Към съдържанието

Снимка
- - - - -

L-карнитин

• Please log in to reply
В темата има 70 мнения

#61 rumbata22

rumbata22

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 10 януари 2007 - 14:05

прочетох темата да, ама се обарках защото някои казват че L-карнитина непомага други са мн доволни и затова реших да попитам кое е най добре за дом условия :huh:

#62 ЖеЛяЗн0_БеБе

ЖеЛяЗн0_БеБе
  • Дао
  • 148 мнения
  • От:Кюстендил
  • БИ:айкидо,муай-тай

Публикувано: 10 януари 2007 - 21:20

Не знам,честно казано и аз съм чувала доста добри неща за него,но личния ми опит показа друго.Може и да съм попаднала на менте,не знам.... :kenshin:
I`ve got the magic stick....

#63 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 10 януари 2007 - 22:28

Не знам,честно казано и аз съм чувала доста добри неща за него,но личния ми опит показа друго.Може и да съм попаднала на менте,не знам.... :kenshin:

фанатизмът и сляпата вяра са му майката :up:

прочетох темата да, ама се обарках защото някои казват че L-карнитина непомага други са мн доволни и затова реших да попитам кое е най добре за дом условия :huh:

Румба,
щом от прочетеното до тук не можеш да си направиш изводите, значи нищо (повече написано) не може да ти помогне :yin-yang:

#64 bgtrener

bgtrener

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 21 февруари 2007 - 16:53

Ровя в нета и по книгите, ама не мога да намеря някъде читава информация, по темата l-carnitine. Пусках и една статия
http://bgtrener.blog...st.php?id=33363
която за моя изненада ,не беше оплюта.
НО така и не намерих какво е "отношението" на карнетина с кафето !
Знае се че креатина (не карнетина) не трябва да се пие поне 45 мин след кафе и 45 мин преди кафе. А някой знае ли как стои въпроса с L-carnitine, може ли да се пие с кафе? Дайте линк към инфото pls. Или споделете опит.

И после, има на някои места инфо ,че не трябва да се пие със сладки неща... а повечето течни формули са със съдържание на захар.

Редакция:Понеже се случва постоянно да пускаш теми без преди това да си разгледал форума, следващия път акаунта ти гори :!:
www.reflex-bulgaria.com
Да си луд не е достатъчно.

#65 Божо

Божо

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения
  • БИ:Кик-бокс, Muay-Thai

Публикувано: 22 февруари 2007 - 20:19

L-карнитина е хранителна добавка, за която се знае че подобрява мастният метаболизъм, стимулира мускулното възстановяване и повишава количеството на рецепторите на тестостерона в мускулите.
Консумирането му на празен стомах подобрява усвояването му.

#66 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2007 - 09:02

L-карнитина е хранителна добавка, за която се знае че подобрява мастният метаболизъм, стимулира мускулното възстановяване и повишава количеството на рецепторите на тестостерона в мускулите.
Консумирането му на празен стомах подобрява усвояването му.

това го пише на опаковката, а какво става на практика, е друг въпрос! :!:

прочети цялата тема

#67 ПаганЕ

ПаганЕ

Neon Sun

• Дао
  • 27 мнения
  • От:Сф
  • БИ:фехтовка - сабя, ушу

Публикувано: 23 февруари 2007 - 21:16

...защо смяташ, че е нормално една аминокиселина да ти увеличи сърдечния ритъм и да ти докара аритмия и как го прави (аз съм сигурна, че не може да го направи, щото поне малко си спомням от уроците по биология).

Здравей, thugelena!

Допускам една причина, която обаче в твоя случай е необоснована::
При анаеробно разграждане на тъканите се получават като остатъчен продукт кетонови тела ["с дъх на ацетон" ;)]. Те обикновено предизвикват такава реакция.

А причина за анаеробното разграждане би била именно спешно доставяне на глюкоза до клетките при рязко физическо натоварване. Именно факта, че не си свалила много от редовните тренировки, според мен би трябвало да изключва това като причина. И все пак, може насоката да е полезна.

..ако някой може да даде по-точна информация, нека обясни, защото моето изказване е малко като от детска приказка.

:yin-yang: :blink: :xmas: :jockey:
:: DetereNtDelusioN ::

#68 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2007 - 21:45

Здравей, thugelena!

Допускам една причина, която обаче в твоя случай е необоснована::
При анаеробно разграждане на тъканите се получават като остатъчен продукт кетонови тела ["с дъх на ацетон" ;)]. Те обикновено предизвикват такава реакция.

А причина за анаеробното разграждане би била именно спешно доставяне на глюкоза до клетките при рязко физическо натоварване. Именно факта, че не си свалила много от редовните тренировки, според мен би трябвало да изключва това като причина. И все пак, може насоката да е полезна.

..ако някой може да даде по-точна информация, нека обясни, защото моето изказване е малко като от детска приказка.

:yin-yang: :blink: :xmas: :jockey:

съжелявам, но в написаното няма много истина :)

ако ти се чете повече за кетоните: тук съм пуснал по-подробна информация.
Общо взето образуването на кетонни тела се получава при наличие на повече Ацетил-КоА и по-малко Оксалацетат, което не позволява на Ацетил-КоА да участва в Цикъла на Кребс и ... разгледай написаното.

до Елена,
концентрацията на една аминокиселина може да промени много. :up:
вземи примерно фенилаланина :gangstah: случая с карнитина обаче не е такъв :chinese:

#69 ПаганЕ

ПаганЕ

Neon Sun

• Дао
  • 27 мнения
  • От:Сф
  • БИ:фехтовка - сабя, ушу

Публикувано: 29 март 2007 - 12:34

съжелявам, но в написаното няма много истина :)

ако ти се чете повече за кетоните: тук съм пуснал по-подробна информация.
Общо взето образуването на кетонни тела се получава при наличие на повече Ацетил-КоА и по-малко Оксалацетат, което не позволява на Ацетил-КоА да участва в Цикъла на Кребс и ... разгледай написаното.

Допускам, че не съм го обяснила добре. Написаното ми се е случвало. Чела съм доста, но за изолиран случай, затова започнах с "допускам".

Благодаря за линка! Със сигурност ще ми е от полза :)

Това мнение е редактирано от ПаганЕ: 29 март 2007 - 12:35

:: DetereNtDelusioN ::

#70 Тануки

Тануки

Шеф на БФ по Борба за Жени в Кал

• Дао
  • 193 мнения

Публикувано: 30 март 2007 - 09:00

Тази дискусия има изключително сезонен характер :) Тай е прав че хората искат да вярват в съществуването на чудодейни, но и безопасни хранителни добавки. Но ако вярваш в действието на зеления чай и жен-шена не виждам защо да повярваш и в Л-Карнитина. Все пак това е натурален продукт, който има в голяма степен биохимическите характеристики на аминокиселините макар че, не е аминокиселина, тъй като не е измежду съставките на протеина. Телата ни го произвеждат в неголямо количество, така че не е някаква тайна субстанция, плод на лабораторен синтез. От съществуващите видове фатбърнъри Л-карнитина спада към клас термогенни, т.е действоето му е придружено с повишаване на телесната температура. За мен Л-Карнитина има смисъл защото поне при мен подтиска желанието за консумация на сладко. Вероятно има истина че донякъде оптимизира метаболитните процеси и преноса на мазнини, но да вярваш че ще постигнеш редукция на мазнините с него е малко прекалено. Л-карнитина подпомага, но съвсем не е решаващ фактор. Качествените фатбърнъри комбинират термогенен, матаболитен, диуретичен и липотропен комплекс вещества (примерно ). Познавам хора (главно от женски пол) които успешно ги комбинират с фатблокери или даже карбоблокери (а тия неща работят, но страничните ефекти вероятно няма да харесат на повечето хора). Важното си остава обаче качествената тренировка и режима на хранене.

#71 rentobg_

rentobg_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2010 - 21:40

Здравейте

купих си л-карнитин и фет бърнар, някой може ли да ми каже как да ги приемам.
По колко на ден в тренировачен ден и в почивка.

Редакция . Това е платена консултация, а безплатно- има съществуваща тема 4 страници. Не пускай нова тема на вече съществуваща!