братле,
подействала е схемата: контролирано хранене + плацебо ефект (вярата в креатина) + дехидратация (обезводняване)

===========================================
@ wehrwolf

Върколако, братле,
а и не само ти - колко време смятате, че е необходимо за да се получи качествена промяна в структурата на тялото? Ако някой смята, че ако след една тренировка може да има какъвто и да е ВИДИМ (да не говорим за качествен) ефект - дълбоко се лъже! :!:
Примерът ти е изключително непредставителен. Евентуално мога да изровя и статистика какъв процент от бързо свалените колограми са мазнина и какъв вода. При подобни случаи обикновено иде реч за над 90% от сваленот тегло е ВОДА.
Нали трябваше да се горят мазнини? Обезводняването е доста малко препоръчително занимание :!:
Виж какво съм писал на Сапа.

а за "примера" с приятелката ти ще ти дам друг пример" отива момиче да тича и за отслабва по-бързо се увила с найлони около кръста (!??!? :huh: :confused: ). Резултат от тичането: свалени няколко сантиметра от талията (заради повишената загубана течности в областта, които са били отделени оттялото с цел охлаждане поради силно повишената температура, но понеже не са могли дасе изпарят ида охладят са се стичали само като вода а тялото е продъжавало да стимулура потенето в тази обхласт, понеже е програмирано така - било е включено на програма "охлаждане"). Момичето се радва. До няколко часа - поемане на течности, хапване , т.н. - водният баланс е възстановен - "стопените" сантиметри се възвръщат. Момичето установява това на следващия де и процедурата се повтаря. И потретва .. и т.н. докато бъбраците изгорят поради псотянното прегряване и обезводняване :up:
Наздраве! :)

някой да е несъгласен с нещо?

като четете за подобни продукти, не чете предписанията и "рекламата" на производителите - те са нписани с цел продажба. Има си научни и медицински сайтове със сравнително безпристрастна информация (нищо не е абсолютно, разбира се) :)

ще ви кажа и още нещо - хубавите неща стават бавно. Качествените неща стават бавно!
Всичко останало е (и/или):
- некачествено
- краткотрайно
- вредно

поздрави :)

#40 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 17 ноември 2006 - 23:50

ще ви кажа и още нещо - хубавите неща стават бавно. Качествените неща стават бавно!
Всичко останало е (и/или):
- некачествено
- краткотрайно
- вредно

...или е неморално :wink:

Теоретично идеята да се взима карнитин (които да пренася мазнините в митохондриите и те да изгарят там) е добра. Има 5-6 изследвания с атлети вземали карнитин за по 7-10 дена без промяна във функционалните и биохимичните параметри(лактат, VO2 max...). Подобен и е ефекта за загуба на тегло. Но тия изследвания са за групи от по не повече от 10 спортиста, тъи че не са супер достоверни. Иначе карнитина е препоръчително да се взима от атлети-вегетарианци, щото го съставките му ги има предимно в месото и млечните храни. Но аз се зарибих от приказките на Сапа и Вълка и може и да пробвам :wink: