Към съдържанието

Ако можехте да създадете свой собствен стил...

• Please log in to reply
В темата има 27 мнения

#21 ЖеЛяЗн0_БеБе

ЖеЛяЗн0_БеБе
  • Дао
  • 148 мнения
  • От:Кюстендил
  • БИ:айкидо,муай-тай

Публикувано: 09 май 2006 - 21:04

:up: :up:

Обаче звучи страхотно,напишете книга :up:
I`ve got the magic stick....

#22 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения
  • БИ:мма

Публикувано: 09 май 2006 - 21:31

Най-великият стил вече е създаден. Тай дзи цюан :yin-yang: , ladies and gentlemen. Въпроса е, че трябва да си определен тип човек за да се посветиш и да живееш с него. Не допада на всички. Пробвал съм 4 от 5те основни направления и с никое не се харесахме, sorry

#23 kwasilev

kwasilev
  • Дао
  • 460 мнения

Публикувано: 09 май 2006 - 23:16

Значи, нямах предвид някаква "яка духовна база" :D а нещо много по-земно... Като четох в темата, дето е за Шинкиокушин и Киокушин, това мнение което го е писала Тхугелена, нещо в тази посока кажи речи. Тя е дала ето тази извадка от "Това е карате" на Матсутацу Ояма:

"Много хора са склонни да приемат Карате единствено като боен спорт или дори като метод за бой, който няма никаква друга цел, освен смъртоносен двубой. На страниците на тази книга ще разкрия по-дълбокия смисъл на Карате. Тук искам веднъж завинаги да опровергая представата, че Карате поддържа войнствеността. В края на краищата, двубоят в карате е една схватка с голи ръце, а ние отдавна сме се отдалечили от този етап, когато хората са воювали без оръжия. Крайната цел на карате е по-скоро развитието на добрите страни в човешкия характер, а не толкова физическа сила за противопоставяне на врага."

А иначе създаването на свой собствен стил е нещо често срещано мисля. :sunny:
Поздрави,
Красимир Василев

#24 аспар

аспар
  • Дао
  • 123 мнения

Публикувано: 10 май 2006 - 00:06

Значи, нямах предвид някаква "яка духовна база" :D а нещо много по-земно... Като четох в темата, дето е за Шинкиокушин и Киокушин, това мнение което го е писала Тхугелена, нещо в тази посока кажи речи. Тя е дала ето тази извадка от "Това е карате" на Матсутацу Ояма:

"Много хора са склонни да приемат Карате единствено като боен спорт или дори като метод за бой, който няма никаква друга цел, освен смъртоносен двубой. На страниците на тази книга ще разкрия по-дълбокия смисъл на Карате. Тук искам веднъж завинаги да опровергая представата, че Карате поддържа войнствеността. В края на краищата, двубоят в карате е една схватка с голи ръце, а ние отдавна сме се отдалечили от този етап, когато хората са воювали без оръжия. Крайната цел на карате е по-скоро развитието на добрите страни в човешкия характер, а не толкова физическа сила за противопоставяне на врага."

А иначе създаването на свой собствен стил е нещо често срещано мисля. :sunny:

Много добре е казано!!!!!
И от твоя страна и от Ояма!!!!! :up:

#25 kwasilev

kwasilev
  • Дао
  • 460 мнения

Публикувано: 10 май 2006 - 07:09

М, то Аспар, аз в случая нямам някаква голяма заслуга, определено :D
Ами щото като четох, само на Драгони поуста беше подреден ясно и отчетливо : идея за персонален стил, ориентация и т.н. А иначе е понятно, че всеки стартира оттам - личната защита, независимо какви лозунги вдига... :sunny:
Идеята е, че живеем в общество, каквото и да означава това, и малко или много сме взаимно зависими... :up: :sunny:
Поздрави,
Красимир Василев

#26 Jin Kazama

Jin Kazama

Луд на татамито

• Дао
  • 29 мнения
  • БИ:Aikikai Aikido

Публикувано: 10 май 2006 - 14:43

Ми аз бих се опитал да оформя нещо производно на двете БИ,които аз тренирам-айкидо и карате киокушин-да нанасям разлини удари с ръце и крака и същевременно да го мяткам :D !
Боят свършва когато ваканцията в болницата или на небето започва!!!

#27 САМОТЕН ВЪЛК

САМОТЕН ВЪЛК

АЛФА ВЪРКОЛАК

• Дао
  • 40 мнения
  • От:БЪЛГАРИЯ
  • БИ:ДА ДАО, МЪРЗЕЛУВАНЕ, АЗ И МАЦКА НАСАМЕ

Публикувано: 29 януари 2016 - 16:32

Преди няколко години във въображението си бях почнал да си създавам свой стил  и теоретично (термини, облекло, правилник..) бях стигнал  доста напред. А в кратце:

- Като основа да дао с елементи на уин чун, насочен предимно към улицата

- + удари с лакти от муай тай и  мръсни удари за извън състезание

- оръжие: къси тояжки от ескрима, нож, мечоподобни

- като тренировъчни методи: спаринг, уреди, офп

-  Понеже имам вроден дефект (пръстите на едната ми ръка не се се свиват, както трябва, което в живота не ми пречи), от което юмруците и захвата с нея не ми се получават добре, затова приблизително 40-45% крака / 35% захвати и останалото ръце.     

ОТКЪДЕТО ДОШЛО ТАМ И ОТИШЛО И  НЕКА ОРЕНДА БЪДЕ
С НАС

#28 САМОТЕН ВЪЛК

САМОТЕН ВЪЛК

АЛФА ВЪРКОЛАК

• Дао
  • 40 мнения
  • От:БЪЛГАРИЯ
  • БИ:ДА ДАО, МЪРЗЕЛУВАНЕ, АЗ И МАЦКА НАСАМЕ

Публикувано: 05 февруари 2016 - 00:21

Пропуснах да спомена, че ударите с ръце са и в главата 

ОТКЪДЕТО ДОШЛО ТАМ И ОТИШЛО И  НЕКА ОРЕНДА БЪДЕ