Към съдържанието

- - - - -

Шуай Цзяо - интересно клипченце!

• Please log in to reply
В темата има 27 мнения

#21 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 06 септември 2006 - 08:48

Йошида също слага коляно.

След хвърлянето :!:

Да,Ямашта е изключение-повечето японци играят като Сузуки,Мунета и Иноуе..

Сузуки взима ипон от подсечка ,не съм го виждал да слага коляно, Иноуе е елитен състезател, а да си чувал някой да го класифицира като техничен ?

На Кога не съм му гледал филмчетата,но съм му гледал мачовете-не ползва много-много кудзуши.

Учебния му е точно това, техника + съответното приложение от мачовете му, кудзуши не само това http://www.judoday.com/kuzushi.html

Ако ти гледаш на шуайдзяо през призмата на джудо,можеш да кажеш че хвърлянията не били изпълнени красиво,но ако гледаш от гледната точка на самбо как е?Как би коментирал един свободняк изпълнението на мороте в горното видео?Със смях,нали?Принципите за хвърляне не са чак толкова много,но в зависимост от дрехата и правилника вариантите се променят...

единствената призма през която гледам е, ще стане ли срещу някой грамотем противник или не, може ли да се използва в схватка или не!
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#22 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 06 септември 2006 - 09:07

Хм,ся искаш да кажеш че елитните джудисти изобщо не ползват дроп сеой ли?И при положение че някой от тях не са толкова технични(по твои думи),те ли ще са образец за правилно изпълнение?Личното ми мнение е че дроп сеой е мнго добра техника,но не бих я ползвал на състезание,въпреки че редовно съм виждал състезатели да я ползват,било на републиканското на Япония,било на световно,било на Олимпиада!
Дали се слага коляно на земята или не е въпрос на личен избор.Те японците много работи не харесват на европейското и руско джудо(като навеждането напред,например),но когато ги бият си мълчат и отработват варианти.
Споменаването на Кога в Япония върви с прякора "не ползващия кудзуши",не знам кво си гледал ти.А тоя прякор му е даден от съотборници и шихани,на мене няма кво да ми обясняваш за кудзуши.
Дали ше стане или не си е работа на въпросните състезатели-на последния клип има няколко грамотни състезателя,които си го ползват добре.Състезанието е по техния си стил,не съм ги виждал в схватка,може и нищо друго да не умеят,но това какво отношение има към темата?

#23 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 06 септември 2006 - 09:50

Хм,ся искаш да кажеш че елитните джудисти изобщо не ползват дроп сеой ли?И при положение че някой от тях не са толкова технични(по твои думи),те ли ще са образец за правилно изпълнение?Личното ми мнение е че дроп сеой е мнго добра техника,но не бих я ползвал на състезание,въпреки че редовно съм виждал състезатели да я ползват,било на републиканското на Япония,било на световно,било на Олимпиада!

Напротив казвам ,че коляното на земята е естествено изпълнение и ако имаш грамотен противник срещу себе си не трябва да се ограничаваш ,но че не е необходимо условие за да стане хвърлянето и че хвърлянията от клипа няма проблем да бъдат изпълнение и точкувани при този ограничаващ правилник ,защото от 20-те само при 3 има коляно преди хвърлянето(ако въобще има такова ограничение) :!:
Също така казвам , че на тренировка стремежа е да се изпълни чиста техника,но също така че се работи и лична техника и опирането на коленете в земята е част от нея.

Това че коляното е долу не е проблем ,но виж елитни борци свободняци как тренират дабъл лег -коляното е на три пръста от земята, но не е я докосва (така е в учебниците им,поне на америкаците) , на практика в схватка се допира , но примерно Марк Кер има мачове на ММА на които коляното му не допира земята при дабъл лег .

Споменаването на Кога в Япония върви с прякора "не ползващия кудзуши",не знам кво си гледал ти.А тоя прякор му е даден от съотборници и шихани,на мене няма кво да ми обясняваш за кудзуши.

Техниката на Кога е повече от перфектна, не съм видял някой да има забележка. Веднага, мога да ти кажа няколко прякори на тема Джудо и извън това, с действителни лица , но реално нямат пряка връзка :)

Състезанието е по техния си стил,не съм ги виждал в схватка,може и нищо друго да не умеят,но това какво отношение има към темата?

С темата- не , но с отклонението от темата -ДА.
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#24 Dragony

Dragony

KISS

• Дао
  • 315 мнения
  • БИ:Kali / FMA, EHF

Публикувано: 06 септември 2006 - 15:07

ftp://82.199.203.165

Проверявайте периодично, може случайно да ми е изключен компа! :)

Това мнение е редактирано от Dragony: 06 септември 2006 - 15:08

Аз водя по реките на кръвта ви
победите на вашите безсмъртия..

#25 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 06 септември 2006 - 18:38

Напротив казвам ,че коляното на земята е естествено изпълнение и ако имаш грамотен противник срещу себе си не трябва да се ограничаваш ,но че не е необходимо условие за да стане хвърлянето и че хвърлянията от клипа няма проблем да бъдат изпълнение и точкувани при този ограничаващ правилник ,защото от 20-те само при 3 има коляно преди хвърлянето

Ми къв е проблема щом е естествено изпълнение тогава?И кой е казал че необходимо условие?
Аз не ти казах че всичките 20 клипа са с колена,посочих ти елитни спортисти слагащи коляно при хвърляне и дроп сеой на световно(мисля че кубинката беше на Олимпиадата)щот ти твърдиш че елитни спортисти не слагали коляно и не правели дроп сеой.Ше потърся и на Тани клипове,щото тя ползва често...

виж елитни борци свободняци как тренират дабъл лег -коляното е на три пръста от земята, но не е я докосва

Много правилно правят хората!Борбата не е джудо обаче...

Техниката на Кога е повече от перфектна, не съм видял някой да има забележка

Разбира се че е перфектна!Не става въпрос за забележки,а че има уникален стил и е известен с него,а дали си го знаел досега или не е друг въпрос...

Не си спомням да се сме отклонявали от темата в посока "ползване на Шуай Дзяо в схватка".Намерих клиповете,харесаха ми,искам да го пробвам,споделям във форума,ти си недоволен!Начи ако пусна някое видео на некадърни джудисти всички трябва да си вадим изводите за стила от тях?

#26 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 06 септември 2006 - 18:54

Ми къв е проблема щом е естествено изпълнение тогава?И кой е казал че необходимо условие?
Аз не ти казах че всичките 20 клипа са с колена,посочих ти елитни спортисти слагащи коляно при хвърляне и дроп сеой на световно(мисля че кубинката беше на Олимпиадата)щот ти твърдиш че елитни спортисти не слагали коляно и не правели дроп сеой.Ше потърся и на Тани клипове,щото тя ползва често...

Търси ,аз и имам записите от световните, само дето казах какъв е стремежа ,а ти какво ми преписваш е друг въпрос.
Пита за коментар- дадох моя , а задоволството не го постигам с четене на форума :)

#27 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 06 септември 2006 - 19:18

ОК,ше потърся,а дотогава ето ти още един линк с двама японски олимпийски медалисти(единия трикратен),които ползват дроп сеой на Олимпиада...

#28 mitko_varbanov

mitko_varbanov

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 19 мнения

Публикувано: 12 август 2007 - 00:12

Интересно клипченце, показващо накратко що е то Шуай Цзяо можете да видите ТУК

Някой има ли представа от къде може да бъде изтеглена музика като саундтрака на филмчето :confused: