Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Да Дао

• Please log in to reply
В темата има 341 мнения

#41 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 17 септември 2003 - 10:59

Е, не издържах и аз да се намеся. По въпроса дали ДаДао е стил или не няма смисъл да се спори. Такива спорове се решават само от времето. Битките също не решават проблема, защото ще се бият хора, а не стилове. Дори в Да Дао да имат ефективни бойци, това не означава, че са стил. Ако видите в другите форуми и уличните биячи са ефективни :wink: Искам дакажа, че като се съберат на едно място ентусиазирани хора и тренират някакси и се бият с години, талантливите измежду тях все ще станат бойци. Така че далие или не е стил Да Дао ще се види след години. Ако тогава има МАСА от трениращи с успехи, значи системата работи.

За момента обаче ми прави впечатление, че в спора привържениците на Да Дао хич ги няма - най-често отговарят с по едно изречение, в което има не отговор или логика а някакво предизвикателство. Ако взема тази методика, ще отида в някой сайт за философия, и на всеки опонент ще му казвам "Ти си тъпанар и нищо не разбираш" или "ела да ти прасна една като си толкова умен" :D

В този аспект ми направи приятно впечатление (и се открои абсолютно) отговорът на galio.

nobody, 4en zu 4in-a ni e takuv: boinata poziciq Xu Pu e v ob6ti linii san4in da4i, no kolanoto i stupaloto na predniq krak so4at napred, a na zadniq-na 45' navun, sledva zasukvane na kolqnoto navutre (bez da se mesti stupaloto), koeto zasukvane povli4a edin sled drug taza, trupa, ramoto i sled tova udrq6tata ruka sus suotvetniq vid udar-krugov ili prav... po-qsno ne moga da go obqsnq, texni4eki negramoten sum , sorry 

PAX-za dvoinoto vkarvane na taza-mi v klasi4eskata texnika udrq6tiqt krak povli4a taza za da napravi udarapo-dulbok, OK? v DD pri nqkoi udari (prav, strani4en...) tazut purvo se izkarva leko nazad i sled tova se vkarva zaedno s udrq6tiq krak, primerno, ako otse4ka A e pravata na kraka, ots. B ti e vk-to na taza, A+B e liniqta na udara s diljina X, OK? na4aloto na taq otse4ka si ti-kraq e protivnika, t.e. nanasqneto na udara... v DD dobavqme ots. s duljina Y v na4aloto na udara, kato Y=B, ama tva e ot drugata strana na udara-ot tvoqta i taka liniqta na udara stava X+Y ili A+2B... stava kato opuvane na tetivata na luk predi da izstrelq6 strelata-ritnikut stava edna ideq po-baven i dve idei po-silen...

Не, че съм съгласен слогиката, ама това е градивен опит да се комуникира и да се обясни позицията. Поздравления :up:

Иначе опитах стойката за чен цу чин и или не съм я схванал правилно или това е супер за прецакване на коленните и глезенните връзки. Предполагам, че не съм разбрал обяснението.

Виж обяснението за двойното вкарване на таза е ясно. Теоретично това дава сила, но според мен е добро само за чупене на демонстрации. Не вярвам да го използувате в спаринг. Първо, защото забавянето е голямо, второ както каза преди мен P.V. това си е чисто телефонче и трето, така се губи устрема напред при атака.

Последна забележка - да секаже, че кракът повлича таза в класическото изпълнение е да се сложи конят пред каруцата. Точно обратното е - тазът БУТА крака за да се получи сила.

Обаче пак повтарям - независимо дали съм съгласен или не, това вече е спор на аргументи, нека има повече такива.

#42 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 мнения
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 17 септември 2003 - 12:19

да, ама не...

ДаДао не е първото в света.

ne sum kazal, 4e e 6toto ima ne6ta v DD deto i az ne gi xaresvam, zatova i gledam da navaksvam s drugi raboti, ako stava duma i Pankratina e vklu4val box i borba pri tova s baq neqsen pravilnik, OK? a istoriqta na boinite izkustva predi nali bqxme opitali da q razrovim v kompaniqta na g-n WT... se6ta6 li se kvo stana - 4etete "Za Dvuboq" - tre truth is out there
... няма "празна ръка", има "празна глава" ...

#43 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 мнения
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 17 септември 2003 - 12:26

Виж обяснението за двойното вкарване на таза е ясно. Теоретично това дава сила, но според мен е добро само за чупене на демонстрации. Не вярвам да го използувате в спаринг.

Последна забележка - да секаже, че кракът повлича таза в класическото изпълнение е да се сложи конят пред каруцата.  Точно обратното е - тазът БУТА крака за да се получи сила.

mi az ne go izpolzvam, koeto dovede do edin spor mejdu men i instruktora mi po DD soxai Stoqn Cvetkov-az poneje ot Kiku6in sum sviknal da si pravq mawashi-to kato purvo trugvam s taz i toi mi povli4a bedroto, sled koeto razguvam... spored nego tva bilo gre6no, 6toto sum go vla4il lo6o - pravilnata texnika bila kato purvo iznese6 kraka vstrani i si zapo4ne6 ritnika, a v krainata faza na udara - pri kontakta, ednovremenno vkarva6 taza i razguva6 i taka se bilo polu4avalo po-silno... mi az o6te si go vla4a mawashito... :D jivi i zdravi
... няма "празна ръка", има "празна глава" ...

#44 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 17 септември 2003 - 12:54

Забележката ми за таза дето бута се отнасяше до мае гери и йоко гери кекоми (преден и страничен ритник). За маваши е друго. Там има толкова начини, че не смея да кажа кое е правилно :) Аз съм привърженик горе долу на метода на треньора ти с тази добавка, че освен вкарването на таз малко преди удара се наблюдава и едно стискане на бедрата едно към друго. Не знам дали е по-силно така, но от повечето положения като не си вкарал таза си запазваш право на избор - при високо вдигнато коляно, ако още не си вкарал таза можеш да направиш в последния момент различен ритник. Най-добре се получава при тръгване за маегери, а после какво ще риташ - божа работа. Маваши с такова тръгване е по-слабо, но по-неочаквано. Но пък ако мавашито ти идва изпод ръката след серия прави удари, се прави точно като теб. Абе божа работа е с мавашито, другите ритници са по-лесно дефинируеми :)

Това мнение е редактирано от PAX: 17 септември 2003 - 12:56

#45 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 610 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 17 септември 2003 - 12:57

Za po - dobroto razbirane na neshtata:

http://www.dadao.org/
Tova e oficialniyat im sayt!

http://www.dadaochan.com/
Chi Gun - stil Da Dao?!
The Great Way Zen Qigong

http://www.wcfcf.com/
Oblast Da Dao v Kitay!
Na ostrov Formoza (ostrova e izvesten ot istoriyata za Rusko - Yaponskata voyna)

Mech - Da Dao:

"Combat Steel Da Dao
Few swords are more intimitdating or more effective than the Chinese Da Dao. Its wide blade will shear through armor as if were butter, not to mention mere flesh and bones. There is nothing clumsy or awkward about this sword. its 14.5" cord wrapped grip, "S" shaped guard, and steel ring pommel all work in concert to make it a well balanced weapon that's ubelievably fast and agile.
Overall 37 3/4"
Blade 23 1/4"
Weight 2.35 lb.
Steel AUS 1050
Stock#: W412
$374.99 $299.99 On Sale!"

Sqshtoto, no - na ruski:

Поменяю Да Дао(большой, кривой,двуручный китайский меч)
на обычный Дао для занятий, меч для традиционного
Ушу(не путать со спортивным).Да Дао привезен из Пекина.
(095)481-80-06 спросить Юру.

Kniga - na kitayski:

"DIAN YING BAO KU XI LIE DA DAO JI" (China Version),
kakvoto i da oznachava, v prevod!

Mech, zakrepen kqm toyaga (kak se kazva na kitayski, vid alebarda e, pochti):

"Long Weapon - Da Dao # 45-82WUL
Traditionally handcrafted made of light steel. Bladed section measures 22'’ with a long wood handle - overall length measures 75'’ with a combined weight of 3 lbs. Comes with durable, custom-fitted, black nylon carrying case. $140"

Nyakakvo neshto... Tong tian da dao (?!)

ДА ТУН.
"Великое единение", "Великое равенство".gОдна из осн. утопич. социально-политич. концепций конфуцианства. Гл. компонент бинома Д.т.- понятие "тун [1]" ("единение, объединение, совместимость, тождественность") в древнекит. памятниках имеет разные значения.

http://galactic.org.ua/f_h/d2.htm/
http://www.krugosvet.../1004883a1.htm/
http://www.orc.ru/~datong/datong.htm/

BAH ДАО
"Путь [совершенного] правителя", "путь [истинного] царя". Понятие традиц. кит., гл. обр. конф. политич. мысли, выражающее идеал гос. управления.

Takiva neshta...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#46 nobody_

nobody_
  • Дао
  • 478 мнения

Публикувано: 17 септември 2003 - 14:44

Na ostrov Formoza (ostrova e izvesten ot istoriyata za Rusko - Yaponskata voyna)

Mejdu drugoto Formoza e staroto ime na Taiwan.

Da dao pyk proizneseno s nujnite tonove si oznachava bukvalno - "goliam noj" demek sabia, kakto si go i napisal.

Това мнение е редактирано от nobody_: 17 септември 2003 - 14:48

#47 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 19 септември 2003 - 00:13

koeto dovede do edin spor mejdu men i instruktora mi po DD soxai Stoqn Cvetkov-az poneje ot Kiku6in sum sviknal da si pravq mawashi-to kato purvo trugvam s taz i toi mi povli4a bedroto, sled koeto razguvam... spored nego tva bilo gre6no

Хич да не те учудва, че не ти харесват мавашито.
Навремето аз като почнах да се мъча да го ритам както в Муай-Тай (с прав крак и пълно завъртане), един тренъор по Киокушин, с когото спарингувах тогава, ми каза:" А-а-а, така хич не е правилно, много е грешно даже. Кой ти го показа това?" Отговарям му:"Ами видях го за 1-ви път от Грандмайстор Бустило, пряк ученик на Брус Лий, кру по Тай-бокс от Тайланд и съосновател на Американската асоциация по Муай-Тай." А той ми вика:"Да му кажеш на този Бустило, че изобщо не разбира от маваши, глей ся ний в киокушина как го ритаме..."
Без коментар :) Та според мен мавашито е добро, когато, като го ритнеш в крака кляка, а като уцелиш ребрата-хлътват...
Пък на който му харесва Да-Даото, успех в тренирането.
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#48 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 19 септември 2003 - 08:24

Та според мен мавашито е добро, когато, като го ритнеш в крака кляка, а като уцелиш ребрата-хлътват...

Прав си, но и при ритниците и при ударите има две направления, които определят техниката. Да ги наречем "сопата" и "камшика". Единият се стреми да ти отнесе главата, а другият да пробие дупка в нея. Единият цели като те ударят, да отлетиш на 5 метра, а другият да се свлечеш на място. Съответно на целта и техниката е различна.
Методът на "сопата" има голяма енергия, защото инерчният момент на правия крак е по-голям, но пък се и тръгва по-трудно (съответно се иска повече сила). Освен това смятам, че се губи гъвкавост ( способност да се промени целта на атаката в движение) и този метод е добър за хора с "железни" пищяли, дето им е все едно дали ще уцелят блок или ребра - помитат всичко. Няма лошо, това е супер ефективна тактика, стига да не ти е жал за крака ти. Май всеобщо е мнението, че муай-тайци не векуват в БИ.

Другият метод е по-гъвкав и по-пъргав, защото сгънатият крак има малък инерчен момент и се засилва по-лесно. При разгъването на коляното пък се постига много голяма ъглова скорост. Е, сумарната енергия е по-малка, защото радиусът на дъгата описвана от коляното е по-малка, а пък и теглото на пищяла е по-малко, но пък ударът е много рязък. От това следва, че енергията не успява да се разсее на голяма площ, а се концентрира в мястото на удара. Аба такова маваши ще прилича на удар с нунджако.

Това беше теория. Както казах по-рано изобщо не съм склонен да кажа кое маваши е по-добро. Зависи си от човека. Но ако е тясно и нямаш свобода за много маневри си е голямо предимство да помиташ де що има пред теб. А отделно от теорията, наблюденията ми сочат, че много хора на практика използуват междинни (комбинирани) варианти за ритане.

#49 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 19 септември 2003 - 09:10

Чистата камшична форма за мен е върха на ефективността, не само при маваши, но и при почти всички удари. Ако удрящият е наистина добрър силата на удара е наистина ужасяваща. За това е необходимо тялото да е пластично и гъвкаво, отпуснато, както и човек да има много добра техника за да се постигне голяма ефективност при камшичния удар.
(Мое мнение е че и стабилноста и равновесието се запазват по добре при камшичните удари, а това е ключов момент при пъргави опоненти)

Това двойно вкарване на таза при ДаДаото така и не мога да видя нещо полезно в него. Може би се има предвид само изтегляне на таза назад за да се засили напред ?? Но това не е двойно вкарване.
"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"

#50 Han Omurtag_

Han Omurtag_
  • Гости

Публикувано: 19 септември 2003 - 14:40

Абе тия от Да Дао да не практикуват едно "друго" двойно вкарване на таза и може затова да не разбираме за какво говорят... {}

:D

#51 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения

Публикувано: 20 септември 2003 - 01:00

Да ги наречем "сопата" и "камшика". Единият се стреми да ти отнесе главата, а другият да пробие дупка в нея. Единият цели като те ударят, да отлетиш на 5 метра, а другият да се свлечеш на място. Съответно на целта и техниката е различна. 

РАХ, целта на раундхаус кика в Муай-Тай (мавашито) не е да те прати на 5 метра, а да те порази. Повярвай ми, това не е блъскащ ритник, а доста остър и проникващ, болезнен шут. Ако нещо може да счупи ребрата ти като клечки, това е този ритник...Ритал съм и ритам и по 2-та начина и за мен разликата от гледна точка на ефективност е очевидна. А че се тръгвало по-трудно за ритник с прав крак не е вярно- дори мисля, че тои начин на ритане е доста по-естествен, защото не те обременява с разни там позиции на крака, ъгли, градуси, въртене на коляното и т.н. Това е много бърз и рязък ритник.
А пък до това, дали муай-тайците векуват в БИ ще ти отговоря, че при всеки професионален спорт травмите са много повече. Иначе, че е контузващ спорт, спор няма. Но пък съм виждал достатъчен брой майстори и тренъори, които са си добре и на старини (не знам, може би на младини навреме са спрели състезанията :) )
Абе има и друго- аз съм сигурен, че нито РАХ, нито Хан Тангра са опитвали някога или някой ги е учил да ритат с прав крак, обаче се надпреварват иначе да му намират кусури и да говорят за "върха на ефективността" :)
Е, лошо няма...
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#52 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения

Публикувано: 20 септември 2003 - 01:08

Абе тук нали се пише за Да-дао и за двойното вкарване....Стига с тез мавашита бе, това беше само пример :)
Роджър Етъм

black_cobra:

#53 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 21 септември 2003 - 14:01

Абе има и друго- аз съм сигурен, че нито РАХ, нито Хан Тангра са опитвали някога или някой ги е учил да ритат с прав крак, обаче се надпреварват иначе да му намират кусури и да говорят за "върха на ефективността"

Че никой не ме е учил е вярно. Опитвал съм, но незначително. Но не евярно, че намирам кусури. Казах ясно, че не мога да кажа кое маваши е правилно. Опитах просто да направя анализ от физическа гледна точка без да вземам страна.

Инае нека наистина да дадем думата на ДаДао-ките, ама те не я искат :confused:

#54 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 21 септември 2003 - 19:30

4en zu 4in-a v DD mai e po-razli4en, ne sum zapoznat s tozi v Tai Dzi, no nai-malkoto poziciqta e po-razli4na... apropo, v nikoq kniga po DD nqma da vidite reklama ala WT - "nie perem po-dobre, 6toto imame spec formula deto drugite ne sa se setili", nikoi ne se obqvqva sre6tu kakvoto i da e , tezata na g-n Cvetka6ki, dokolkoto az q sxva6tam e, 4e drugite stilove sa texni4eski nepulni i 4astni slu4ai, zatova e suzdal DD kato 1-to kompleksno BI v sveta, znam 4e mnogo xora ima da sporqt tuka ama ne sporete s men, vijte telefon4eto po-gore, nali...?

nobody, 4en zu 4in-a ni e takuv: boinata poziciq Xu Pu e v ob6ti linii san4in da4i, no kolanoto i stupaloto na predniq krak so4at napred, a na zadniq-na 45' navun, sledva zasukvane na kolqnoto navutre (bez da se mesti stupaloto), koeto zasukvane povli4a edin sled drug taza, trupa, ramoto i sled tova udrq6tata ruka sus suotvetniq vid udar-krugov ili prav... po-qsno ne moga da go obqsnq, texni4eki negramoten sum , sorry 

galio, дано нямаш предвид мен като говориш за "нападане на системата"-нямам такова намерение; аз не бих "нападнал" и система, която считам за "доказано нееефективна" (случаят не е такъв-не съм я виждал в действие, само по книги, поради което не мога да споря за това). Но ако говорим за история (не е имало друго комплексно БИ? Хм...:)), методология (Чен Су Дзин),философия (и на мен ми се струва, че ренсей Цветакашки се е повлиял от Кастанеда) мога да си позволя да си изкажа мнението, нали? Както и смятам, че в приведният от Историка цитат нямаше и един-единствен довод "за" или "против" стила ти:). Все пак, мерси за телефона...макар и да не се виждам да го ползвам (нямам достатъчно време дори за системата, която тренирам:().

Що се отнася до Чен Су Дзин-сам пишеш, че не ти е ясно как точно се изпълнява в Тай Дзи Цюан. Как тогава знаеш, че "при нас е различно"? :confused: Аз не видях нищо, което да противоречи на методиката на Тай Дзи Цюан в поста ти...но е по-добре да се допитаме до някой майстор на Тай Дзи Цюан. Къде е North?:)

Това мнение е редактирано от Cocolino: 21 септември 2003 - 19:35

Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#55 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 21 септември 2003 - 19:46

И някои уточнения:
Гриша, имам предложение за нова тема, но по-добре я пусни ти: "Камшични и фиксирани удари-кое е за предпочитане и в кой случай?"

И последно: Да Дао (оръжието) означава в буквален превод "голям нож", но е оръжие от типа на нагината. Има и оръжие от вида на сабята, което се казва "голям нож", но това е шашката. Просто в китайския език едно и също нещо (като сричка), произнесено с различна интонация (има няколко определени тона), означава различни неща (пишат се различно)-спомням си един мой спор с един друг потребител на форума, който ме убеждаваше, че моят аватар не означава "нож", защото "Дао" се пишело по друг начин. Да, ама точно това означава:)-което не значи, че не може да означава и "път". "Да" пък може да бъде и "голям", и "удар", и още поне две неща.
Което пък от своя страна означава, че не е ясно, дали сме на сайт "Път БГ" или "Българският Нож"...;D
За Лустбадер пък не искам да пиша-това е човекът, който нарече най-старата самурайска японска школа, призната от японският император, "школа по нин-джуцу"! Е, а сега лошата новина-това при него е почти достоверната част от информацията!:) Лошото е, че много хора, особено трениращи БИ, са се вързали на глупостите му...а "повторената лъжа е половин истина". както казваха в един филм...:(...и после аз пускам теми като "митове и легенди в БИ":)...

Това мнение е редактирано от Cocolino: 21 септември 2003 - 19:56

Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#56 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2003 - 16:11

leleeeeeeeeee, leleeeeee,tuk stana mamata si traka... pozdravi na redovnite u4astnici vyv foruma na ostanalite molq vi, lesno e da se govori za ne6ta koito ne sa vi mnogo qsni, ili sa vi kazani ot treniorite 4e sa taka... 4uval sym kakvo li ne za da dao , 4el sym knigite, 4uval sym kakvi li ne istorii za tova kak sym bil prebit ot trenira6ti da dao... istinata e 4e prez 1995 mesec mai bqh pokanen na tehniqt turnir i bqh diskvalificiran za gruba igra, kakto i celiqt mi otbor mejdu drugoto... ottogava do sega na tehnite turniri ne e imalo vyn6en u4astnik-ne dopuskat nikogo a kazvat 4e sa otkriti za vsi4ki,,,, pisna mi ot mom4enca koito krieiki se zad rzni nikove izkazvat kompetentni mneniq za men ili drugi u4astnici vav forumyt samo za6toto ne priemame da dao... pisna mi i ot predizvikatelstva ot hora koito se predstavqt s psevdonim i mi obqsnqvat kak 6te me sma4kat... zatova iskam da im kaja ne6to koeto e izvestno na horata zanimava6ti se s BI ot dostaty4no dylgo-" Maistorskata bolest porazqva vseki trenira6t BI po edno ili drugo vreme v razvitieto mu, tq e le4ima no le4enieto i e mnogo bolezneno, lo6oto e kogato 4ovek q prieme i tq stane na4in na mislene, togava toi samo govori a ne se opitva da q lekuva.. tova e lo6o obiknoveno togava le4enieto stava operativno i e mnogo po bolezneno ot le4enieto v ranen stadii"" taka 4e skypi trenira6ti da dao, ako ste razbrali tova koeto toku 6to napisah, zna4i ima 6ans da vlezete v 4as... ako ne moite syboleznovaniq, a specialno na JESUS iskam da kaja ne6to-sladur pri men trenirat pove4e hora koito sa zapo4nali sys da dao i sa se razo4arovali ot kolkoto ima vyv zalite po da dao... molq te ne govori pove4e ot kolkoto trqbva ,,, ne e polezno :wink:

#57 jihad4o_

jihad4o_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2003 - 16:20

ako potarsi6 6te vidi6 4e ima i drugi temi svarzani s predizvikatelstvata iz foruma....

Maistorskata bolest porazqva vseki trenira6t BI po edno ili drugo vreme v razvitieto mu, tq e le4ima no le4enieto i e mnogo bolezneno, lo6oto e kogato 4ovek q prieme i tq stane na4in na mislene, togava toi samo govori a ne se opitva da q lekuva..

sega kakvo razbira6 pod maistorska bolest?iska6 da kaje6 za tva det po niakoe vreme 4ovek zapova da se 4ustva velik a vsa6nost ne e?i sled kato byde izlekyvan naistina po4va da navliza v BI?

#58 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 02 ноември 2003 - 12:56

aha, vsi4ki me q karali, nqkoi q karat a nqkoi o6te ne sa se razbolqli no.... tq e kato 6arkata wseki q kara kato dete:))

#59 jihad4o_

jihad4o_
  • Гости

Публикувано: 02 ноември 2003 - 20:14

aha, vsi4ki me q karali, nqkoi q karat a nqkoi o6te ne sa se razbolqli no.... tq e kato 6arkata wseki q kara kato dete:))

ne otgovori na vyprosa mi kakvo e maistorska bolest.....da znam dali sam q karal ili sega me e hvanala ne za drugo

#60 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 08 ноември 2003 - 20:53

zna4i maistorskata bolest e tova. sled izvestno vreme zanimaniq s BI zapo4va6 da si misli6 4e si nai dobriq, 4e tvoqt stil e nai velik, 4e vsi4ki drugi sa ne6tastnici, 4e vsi4ki moje6 da pobedi6, 4e.... si velik.... sled kato te izlekuvat, toest kogato nqkoi koito e po dobyr ot teb te naplqska, kogato se slu4i i vtori pyt.... togava ili se otkazva6 ot BI ili togava po4va6 naistina da navliza6 v tqh... karal li si q... vseki koito se zanimava s BI q e karal:)) :D :wink: