Към съдържанието

- - - - -

"Вътрешно" БИ на ринга

• Please log in to reply
В темата има 66 мнения

#61 Zoro

Zoro

Чукам , влизам , гледам ... то било заключено :)

• Дао
  • 1870 мнения
  • От:имам парцел на Луната ...
  • БИ:пенсионер

Публикувано: 26 август 2008 - 21:16

Добре де, мен ме мързеше да правя пояснения за неща, за които има достатъчно информация. Но пък така имаш възможност да се изявиш като компетентен - лошо нЕма :wink:

Не държа да се изявявам , това е привилегия на други ... И моля , не вкарвай такива внушения :angrrr: ... това е лошото
Мързелът си е лично твой :wink:
Просто държа на истината :up:

Това мнение е редактирано от Zoro: 26 август 2008 - 21:18

"Едно е да искаш , второ - да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
"всички могат да духат , но малцина могат да свирят"
"Истината е относително нещо, но е винаги само една!

#62 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 27 август 2008 - 22:45

Макс Чен на олипийските игри. За съжалиние, загуби от корееца. Срещата и коментарите.

За съжаление Макс Чен се представи доста зле! Според мен вече е придобил типични кикбоксьорси умения и Тай-Дзи-Цюана е отишъл в гардероба! Никакви умения от "Бутащи ръце" и извеждане от равновесие (съответно и пазене на равновесие); както и контрол над ръцете на противника и тялото му. Ударната му техника беше под всякаква критика.
Корееца си беше граплер, най-вероятно с достатъчен опит от Джудо, пък и не лошо риташе. Имаше доста здрави крака. Сигурно се е готвил и в Таекуондо или Те-Кион, но определено доминираше и налагаше на Чен собствената си тактика, статегия и ритъм, което естествено му донесе и победата. Освен всичко това, кореецът беше и по-спокоен и уравновесен психически, което също изигра своята положително роля! Явно Чен е в някаква криза или вече "изпадва от каруцата"....... :chinese: :confused: :chinese:

#63 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 17 април 2010 - 15:43

Състезание по Чън тайдзицюан. Всъщност, повече е шоу, отколкото състезание, но има няколко добри изпълнения. Тук.

#64 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 17 април 2010 - 18:58

Състезание по Чън тайдзицюан. Всъщност, повече е шоу, отколкото състезание, но има няколко добри изпълнения. Тук.

Липсват удари в главата и има и някои други ограничения на правилника, което обезмисля цялата схватка и я прави нереална! Мисля, че нещата са конструирани наистина повече като "бойно-шоу" (подобно на американския съвременен кеч или безконтактното Карате по WUKO), с цел популяризация на Тай-Дзи-Цюан (при това обаче се представя само стила Чън, неизвестно защо?!?) и да се покаже "бойната му техника"! Чикиджийска работа, но забавлява тълпата от фенове!...... :smashfreak: :winner_first_h4h: :pleasantry:

#65 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 17 април 2010 - 20:44

Не мога да повярвам, че отделих близо половин час да гледам "това нещо дет мяза на онуй нещо" :D Ако имаше и удари в главата по нищо нямаше да се различава от Сан Да. Както и да е щом на китайците им харесва.

#66 Крали Марко_

Крали Марко_
  • Гости

Публикувано: 19 април 2010 - 08:17

По подобен начин не се ли провеждат и състезанията по други дисциплини- ограничават се едни неща, за да се даде приоритет на други? Така се стимулира тяхното по- пълноценно овладяване.
Ще ли е един джудист по- добър като такъв, ако по време на подготовката няма ограничения поощтряващи търсенето на победа чрез джудо техники, а се позволи ритник в топките и коляно в носа, например? По този начин се дава път на "тясната специализация".
Може би всяко БИ трябва да има своите ограничения и правилници с цел усъвършенстване на спецификата му, а отделно от това, след определено ниво в подготовката да пускат състезатели и в други дисциплини и по различни правилници за да си сверят часовниците и запълнят празнотите в уменията си.

#67 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 19 април 2010 - 23:57

По подобен начин не се ли провеждат и състезанията по други дисциплини- ограничават се едни неща, за да се даде приоритет на други? Така се стимулира тяхното по- пълноценно овладяване.
Ще ли е един джудист по- добър като такъв, ако по време на подготовката няма ограничения поощтряващи търсенето на победа чрез джудо техники, а се позволи ритник в топките и коляно в носа, например? По този начин се дава път на "тясната специализация".
Може би всяко БИ трябва да има своите ограничения и правилници с цел усъвършенстване на спецификата му, а отделно от това, след определено ниво в подготовката да пускат състезатели и в други дисциплини и по различни правилници за да си сверят часовниците и запълнят празнотите в уменията си.

По подобен начин се правят шоуспектакли, състезанията май се правят по иначе. Така си мисля аз де, а тук каква тясна специализация видя, че аз нещо май я пропискам като гледам. Тъй де не видях нито един свестен удар по скоро някакво махане и търкаляне е имаше някои добри хвърляния, но нима тай дзи е само това. Според мен нивото на участниците просто беше ниско, а без база за сравнение коментара е безмислен още повече и като не се знае правилника.