Към съдържанието

- - - - -

Шуай Цзяо - интересно клипченце!

• Please log in to reply
В темата има 27 мнения

#1 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 01 юни 2006 - 12:29

Интересно клипченце, показващо накратко що е то Шуай Цзяо можете да видите ТУК

#2 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 01 юни 2006 - 16:35

това са откъси от филм който можете да намерите в Е-Мулето.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#3 Dragony

Dragony

KISS

• Дао
  • 315 мнения
  • От:София
  • БИ:Kali / FMA, EHF

Публикувано: 01 юни 2006 - 17:40

Бе, на мен ми се намира едно филмче, а именно: Shuai Jiao (Chiao) -few Technics + exotic trainings (belt stones stick) - Me Wang Wen Yong. Ако някой го иска, ще намеря начин да го кача някъде.
Аз водя по реките на кръвта ви
победите на вашите безсмъртия..

#4 Forsaken

Forsaken

Secluded

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 02 юни 2006 - 12:01

Dragony,ще съм ти благодарен,ако успееш някъде да го качиш :D
Respect to all!

#5 hinki_

hinki_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 13:05

И аз бих погледал.
:up:

#6 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2006 - 14:03

Филмчето, за което говори Dragony е първото от общо четири учебни за шуай дзяо, които, както каза Sun Tzu ги има в Е-мулето.

#7 Dragony

Dragony

KISS

• Дао
  • 315 мнения
  • БИ:Kali / FMA, EHF

Публикувано: 04 юни 2006 - 14:30

Тегля и останалите три филмчета, да не си морите мулетата. Когато са готови, ще ги кача всичките на български сървър или ще направя ftp от моя компютър :)
Аз водя по реките на кръвта ви
победите на вашите безсмъртия..

#8 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 05 септември 2006 - 11:29

Престоя в Китай се очертава интересен:
http://www.youtube.c...related&search=

Малко кофти укемита,ма ше намерим общ език...
Хахаа!Първа тема в китайския форум :D

#9 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 05 септември 2006 - 11:47

я сега да обясниш с 2 думи какво точно е Шайу Дзяо, каква му е целта и какви техники са разрешени :up:
видях захват на крак, видях хвърляне без продължение на земя, останалото - сходно с борбата и джудото .. ОФП с китайска пудовка (как се пишеше т'ва?) ...
какво не съм видял? благодаря! :up:

П.П. обяснение в Уикипедиа: http://en.wikipedia....wiki/Shuai_jiao

#10 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 12:12

Ми доколкот разбрах от обяснението на Йелян,правилата са нещо от типа на сумото-ако докоснеш земята с друга част освен стъпалата си,присъждат точки на противника.На едно място обаче видях оучигари,като коляното допря земята,така че очевидно при атака се разрешава,предполагам че за ръцете обаче няма да се отнася.
Партер няма(и май тука ше дойде момента за бартер-аз показвам партер,те стойка).Не знам как се стига до победа,предполагам чрез набор от точки за определено време,защото гледах състезание на което се мятаха по няколко пъти,но мача продължи...
Иначе не виядх непознати техники,но са с друг вариант на изпълнение.Напомня повече самбо отколкото джудо...
Има и други видеота с щанги,дето показват ОФП и техника за самостоятелна тренировка,въпреки че за мен по-добре е да набарат по едно чучело,ма те отзад се виждат наредени и те де...
Аве ше го проверим другата седмица...

Редакция: Прегледай темите преди да пускаш нова :!:

#11 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 05 септември 2006 - 12:35

Тегля и останалите три филмчета, да не си морите мулетата. Когато са готови, ще ги кача всичките на български сървър или ще направя ftp от моя компютър :)

айде де :up:

#12 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 15:07

Айде още един линк
Камене кво викаш не им харесваш?

първото филмче е ужасно! второто сме го обсъждали - това е интрото на поредица от 4 учебни диска. пудовките(заедно с каишите и тоягите и щангите) са в първия мисля, останалото е само техника.

ще помоля горните 2ма потребители да ползват търсачката! ако потребителя Оня иска да се похвали с това че отива в Китай(да,великата китайска демократична република), да си отвори страница в дневника.

Лъчка, техниките се разрешават и забраняват от спортния правилник

Кое му е ужасното ве Цъ?
А якото е че ОФПто,което показват е същото за което говорим и ние от време на време,ма не!Трябва някой традиционалист да го покаже...
А иначе наистина поднасям извинения за тва,че не ползвах търсачката,а и не погледнах дали има вече такава тема.Седяхме с един приятел,попаднахме на тея линкове,впечатлих се и реших веднага да споделя...хвалби,малби,заеби Цъ!Доволен съм,че намерих нещо че си мислех че само бокс ше тренирам там...

#13 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 05 септември 2006 - 15:35

Айде още един линк
Камене кво викаш не им харесваш?

Този е значително по-добър :up: ( Championnat de France -пълна трагедия),
като технически арсенал -ОК,ама като изпълнение... нищо впечатляващо, ако намериш още от сорта давай
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#14 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 15:59

Аве аз на първия имам чувството че обърках кой от линковете копирах,ма пак става...
Аве кът влезеш на втория почваш да гледаш свързаните линкове...
Чакай да намеря тва с ластика и щангата...

ама като изпълнение... нищо впечатляващо

Виж ся брчет,пробвай да играеш джудо без ръкави на гито и с допълнително правило-само стъпалата да допират земята :D
Иначе и руския шампионат по самбо не блести с красота на изпълненията...

#15 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 16:31

Виж ся брчет,пробвай да играеш джудо без ръкави на гито

без ги, май е по-трудно :)
Сега търся коментари към един белгийски турнир-питат победителите в отделните категории какво тренирате? -Познай отговора :)

допълнително правило-само стъпалата да допират земята :D

че японците се стремят точно към този начин на борба (не по правилник ,а като стил, не става въпрос за ефективност за за чистота на изпълнението), а я виж това -къде според теб се намира коляното на хвърлящия?

Иначе и руския шампионат по самбо не блести с красота на изпълненията...

друго имах предвид ,ама нали ще ходиш на място.... :up:
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#16 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 16:57

По-трудно какво?Борба?Ами пробвай наистина да играете джудо без ги(не борба а джудо).
Ся мноо добре знаеш че за хубав захват в джудо ти трябва ръкав!
А ако сте на кеф за експерименти,пробвайте и класическа борба с ги!

че японците се стремят точно към този начин на борба

Първо,че тва не е джудо,второ,че не са японци,трето-не,те се стремят към красота и голяма амплитуда на хвърлянето.Казвал съм ти и преди,за тях европейското джудо е силово и не го броят за красиво.От друга страна самбистите им са на противоположно мнение-щом си го съборил,ок!Със едно и също изпълнение на палачинка,съм предизвиквал присмех в джудо зала и овации в самбо зала!
Ся,още не съм си изяснил въпросния правилник,но според мен пожертвователните хвърляния от джудото ще водят до загуба,както и дроп сеой например.Предполагам че закачане с един крак е ок(някъде нагоре го споменах).Защита от хвърляне с подпиране с ръка,коляно е забранена и затва е трудно да се играе по тоя начин.Не знам дали извеждането от тепиха води до "актив" или носи точки,но ако е като в сумо,определено е неприятен начин за игра...

#17 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 17:56

По-трудно какво?Борба?Ами пробвай наистина да играете джудо без ги(не борба а джудо).

кой каза ,че не е правено :confused:

Ся мноо добре знаеш че за хубав захват в джудо ти трябва ръкав!

Има прекалено много видове захвати и този с ръкава въобще не го считам за най-удобен :)

те се стремят към красота и голяма амплитуда на хвърлянето.Казвал съм ти и преди,за тях европейското джудо е силово и не го броят за красиво.
От друга страна самбистите им са на противоположно мнение-щом си го съборил,ок!Със едно и също изпълнение на палачинка,съм предизвиквал присмех в джудо зала и овации в самбо зала!
Ся,още не съм си изяснил въпросния правилник,но според мен пожертвователните хвърляния от джудото ще водят до загуба,както и дроп сеой например.Предполагам че закачане с един крак е ок(някъде нагоре го споменах).Защита от хвърляне с подпиране с ръка,коляно е забранена и затва е трудно да се играе по тоя начин.

Според мен ти пиша същото :)
Елитните джудисти не правят дроп сеой наге ,а ниско такова, гледай внимателно японците дето печелят медали по световните в колко от случаите има коляно на татамито ,не казвам че винаги става ,но това е начина на изпълнение към който се стремят , виж о учи гари на Ямашита -той го прави като за покриване на степен и т.н.
Освен това предпочитм по свободни правилници, класическата борба като метод на тренировка е ОК. но като метод на спаринг :)

ПП. нали ще ходиш да великата стена....после ще говорим.

#18 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 18:28

Ето ти малко клипове на елитни джудисти-виж колко колена има по татамито!
Всеки,който се занимава дълго време с джудо,ще ти каже че Ямашта е особен случай и е добре да не се ползва за сравнение.На мене най ми харесва как играе Кога,но и той не е за пример,защото е известен че влиза в техниката без кудзуши и независимо от това я прави!
Тани не ползва ли дроп сеой?
Ето един линк,дето ти си ми го давал,кажи ми колко от техниките не са със захват за ръкав:
http://judoinfo.com/gokyo1.htm
Ясно е че могат да се правят варианти,може би имаш и по-особен стил на игра,но ръкав-ревер е класически захват!
Както и да е,в случая не говорим за джудо и съответно правилника е различен,както и самата игра...
А за класическата борба питам,защото имам впечатления,че кураш е нещо подобно но с ги и си е супер за спаринг,зависи за какъв,обаче...

#19 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 05 септември 2006 - 19:03

Ето ти малко клипове на елитни джудисти-виж колко колена има по татамито!
Всеки,който се занимава дълго време с джудо,ще ти каже че Ямашта е особен случай и е добре да не се ползва за сравнение.На мене най ми харесва как играе Кога,но и той не е за пример,защото е известен че влиза в техниката без кудзуши и независимо от това я прави!

Първият ипон- коляното е на татамито след ипона, при втория - остава на стъпапа, третия бедро в татамито след хвърлянето, четвъртия същото,
петия коляно върху противниковото тяло след хвърлянето, шестия -колене на татамито, седмия коляно на татамито след хвърлянето, осмия коляно върху противниковото тяло след хвърлянето, деветия същото, 10-ти пак
11-ти коляно на татмито щото прави ниска катагурума , 12-ти -хвърляне от втроия етаж , 13-ти пак така ,14 -то остава на стъпала, 15-ти ръка на татамито след хвърляне,16-ти пак така,17ти също 18-ти остава на стъпала , 19-ти коляно ,20-ти първо хвъляне след това коляно.
До тук три ипона вероятно няма да бъдат точкувани по правилата на Шуай Цзяо
, та казаваш Ямашита бил изключение :)
Виж и японеца на 60 кг от Атина 2004.
Тошихико Кога не правил кудзуши :confused: на целия му инструкшънъл не видях такова нещо ,ама шом си рекъл .

Ето един линк,дето ти си ми го давал,кажи ми колко от техниките не са със захват за ръкав:
http://judoinfo.com/gokyo1.htm

Това са класическите захвати.

Ясно е че могат да се правят варианти,може би имаш и по-особен стил на игра,но ръкав-ревер е класически захват!

нямам по-особен стил,
1) масово се ползват варианти на описаните захвати
2)захват не се дава и ако има наложен - стремежа е да се разкъсва , така че повече имат алтернативни варианти, няма да споменавам за Kim Jeon който ползва n-брой видове щото е изключение :) и е кореец , а те си имат Юдо .

ПП. Не знам да ли сме улучили темата, ама ако някой се обади -да знаеш, че ти си виновен ;D
ПП2. Аве к'во ти пука за правилника :confused:

#20 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 06 септември 2006 - 04:14

В горното видео има само няколко сеойнаге и второто е дроп сеой,отделно са опитите на другите състезатели...
Йошида също слага коляно.
Да,Ямашта е изключение-повечето японци играят като Сузуки,Мунета и Иноуе..
На Кога не съм му гледал филмчетата,но съм му гледал мачовете-не ползва много-много кудзуши.
Какво имаш впредвид с "кво ти пука за правилника"?Ако ти гледаш на шуайдзяо през призмата на джудо,можеш да кажеш че хвърлянията не били изпълнени красиво,но ако гледаш от гледната точка на самбо как е?Как би коментирал един свободняк изпълнението на мороте в горното видео?Със смях,нали?Принципите за хвърляне не са чак толкова много,но в зависимост от дрехата и правилника вариантите се променят...